Datum: 2. 3. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

Byl tu víkend 29. února a 1. března – výjimečný kalendářně, neméně však dobrým sportem. Ostrava pořádala Grand Prix a účast nemohli odříct bojovníci z oddílu Judo Slavia Kroměříž. Máme talenty i jména "zavedená", musely tedy i na tatami ostravské Velké ceny!

V sobotu dostaly prostor kategorie mladších a starších žáků, v neděli zápolil dorost a o skvělé judo se postarali i muži do 23 let a ženy do 23 let. Obsazenost a úroveň turnaje byly mimořádné, mladší i starší judisté se podíleli na slavnosti svého sportu, museli se činit. Konkurence vítaná, klání výtečná. Ve dvou dnech se účastnilo 1.600 závodníků z Česka, Polska, Rakouska, Maďarska, Německa, Ruska, Ukrajiny, Francie a jiných zemí.

V kategorii mladšího žactva získal za náš oddíl skvělé 5. místo Matěj Urban. Za starší žactvo bodovala 5. místem Nikola Bochořáková a 7. příčkou potěšil i Petr Hampl. Dorostencům se bohužel nedařilo. V kategorii mužů do 23 let vybojoval Marek Nesvadba krásnou trofej, zlatý pohár. Marek je judista každým coulem, svalem nebo šlachou. Vede si výborně, a přitom pomáhá s tréninkem kroměřížské mládeže...

Zdroj: szmk.cz