Textova verze

ikonka
Třídění uprchlíků

Datum: 21. 8. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..Ivan Hoffman, komentátor Deníku..

ilustracni obrazek

 

Třídění uprchlíků

 

Slovensko se rozhodlo přijmout 200 syrských uprchlíků, budou-li to ovšem křesťané. Toto rozhodnutí je odůvodněno vstřícností k muslimům, kteří by se prý na Slovensku, kde nejsou mešity, necítili jako doma.

 

V západní Evropě, kde o muslimy i s jejich mešitami není nouze, politici překvapeně zvedají obočí, když slyší, že v oficiálně multikulturní EU jsou země, holdující křesťanské diskriminaci. Východoevropští členové EU ovšem slovenskému postoji rozumí a z muslimů mají strach tím větší, čím jich mají na svém území méně. K třídění uprchlíků na křesťany a muslimy je třeba říct, že se jedná o třídění nekřesťanské, neboť křesťanství je o lásce k bližnímu, nikoli o lásce ke křesťanům.

 

V Česku by analogicky podmínkou pro přijetí běžence mohl být jeho ateismus, coby převládající místní vyznání. Rovněž by se ovšem nejednalo o pomoc těm, kteří to nejvíce potřebují, nýbrž o pomoc těm, kteří nám nejméně vadí. Odmítnout křesťany je pak u nás problém, když tady ještě máme kostely. Pokud jde o muslimy, jsou v prekérní situaci.

 

Kvůli válkám, rozpoutaným západními křesťany oficiálně proti diktátorům, prchají před muslimy, které křesťané vyzbrojili a kteří jim bourají mešity, ke křesťanům, kterým vadí, že by si u nich mohli mešity postavit. V tomto vojensko-ekonomicko-nábožensko-politickém propletenci se pak snadno ztrácí člověk, hledající mír a štěstí v globálně otevřeném světě, který ho nechce. Slovenský premiér na západní kritiku třídění uprchlíků věcně odpovídá, že jeho země nebombardovala Lybii. Podobně jako uprchlíky lze třídit i členy EU. Na ty nevinné, kteří nebombardují a na ty špatné, kteří bombardují. Míní se tím, že nevinní nemusí pomáhat.


 

Ivan Hoffman, komentátor Deníku, zvukový záznam naleznete zde....

 

reklamni prouzek
Normalni verze