Růžek
ikonka
Tisíc nových případů za den. Pozitivně testovaných je nejvíce od ledna

Datum: 11. 11. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Tisíc nových případů za den. Pozitivně testovaných je nejvíce od ledna

 

V úterý bylo ve Zlínském kraji potvrzeno nejvíce nových případů onemocnění COVID‑19 od začátku letošního roku. Nemocnice postupně omezují plánované operativní zákroky, kraj pomáhá s trasováním kontaktů.

 

Zátěž nemocnic ve Zlínském kraji se zvyšuje s nárůstem pozitivních případů nákazy koronavirem. Ke včerejší půlnoci bylo v kraji potvrzeno 1001 nových případů, je to nejvíce od začátku ledna. Na dnešním jednání krizového štábu bylo rozhodnuto o postupné a koordinované restrukturalizaci péče tak, aby byly nemocnice připraveny na nárůst hospitalizací covid pozitivních pacientů. K omezení elektivní péče už některé nemocnice přistoupily.

 

„Počty hospitalizovaných pacientů rostou a zátěž nemocnic se bude nadále zvyšovat. Na situaci musí nemocnice reagovat koordinovaným omezením operativy tak, aby bylo zajištěno celé spektrum péče v kraji a současně byla dostatečná kapacita na lůžkách intenzivní péče,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš a dodal: „Jsme ve stejné situaci jako loni v říjnu, pokud okamžitě nezměníme přístup a nezačneme brát situaci vážně, čeká nás stejný scénář jako před rokem. Prosím všechny o rozvážný a zodpovědný přístup, kapacity našich nemocnic nejsou nekonečné.“

 

V pěti nemocnicích v kraji bylo ke včerejšímu dni hospitalizováno 268 covid pozitivních pacientů. Za poslední týden došlo k 32 úmrtím v souvislosti s nákazou koronaviru. Do odvolání platí v nemocnicích ve Zlínském kraji zákaz návštěv. Výjimku mají pouze nezletilí pacienti, doprovod otců či jiných osob u porodu, pacienti s omezenou svéprávností a pacienti v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. K omezení návštěv přistoupila také jednotlivá zařízení sociálních služeb.

 

V nemocnicích je hospitalizováno až 80% neočkovaných pacientů. K dnešnímu dni má v kraji ukončené očkování 310 635 osob. „Posilující dávku podstoupilo už více než 19 tisíc lidí. Rodiče by měli zvážit očkování svých dětí, právě mezi nimi se nyní nákaza šíří nejrychleji,“ řekl zástupce koordinátora očkování ve Zlínském kraji Michal Čechmánek.

 

Krajská hygienická stanice ve školských zařízeních v území eviduje 83 klastrů s větším záchytem. V pondělí 8. listopadu bylo testováno 36 159 dětí, pozitivní výsledek antigenního testu byl prokázán u 528 z nich. Z 906 testovaných zaměstnanců mělo pozitivní výsledek 10.

 

S trasováním kontaktů covid pozitivních osob pomáhají od dnešního dne studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Finanční odměnu pro ně projedná zastupitelstvo Zlínského kraje na prosincovém zasedání. Pomoc poskytne Krajské hygienické stanici také Krajský úřad. Ze svých řad vyčlení 10 až 20 zaměstnanců, do trasování se zapojí od pondělí.

 

Zájemci o očkování se mohou obracet na informační linku, na které jim operátoři pomohou s registrací k očkování, nebo doporučí nejbližšího praktického lékaře, který očkuje.

 

Telefonní linka Zlínského kraje 577 043 770 je k dispozici v pracovní dny od 8 do 15 hodin. Další informace k očkování naleznete zde...

 

Zdroj: TZ, Soňa Ličková tisková mluvčí Zlínského kraje

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý