Růžek
ikonka
Prázdninové muzejní aktivity – děti na galerijní hřiště, za templáři nebo v noci na hrad?

Datum: 26. 7. 2022, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Prázdninové muzejní aktivity – děti na galerijní hřiště, za templáři nebo v noci na hrad?

 

Léto je ideální příležitostí pro kombinaci interiérových a venkovních aktivit. Řadu z nich nabízejí muzea, galerie i další kulturní organizace zřizované Zlínským krajem.

 

„Kulturní instituce Zlínského kraje nabízejí o prázdninách atraktivní doprovodné programy v expozicích i výstavách, ale hlavně zajímavé akce pro děti i pro celé rodiny,“ zve Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství.

 

Muzeum regionu Valašsko připravilo například celoprázdninovou pátračku s názvem Letní dobrodružství v muzeu. Hledá se poklad s řešením různých úkolů a indicií. Společná rodinná hra nabízí zajímavosti o navštívených místech. Po nalezení pokladu v prvním objektu je pátraní v dalším objektu za poloviční vstupné. Muzeum 13. srpna tradičně pořádá Templářské slavnosti. Jsou připomínkou rytířského řádu templářů, který je spjat s historií regionu na počátku vzniku města Vsetín. První písemná zmínka o Vsetíně pochází z templářské listiny z roku 1308. Prostranství před vsetínským zámkem se mění na středověké ležení s vystoupením šermířů, kejklířů, hudebníků, s ukázkou středověkých řemesel i gastronomií, s rytířskými trenažéry pro děti, jízdou na koni a střelbou z luku.

 

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně pořádá po celé prázdniny noční prohlídky hradu Malenovice a každou středu od 10 hodin také výpravy do minulosti hradu. Tvořivé aktivity s odměnou vedou na nejzajímavější místa hradu (hladomorna, Malovaný sál, nádvoří, černá kuchyně, freska sv. Kryštofa, sklepení).

 

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně otevřeoblíbenévýtvarné hřiště pro děti od 2 do 5 let v doprovodu rodičů pod názvem Prázdninové GALEŘIŠTĚ, a to 17. srpna v 10 hodin. Komentované prohlídky aktuálních výstav lze vyměnit za výlet autobusem „Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína", kdy odborní kurátoři galerie netradičním způsobem seznámí účastníky s baťovskou architekturou, významnými osobnostmi, budovami a historií města Zlína.

 

Na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU se od 9. srpna uskuteční série koncertů Open air léto s Filharmonií Bohuslava Martinů. SLOVÁČEK FAMILY nabídne klasickou i populární hudbu, hudbu z filmů a muzikálů, dalšími hosty filharmonie budou 30. srpna Jiří Pavlica a HRADIŠŤAN a 7. září poprockové duo violoncellistů THE CELLO BOYS, kteří zahrají slavné rockové a popové hity od Imagine Dragons, Lady Gaga, AC/DC, U2, apod.

 

V Muzeu Kroměřížska odhalí často neekologickou cestu potravin na talíř. Interaktivní výstavní projekt Zachraň jídlo! poukazuje na potravinový odpad, na možnosti darování jídla či recyklaci potravin. „Jedná se o tvůrčí prostředí a vzdělávací prostor, kde lze do výstavy zasahovat, doplňovat ji vlastními zkušenostmi,“ doplnila radní Fišerová, která spojení umění a ekologie vnímá jako výborné a tolik potřebné propojení. Pro děti jsou v létě připraveny i denní tábory s atraktivním programem.

 

Ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti je k vidění výstava Textile Art of Today v galerii. Mezinárodní projekt textilní tvorby představuje tvorbu 83 umělců z celého světa. A máte-li k textilu blízko, můžete se přihlásit na KURZ TKANÍ se základními postupy tkaní a vytvořením vlastního výrobku. Atraktivní jsou programy Šaty dělají člověka, Barevná zahrada, výtvarné kroužky nebo Indiánské loučení s prázdninami.

 

Hvězdárna Valašské Meziříčí je v čase prázdnin otevřená pro veřejnost nejen ve večerních hodinách, ale i v denní dobu, a to v pracovní dny a v sobotu aždo 31. srpna. Prohlídkový okruh začíná v pracovní dny v 9, 11, 13 a 15 hodin. V sobotu v 9 a 11 hodin. 

 

Kulturní organizace Zlínského kraje čekají na Vaši návštěvu.

 

Zdroj: TZ, Soňa Ličková, Krajský úřad Zlínského kraje

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý