Růžek
ikonka
Nárůst návštěvnosti Zlínského kraje

Datum: 12. 11. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... byl ve třetím čtvrtletí hned po Praze nejvyšší.

ilustracni obrazek

 

Nárůst návštěvnosti Zlínského kraje byl ve třetím čtvrtletí hned po Praze nejvyšší

 

Cestovní ruch zažívá po nelehkém období ovlivněném kovidovou pandemií vzkříšení. Podle údajů vydaných Českým statistickým úřadem se návštěvnost již druhé čtvrtletí v řadě zvyšuje.

 

V porovnání s předcovidovým rokem 2019 dosáhl objem návštěvnosti na celostátní úrovni v letních měsících 90 %. Ve 3. čtvrtletí letošního roku se ve Zlínském kraji v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo 334,2 tisíce hostů, z toho 26,3 tisíce ze zahraničí. Meziročně se jednalo o nárůst 12,9 %, což je po Praze nejvyšší růst v rámci České republiky.

 

„Je potěšující, že nám domácí návštěvníci zachovávají přízeň. Velké poděkování patří také provozovatelům hromadných ubytovacích zařízení a dalších služeb, kteří se i v této nelehké době dokázali příkladně postarat o své hosty. Svými kvalitními produkty reprezentují nejen sebe, ale turistickou nabídku celého území Východní Moravy,“ řekl náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, zodpovědný za oblast cestovního ruchu.

 

Na Východní Moravu lákají především horské resorty, které jsou v krásné přírodě s turistickými cíli, kde si lze zábavu, odpočinek, ale i třeba sport užívat venku v otevřeném prostředí. Mnoho lidí také vyhledává lázeňská města, především Luhačovice a okolí, kde využívají i nejrůznější ozdravné a wellness pobyty. Mezi nejnavštěvovanější cíle patřila ZOO Zlín a zámek Lešná. Branami zahrady prošlo již 600 000 osob, zájem lidí přetrvává i v podzimním období. „Pokud by zoo nebyla na začátku roku více než tři měsíce uzavřena,
s velkou pravděpodobností by podle vedení ZOO Zlín rok 2021 zaznamenal rekordní návštěvnost,“ doplnila ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zuzana Vojtová.

 

 

Hojně navštěvované je také Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Jen za září tam přišlo téměř 33 tisíc lidí. „Ve srovnání s loňským rokem jsme také v měsíci září zaznamenali nárůst o více než 6,5 tisíce návštěvníků kteří si přišli užít krásné podzimní dny do Valašského muzea v přírodě,“ sdělil Jindřich Ondruš, ředitel muzea. Mimořádnou návštěvnost měla také některá turistická informační centra Například informační centrum Zvonice Soláň na Valašsku během letních prázdnin a září navštívilo téměř 52 tisíc osob.

 

Lidé častěji vyhledávali třeba i netradiční areál Kovozoo ve Starém Městě nebo se vydali po Baťově kanálu, kde od května až do září evidují okolo 75 tisíc návštěvníků. Podle provozovatelů se hlavní pohyb na této vodní cestě odehrál nejen o letních prázdninách, ale také v měsíci září, kdy byl zájem o skupinové plavby.  Ale o návštěvníky nemají nouzi ani v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde jsou unikátní expozice věnované fenoménu firmy Baťa nebo cestovatelům Miroslavu Zikmundovi a Jiřímu Hanzelkovi. Někteří lidé se vydávali i za poutní turistikou, kdy objevovali krásu Svatého Hostýna, Velehradu nebo Modré, kde Archeoskanzen i expozice Živá voda nabízejí mimořádný zážitek.

 

V daném období ve Zlínském kraji vzrostl také počet přenocování hostů v hromadných ubytovacích zařízeních, a to na 1 milion nocí. Z toho domácí hosté zajistili 986,4 tisíce přenocování a zahraniční hosté 58,1 tisíce přenocování. Meziročně se celkový počet přenocování zvýšil o 9,3 %. U rezidentů se jednalo o nárůst 9,4 %, u nerezidentů o 7,9 %.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý