Růžek
ikonka
Katalog firem
Řadit:   Text:

Obecní úřad Bařice-Velké Těšany

První písemná zpráva pochází z roku 1228. Na území žije 471 obyvatel. V obci se nachází kaplička.

Obecní úřad Bezměrov

První písemná zpráva pochází z roku 1078. Obec se nachází v nadmořské výšce 197 metrů. Na území žije 561 obyvatel.

Obecní úřad Břest

Obec získala v soutěži Vesnice roku 1998 modrou stuhu za společenský život, v roce 1999 bílou stuhu za práci s mládeží . V roce 2000 obec získala titul Vesnice roku ve Zlínském kraji .

Obecní úřad Chvalčov

Obec Chvalčov se nachází na úpatí hory Svatý Hostýn, v údolí mezi trojvrším Svatým Hostýnem, Obřany a Javorníkem. Obec Chvalčov severozápadním okrajem přímo navazuje na město Bystřice pod Hostýnem a vznikla sloučením obcí Chvalčov a Chvalčova Lhota v roce 1951. Na území obce je několik přírodních rezervací, značené turistické trasy, rekreační střediska a v zimě možnost využití lyžařských areálů, včetně lyžařských vleků. Celková rozloha obce je 2 296 ha, z čehož je cca 1 700 ha lesů. Na území obce je Základní škola, Mateřská škola, SOS dětská vesnička, Ústav sociální péče a Výchovný ústav pro mládež s lesnickým odborným učilištěm.

Obecní úřad Chvalnov-Lísky

V malebném údolí, v jihozápadní části okresu Kroměříž se nachází obec Chvalnov.Rozložena je na svazích terénní vyvýšeniny, zvedající se ve středu údolí, které obklopují protáhlé kopce, mající tvar podkovy, jejímž otevřeným západním koncem odvádí Chvalnovský potok veškeré vodstvo do říčky Litavy.

Obecní úřad Honětice

Uchované symboly ve znaku jsou přesvědčivým dokladem existence obce Honětice již v dávné minulosti.

Obecní úřad Jarohněvice

Obec Jarohněvice se nachází v okrese Kroměříž, kraj Zlínský. Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 265 obyvatel. Historie První písemná zmínka o obci je z roku 1267. Pamětihodnosti Kaple svatého Floriána na návsi Mohylník, archeologické naleziště v lese Obora

Obecní úřad Kostelany

Název obce - Kostelany - je starobylého původu. Je odvozen od lidí z kostela, nebo od opevněného místa kastelu. Podle lidové pověsti pochází název od kostelíku, který zde v dávné době stával při Hradské cestě. Založení obce lze předpokládat již ve 14. století na území, které patřilo k tehdy královskému hradu Buchlovu. První písemná zpráva o její existenci je v zástavní listině krále Zikmunda z roku 1422, ta zaznamenává obce patřící k hradu Buchlovu. Po husitských válkách se hranice buchlovského panství měnily a vystřídali se i jeho držitelé.

Obecní úřad Lubná

Místo na úpatí Chřib je poprvé zmiňováno již v roce 1131, kdy k arcijáhenskému kostelu ve Spytihněvi patřilo jedno popluží na Lubné (“Nalubney”). V roce 1358 získali ves od bratří z Otaslavic páni ze Šternberka. Lubná bývala ve středověku sídlem několika “lovců”, kteří dohlíželi na dodržování loveckého práva v rozlehlých lesích na severních svazích Chřib. Lubenští lovci jsou zmiňováni ještě na konci patnáctého století.

Obecní úřad Lutopecny

Historie obce „Lutopecny, vesnice, lépe řečeno dědina, nacházející se v úrodné krajině západně od Kroměříže, na silnici k Morkovicím, zajisté povstala záhy po založení města. Marně se však tážeme kdo ji založil. Toliko domyslet se můžeme, ale domysly více méně nesprávnými. Kdo byli první osadníci, kdo založil dědinu, kdo ji dal název jest nám nesnadno zodpověděti, pramenů se nám nedostává“.

Obecní úřad Pačlavice

Území v okolí Pačlavic bylo osídleno ve všech obdobích předhistorického vývoje společnosti, dokladem čehož jsou archeologické nálezy, uložené a zpřístupněné v Muzeu Kroměřížska v Kroměříži a v Moravském muzeu v Brně.

Obecní úřad Rataje

Obec se rozkládá jihozápadně od Kroměříže. Obklopují ji Chřiby a část Litenčicko - Orlovských lesů. Na rozloze 1211 ha žije 910 obyvatel. Název Rataje je podle zaměstnání obyvatelstva - ve staročeštině znamená oráč.

strana › [1] 2 následující

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý