Růžek
ikonka
Zlínský kraj poděkoval dobrovolným i profesionálním hasičům

Datum: 5. 5. 2010, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..za jejich obětavou práci ..

ilustracni obrazek

Zlínský kraj poděkoval dobrovolným i profesionálním hasičům za jejich obětavou práci

 

ZLÍN – Uznání a poděkování dobrovolným hasičům, kteří ve svých sborech vykonávají záslužnou práci ve prospěch druhých a pomáhají při záchraně lidských životů či živelných katastrofách, patřilo úterní odpoledne v sídle Krajského úřadu Zlínského kraje. Letošní oceňování se konalo v den svátku Svatého Floriána, patrona hasičů už po páté a našlo si své místo už tradičně 4. května. Při této příležitosti převzalo z rukou hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka ocenění 42 dobrovolných i profesionálních hasičů.

 

„Vyznamenání hasičů bylo spojeno s připomenutím 10. výročí vzniku Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Toto ocenění je příležitostí jak poděkovat za práci, kterou hasiči odvádí ve svých sborech s úctyhodným nasazením a obětavostí. Jsou to ti, kteří běží tam, odkud lidé utíkají a bez profesionálních a dobrovolných hasičů by společnost nefungovala jak má.

 

Důležitou součástí jsou také sbory dobrovolných hasičů, které jsou spolu s kolegy profesionály neodmyslitelným pilířem Integrovaného záchranného systému. Dobrovolní hasiči jsou také ti, kteří bývají v menších obcích nositeli místního společenského a kulturního života, pomáhají udržovat staré lidové tradice, podněcují spolkový život, organizují brigády a pomáhají všude tam, kde je zrovna potřeba. Navíc mají velký podíl na výchově dětí a mládeže, což si zaslouží zvláštní poděkování. Nejenže tím dobrovolní hasiči rozvíjí v dětech technické dovednosti a potřebnou kondici, ale také smysl pro solidaritu, statečnost a schopnost nezištně pomoci lidem, kteří se ocitli v potížích,“ pronesl při slavnostním vyznamenání dobrovolných hasičů hejtman Stanislav Mišák.

 

Ocenění hasiči dnes získali svá vyznamenání za výkon funkce starosty Sboru dobrovolných hasičů, velitele zásahové jednotky i za výchovu mladých hasičů. Svou kategorii mají také mladí hasiči s věkovou hranicí 12 let, kteří slavili v uplynulém roce úspěchy v požárním sportu mládeže. Významné ocenění čekalo i na deset zasloužilých hasičů, kteří dovršili věku 60 let, 35let aktivně působili v hasičských sborech a pět let vlastnili medaili „Za mimořádné zásluhy.“ Udělení záslužného vyznamenání II. stupně navrhuje Krajský výkonný výbor.

 

Zlínský kraj od roku 2005 již vyznamenal přibližně 250 profesionálních a dobrovolných hasičů. V roce 2006 a 2009 získaly ocenění celé sbory za pomoc při povodních. Hejtmanství podporuje činnost hasičů také pravidelnými finančními dotacemi. Před třemi lety například činila roční dotace 1 milion korun. Letos hejtmanství podporuje činnost hasičů 1,5 milionem korun.

Ve Zlínském kraji působí 460 profesionálních hasičů, ve 370 sborech je registrováno 20.600 dobrovolníků, mezi něž se řadí také dorost.

 

 

SANCTUS FLORIANUS

 

 

Svatý Florián - ochránce v nebezpečí ohně, vody a války, patron hasičů, kominíků a zedníků.

(Florian von Lorch) (250 - 304) je katolický svatý.

Narodil se v Enns, jeho život připadl na období pronásledování křesťanů za císaře Diokleciána. V mládí byl plukovníkem ve vojsku římského císaře v Cetii (dnešní Zeiselmauer v Rakousku). Roku 304 se zastal pronásledovaných křesťanských legionářů, za což byl odsouzen k trestu smrti a 4. května 304 utopen v řece Enže na území dnešního Rakouska.

Svatý Florián je považován za patrona profesí, které souvisejí s ohněm - hasičů, hutníků, kominíků, hrnčířů či pekařů. V ikonografii je představován obvykle v oblečení římského důstojníka s nádobou na hašení, případně přímo hasící požár. Jeho kult byl značně rozšířen i v českých zemích a jeho sochy se budovaly na ochranu proti požáru.

Katolická církev si jeho památku připomíná 4. května.

Pro zajímavost lze uvést lidovou pranostiku spojenou se jménem sv. Floriána: "Je-li na den sv. Floriána silný vítr, bude toho roku mnoho ohňů. Svatý Florián si může ještě nasadit sněhový klobouk."

(Zdroj: internet)

 

 

Seznam oceněných – okres Kroměříž:

 

1.    Josef Bělík – člen SDH Vítonice. Dlouholetý vedoucí kolektivu mladých hasičů, vychoval děti od nejmenších závodníků po kategorii dorost. Velmi obětavý. Je také rozhodčí pro soutěže hry Plamen a dorostu.

 

2.    Lucie Fridrichová – členka  SDH Vítonice, velmi nadějná závodnice – dosud nejlepší výsledek je 4. místo v krajském kole soutěže dorostu 2009 v Otrokovicích.

 

3.    Ladislav Hlava – člen  SDH Vítonice, dlouholetý člen dobrovolných hasičů, aktivní ve veškeré práci dobrovolných hasičů, dlouhou dobu byl starosta sboru. V současné době se stále podílí na činnosti sboru a okrsku Podhradní Lhota.

 

4.    Bohumil Jiříček – člen  SDH Břest, vedoucí kolektivu mladých hasičů. Pod jeho vedením se kádr mladých hasičů rozšířil a dosahuje dobrých výsledků v soutěžích. Velmi aktivně organizuje i jejich volnočasové aktivity. Je příslušník HZS Zlínského kraje.

 

5.    Kristýna Krejčí – členka  SDH Morkovice, angažuje se v práci s mladými hasiči, pod jejím vedením se rozrostl kolektiv mladých hasičů SDH Morkovice na úctyhodných 35 dětí. Také velmi stoupla výkonnost družstva a začínají se umísťovat na předních místech v soutěžích, o čemž svědčí účast družstva v roce 2009 v krajském kole hry Plamen.

 

6.     František Odstrčilík – člen  SDH Šelešovice, do Sdružení vstoupil v roce 1953, pracoval ve funkcích velitele družstva a vedoucí mládeže. Patřil mezi ty, kteří byli u vzniku současné hry Plamen. Vykonával 10 let funkci velitele a do současné doby je starostou sboru Šelešovice . Dále po mnoho let vykonával funkci starosty okrsku Kroměříž.

 

7.    Miloslav Peška – člen SDH Lískovec od roku 1975, zastával funkci strojníka, nyní velitel SDH Lískovec a velitel okrsku Koryčany. Od roku 1983 pracuje v okresním výboru, od roku 1998 je předsedou odborné rady velitelů a členem výkonného výboru OSH. Je zaměstnaný u firmy Koryna Koryčany jako hasič a velitel jednotky.

 

8.    Stanislav Pumprla – starosta okresního sdružení hasičů Kroměříž, předseda ústřední odborné rady velitelů a člen výkonného výboru Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Praha. Zároveň je profesionálním hasičem a to velitelem stanice Kroměříž a Morkovice.

 

9.    Josef Řepa – SDH Hulín, nejstarší člen SDH Hulín, dříve se angažoval převážně v oblasti represe i mládeže, v současné době pomáhá spíše radou a svou životní zkušeností. Velmi oblíben pro svou dobráckou povahu.

 

Seznam oceněných – okres Uherské Hradiště:

 

1.    Vlastislav Adamec – od roku 1992 člen hasičského sboru v Nezdenicích. Zde se stal zástupcem velitele sboru a hlavní životní náplní se mu stala výchova mládeže. Díky práci s mládeží se v roce 2005 zapojil do Okresní odborné rady mládež a je jejím členem i nadále. Byl také jedním ze zakladatelů pohárové soutěže pro mladé hasiče v Nezdenicích.

 

2.    Marie Juřičková – hasičině se začala věnovat již v roce 1975 v SDH Kunovice. Dlouhou řadu let závodí v družstvu žen a později ještě vypomáhá s výcvikem děvčat a občas i obsluhou stroje na závodech. Ve sboru se stává jednatelkou a členkou výboru. Od roku 1987 je členkou Výkonného výboru OSH v Uherském Hradišti a je pověřena vedením Okresní rady žen. Za svoji dlouholetou obětavou práci obdržela řadu vyznamenání.

 

3.    Vít Majer – členem se stal v SDH Salaš v roce 2003 po té co se přiženil do hasičské rodiny. Ihned mu učarovala práce s dětmi a brzy se dostavily velmi dobré výsledky a to nejen v kategorii žáků, ale i dorostu. Po přestěhování se věnuje dětem v SDH Bílovice, kde se začínají věnovat i dětem předškolního věku. Při své činorodosti je také od roku 2005 členem Okresní odborné rady mládeže.

 

4.    Josef Otépka – členem SDH Staré Město je od roku 1950. Ve sboru pracovat jako strojník a později byl členem výboru sboru. Je členem Klubu zasloužilých funkcionářů hasičů při OSH Uherského Hradiště a od roku 2000 je nositel nejvyššího titulu „Zasloužilý hasič“. Ve sboru byl také jedním ze zakladatelů družební spolupráce s SDH Horní Bečva. Za jeho přínos sboru byl uveden do „Dvorany slávy“  SDH Starého Města.

 

5.    Josef Otrusina – je členem sboru dobrovolných hasičů v Nedakonicích již od roku 1969. Ve sboru zastával funkci zástupce velitele a řadu let je již starostou sboru. Zapojil se do práce okrsku ve funkci velitele a do letošního roku byl několik volebních období členem Okresní odborné rady velitelů.  Díky své kvalifikaci stále pomáhá jako rozhodčí na pohárových soutěžích a ve Velké ceně OSH Uherské Hradiště. Za svoji práci získal řadu ocenění.

 

6.    Petr Vaculín – v roce 1955 se stal členem Sboru dobrovolných hasičů v Šumicích a již od počátku se zapojil do funkcionářské práce. Byl velitelem sboru v Šumicích a později jeho starostou. Protože mu učarovala mládež, začal se jí věnovat jako vedoucí. Několik volebních období byl také členem Okresní odborné rady mládeže. Dnes pracuje v Předsednictvu Klubu zasloužilých funkcionářů hasičů při OSH Uherské Hradiště a za svoji aktivní práci získal četná vyznamenání.

 

7.    František Vlčnovský – od roku 1975 je členem sboru dobrovolných hasičů v Těšově. Ve sboru pracoval jako velitel a v současnosti zastává funkci starosty sboru. Od roku 2005 je aktivním členem výkonného výboru OSH Uherské Hradiště. Sbor pod jeho vedením velmi dobře spolupracuje s Městským úřadem v Uherském Brodě a je nápomocen při zajišťování většiny akcí ve městě.

 

8.    František Vyšinka – člen hasičského sboru v Osvětimanech od roku 1956. Byl zařazen do jednotky sboru a později pracoval jako velitel sboru a okrsku. Řadu let byl členem okresní a také krajské rady velitelů. Je členem Klubu zasloužilých funkcionářů hasičů při OSH Uherské Hradiště. Za obětavou a svědomitou práci obdržel řadu vyznamenání a byl mezi prvními členy, kteří v okrese získali titul „Zasloužilý hasič“ a to v již v roce 1989.

 

Seznam oceněných – okres Vsetín:

 

1.    Josef Bartošek – bývalý učitel a ředitel Základní školy Velké Karlovice, ve Sboru dobrovolných hasičů 35 let, vykonával funkci jednatele, starostu Sboru, obětavý funkcionář u hasičů a veřejném dění. Byl oceněn medailí Za zásluhy o rozvoj dobrovolného hasičstva.

 

2.    Josef Číp – dlouholetý velitel závodního požárního útvaru Gumárny Zubří, ve Sboru dobrovolných hasičů 49 let, vykonával funkce velitele, nyní již po tři volební období je včele sboru jako starosta. Oceněn byl Medailí sv. Floriána.

 

3.    Jaroslav Jež – letos oslavil 80 narozeniny, ve Sboru v Novém Hrozenkově je členem od roku 1945, prošel funkcemi strojníka, dlouhá léta vykonával velitele Sboru. Zasloužil se o rekonstrukci Hasičské zbrojnice, o obnovu hasičské techniky. Je nositelem nejvyššího vyznamenání „Titulu Zasloužilý hasič „

 

4.    Stanislav Kretek – členem Sboru dobrovolných hasičů Prostřední Bečva – Kněhyně 51 let, kde vykonával funkci hospodáře, později až do letošního roku funkci starosty. Zasloužil se rekonstrukci Hasičské zbrojnice a obnovení hasičské techniky. Oceněn byl medailí Za zásluhy o rozvoj hasičstva, letos oslaví 75. narozeniny.

 

5.    Alois Novosad – členem ve Sboru dobrovolných hasičů 49 let, prošel různými funkcemi, 17 let vykonával funkci starosty Sboru, 25 let starostu okrsku Hornolidečského, má zásluhy o rekonstrukci Hasičské zbrojnice, pořádání již 40 let hasičskou soutěž O Čertovy skály. Letos jejich sbor oslaví 100 výročí od založení.

 

6.    Václav Pospěch – člen SDH Zašová 38 let, dlouholetý velitel a cvičitel soutěžních družstev mužů a žen, které se umístili až na Mistrovství ČR, pečlivě se stará o modernizaci Hasičské zbrojnice a Hasičské techniky. Je velitelem okrsku a členem okresní odborné rady velitelské.

 

7.    Slavomír Orság – v lednu letošního roku oslavil 90 narozeniny, je členem Dobrovolných hasičů v Karolínce Stanovnici od roku 1953, kde prošel různými funkcemi a starostu Sboru předal teprve před dvěma léty. Zasloužil se o postavení nové Hasičské zbrojnice. Je nositelem nejvyššího ocenění Titulu Zasloužilý hasič

 

8.    Vojtěch Švirák – členem Sboru dobrovolných hasičů ve Valašské Polance téměř 40 let, kde současně vykonává funkci preventisty, řidiče výjezdové jednotky, podílí se na zajišťování kulturních akcí, je členem okresní odborné rady prevence a již po dvě volební období starostou okrsku. Byl oceněn medailí Za zásluhy o rozvoj hasičstva.

 

Seznam oceněných – okres Zlín:

 

1.    Miroslav Bača – je členem SDH Racková 50 let. Zastával funkce jednatele a 15 let byl starostou sboru. V dalším období podporoval dobrovolné hasiče z postu starosty obce, kterou zastával 4 volební období. Za dlouhodobou aktivní práci byl oceněn řadou čestných uznání a medailí, je nositelem „Medaile sv. Floriána“.

 

2.    Jiří Fišnar – je členem SDH Slušovice. Zastává funkci zástupce velitele sboru, je starostou okrsku a velitelem JPO III. Má na starosti kompletní vybavení sboru a zásahové jednotky města, velmi aktivně se věnuje práci s mládeží. Je nositelem odborností Hasič, Strojník, v rozhodování požárního sportu dosáhl na nejvyšší stupeň rozhodčí - instruktor. Pro hasičskou věc je velmi zapálený a obětavý. Je nositelem řady čestných uznání a medaile „Za příkladnou práci“.

 

3.    Bohuslav Hnilica – je členem SDH Kvítkovice od roku 1966. Po celou dobu byl aktivním členem, funkci starosty sboru zastával 31 let až do konce roku 2009. Ve funkci starosty byl vstřícný k podnětům a dobrý organizátor. Patřil k iniciátorům vzniku a otevření vůbec první síně tradic hasičského hnutí ve Zlínském kraji v  Kvítkovicích v roce 1985. Jeho schopnosti vedly k ocenění sboru za zásluhy o rozvoj města Otrokovice. Aktivně se podílel na organizaci záchranných prací při povodních v roce 1997 na domácí půdě a v roce 2002 v Čechách ve Štěchovicích a okolí. Za svoji práci byl oceněn řadou vyznamenání Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, je nositelem „Medaile sv. Floriána“.

 

4.    Josef Chovanec – je členem SDH Neubuz 60 let. Po celou dobu členství byl svou aktivní a obětavou prací příkladem a dobrým rádcem pro mladší generaci. Zastával funkce výcvikového referenta, strojníka, preventisty a 25 let byl starostou sboru. Za dlouhodobou aktivní práci byl oceněn řadou čestných uznání a medailí, je nositelem medaile „Za zásluhy“ a držitelem titulu „Čestný starosta“.

 

5.    Zdenek Julina – je dobrovolným hasičem 55 let. Ve sboru dobrovolných hasičů Jaroslavice se aktivně zapojoval do všech akcí, vždy byl tam, kde bylo potřeba. Dlouhodobě zastával funkci velitele sboru, ještě do konce roku 2009 pracoval ve výboru SDH. Angažoval se i v práci okrsku Želechovice nad Dřevnicí, kde řadu let zastával funkci velitele. Za dlouhodobou aktivní práci byl oceněn řadou čestných uznání a medailí, je nositelem medaile „Za mimořádné zásluhy“.

 

6.    Jiří Jurčík – je členem SDH Fryšták od roku 1972. Od počátku členství se vysoce angažuje na úrovni sboru a okrsku. Výrazným způsoben ovlivnil práci sboru po dobu 25 let ve funkci velitele sboru, 17 let zastává funkci velitele okrsku. Veřejně se angažoval ve městě, byl členem zastupitelstva.  Za dlouhodobou aktivní práci byl oceněn řadou čestných uznání a medailí, je nositelem „Medaile sv. Floriána“.

 

7.    Karel Skoumal – je členem SDH Kostelec od roku 1970.  Je velmi aktivním členem sboru, pracoval ve vedení okrsku, byl členem zásahového družstva. Mnoho let zastával funkci preventisty sboru, 13 let byl starostou okrsku, v současné době je členem vedení okrsku. Pracoval jako instruktor okresního výboru Svazu požární ochrany. Je nositelem odbornosti Preventista II. a III. třídy, za dlouhodobou aktivní práci byl oceněn řadou čestných uznání a medailí.

 

8.    Alois Štefka – je členem SDH Lhotsko od roku 1951. Zastával funkci starosty sboru, 30 let byl velitelem SDH. Jedno volební období byl velitelem okrsku, 15 let členem okresního výboru Svazu požární ochrany ve Zlíně. 25 let pracoval jako hasič v Okresním veřejném požárním útvaru ve Zlíně. Za své výsledky byl oceněn medailí „Za věrné služby v Požární ochraně III. stupně“ od ministra vnitra ČR. Za dlouhodobou aktivní práci ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska byl oceněn řadou čestných uznání a medailí, je nositelem medaile „Za mimořádné zásluhy“.

 

 

Záslužná vyznamenání 2.stupně – dobrovolní hasiči

 

1.    Pavel Daňa – Záslužné vyznamenání 2. stupně za aktivní a dlouholetou činnost ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Je členem SDH Jablůnka od roku 1958, tedy 52 let, čímž mu náleží stužka Za věrnost 50 let. V SDH pracoval jako strojník, velitel družstva a jednotky, člen výboru ve funkci hospodář, místostarosta a starosta. V okrsku jako člen, místostarosta a starosta. V okresním orgánu od roku 1968 do roku 1976 jako člen a předseda komise prevence, od roku 1976 do roku 2010 jako člen VV, předseda komise prevence, náměstek starosty. V roce 2000 byl na II. sjezdu SH ČMS jako člen VV zvolen za Zlínský kraj předsedou ústřední odborné rady prevence. Má všechna svazová vyznamenání. V roce 2002 obdržel titul Zasloužilý hasič a roce 2005 Řád sv. Floriána. Na úrovni kraje byl vedoucím aktivu ZH. V roce 2005 absolvoval 1.ročník Univerzity III. věku FBI Ostrava a získal odbornost Hasič I.stupně

 

2.    Ludmila Kavačová – Záslužné vyznamenání 2. stupně za aktivní a dlouholetou činnost ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Členka Sdružení hasičů ČMS, Sbor dobrovolných hasičů Lískovec od roku 1984 do letošního        9. ledna, kdy z velmi vážných pracovních a rodinných důvodů vystoupila.

Byla  členkou  výkonného výboru  OSH Kroměříž, oblast  její dobrovolné práce u hasičů  se soustřeďuje na mládež, pracovala dlouhé roky v  odborné radě  mládeže  a také jako  rozhodčí hasičských soutěží dospělých i dětí.Vždy je ochotná pomoci jak s přípravou akcí, tak samotným průběhem.

Je držitelkou odbornosti Činovník, což je nejvyšší odbornost pro vzdělávání mládeže a také odbornosti rozhodčí – instruktor pro soutěže požárního sportu.

Díky své přátelské a klidné povaze je velmi oblíbená v kolektivu, umí dobře a zajímavě pracovat s dětmi a také má přirozenou autoritu, která se uplatnila ve vypjatých situacích při rozhodování na soutěžích dětí, ale hlavně dospělých.

Připravovala i organizačně se podílela na pořádání letních táborů pro mladé hasiče.

Věříme, že toto ocenění bude motivací k návratu do řad dobrovolných hasičů po uklidnění pracovní situace.

 

3.    Josef KrajčaZáslužné vyznamenání 2. stupně za aktivní a dlouholetou činnost ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

Josef Krajča se velkou měrou zasloužil o rozvoj hasičského hnutí v okrese Vsetín, ve Zlínském kraji a také na celorepublikové úrovni.

Je členem SDH Střelná. Ve sboru zastával různé funkce, v současné době je jednatelem sboru. Již 25 let zastává funkci starosty Okresního sdružení hasičů Vsetín, je starostou Krajského sdružení Zlínského kraje, dvě funkční období zastával funkci náměstka starosty ústředí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

V roce 2009 absolvoval Univerzitu III. věku na Fakultě bezpečnostního inženýrství VŠB Ostrava. Jeho poctivá a obětavá práce na vysoké odborné úrovni byla oceněna řadou vyznamenání, je nositelem Řádu sv. Floriána a medaile Za mimořádné zásluhy.

 

4.    Ladislav Ordelt – Záslužné vyznamenání 2. stupně za aktivní a dlouholetou činnost ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

 

Ladislav Ordelt je členem Sboru dobrovolných hasičů v Jaroslavicích 61 let. Po celou dobu se velmi aktivně podílel na výborných výsledcích sboru, zastával řadu funkcí od vedoucího mládeže přes náměstka starosty až po starostu sboru. V současné době je neustále členem výboru a zastává funkci kronikáře. Byl vedoucím kolektivu mladých hasičů Jaroslavice – mistrů ČR.

Již více než 15 let vykonává funkci starosty okrsku Želechovice nad Dřevnicí a koordinuje činnost šesti sborů v okolí krajského města.

Na okresní úrovni zastával řadu funkcí, 10 let vedl okresní odbornou radu mládeže, byl členem výkonného výboru a náměstkem starosty okresního sdružení.

Pracoval v krajské komisi pro mládež. Organizoval, pořádal, rozhodoval, řídil i komentoval bezpočet soutěží a akcí okresní až celostátní úrovně.

Pracoval 12 let také u profesionálních hasičů na stanici v Otrokovicích a na ředitelství HZS ve Zlíně jako odborný inspektor.

Byl a doposud je velkým hasičským odborníkem. Za svoji práci byl oceněn řadou vyznamenání Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, je nositelem titulu Zasloužilý hasič a Řádu svatého Floriána.

 

5.    Alois Šesták – Záslužné vyznamenání 2. stupně za aktivní a dlouholetou činnost ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska

 

Člen SDH Vésky od 1953, Od tohoto roku do 2008 tedy celých 50 let zastával funkci jednatele sboru.

Byl předsedou Okresní kontrolní a revizní rady, členem krajské revizní rady v Brně (JM kraj).

Dnes stále pracuje v předsednictvu Klubu ZFH  při OSH Uherské Hradiště jako kronikář Klubu a AZH.

Kromě jiných vyznamenání obdržel v roce 1992 titul "Zasloužilý hasič" a v roce 1999 Řád sv.Floriána.

 

Záslužná vyznamenání 2. stupně – profesionální hasiči

 

1.    plk. Ing. Štefan Hrtús – Záslužné vyznamenání 2. stupně za příkladnou práci pro Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje v úseku IZS a operačního řízení

 

Ředitel odboru operačního řízení a KIS. U hasičského záchranného sboru vykonává službu 11 let.

Medaile je udělována za příkladnou práci pro HZS Zlínského kraje v úseku IZS a operačního řízení. Významnou úlohu sehrál při budování systému operační úrovně řízení základních složek IZS ve Zlínském kraji. Svou odbornou kvalifikaci dále využívá při zajištění komunikačních a informačních systémů pro obce ve Zlínském kraji. Je zakladatelem soutěže Zlínská věž, která je součástí celorepublikové soutěže Ligy České republiky ve výstupu na věž.

 

2.    por. Vladimír Kolařík – Záslužné vyznamenání 2. stupně za příkladnou práci pro Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje v odboru operačního řízení

 

Operační důstojník krajského operačního a informačního střediska HZS Zlínského kraje. U hasičského záchranného sboru vykonává službu 18 let.

Medaile je udělována za dlouholetou příkladnou práci pro HZS Zlínského kraje v odboru operačního řízení, stál u zrodu statistického sledování událostí a je tvůrcem podpůrných programů na operačním a informačním středisku.

 

3.    ppor. Jaroslav Kubíček – Záslužné vyznamenání 2. stupně za aktivní a dlouholetou práci pro Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

 

Velitel čety, stanice Kroměříž. U hasičského záchranného sboru vykonává službu 23 let.

Po celou dobu služby ve výjezdové jednotce zastával většinou velitelské funkce, přes velitele družstva se dopracoval k funkci velitel čety - od ledna 2000 tuto funkci vykonává doposud.

Jaroslav Kubíček po celou dobu působení u Hasičského záchranného sboru přistupuje k plnění úkolů s plným pracovním nasazením a širokým záběrem, směna pod jeho vedením vykazuje velmi dobré výsledky. Aktivně se zapojuje do preventivně výchovné činnosti a doposud je činný i ve sportovních aktivitách.

 

4.    mjr. Ing. Dana Potěšilová – Záslužné vyznamenání 2. stupně za aktivní a dlouholetou práci pro Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje na úseku prevence

Vedoucí oddělení prevence v územním odboru Vsetín. U hasičského záchranného sboru vykonává službu 18 let. Po celou dobu vykonává činnost na úseku prevence velmi odpovědně. Je uznávaným odborníkem v této oblasti s dlouhodobým přínosem pro HZS ČR. Angažuje se i v preventivně výchovné činnosti zejména ve vztahu

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý