Růžek
ikonka
Začíná období technických jarmarků a veletrhů, kdy se žáci rozhodují o své budoucí profesi

Datum: 26. 10. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

V Uherském Brodě lákají chybějící strojaře.

ilustracni obrazek

 

Začíná období technických jarmarků a veletrhů, kdy se žáci rozhodují o své budoucí profesi. V Uherském Brodě lákají chybějící strojaře

 

Na Uherskobrodsku, které patří mezi tradiční strojařské regiony, výrazně sílí poptávka po absolventech strojírenských oborů. Počet žáků v nich však klesá. Snaha znovu přitáhnout mladé zájemce o strojařinu, přiměla vedení SŠ-COPT a České zbrojovky k uspořádání Technického jarmarku.

 

Zvýšit zájem žáků o strojírenské obory, které jim v budoucnu mohou garantovat jistotu dobrého pracovního uplatnění, byl důvod, proč Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod ve spolupráci s Českou zbrojovkou uspořádalo Technický jarmark pro ředitele základních škol a výchovné poradce z mikroregionu Uherský Brod. Akce se konala pod záštitou Zuzany Fišerové, krajské radní pro školství.

 

„Touto iniciativou v podstatě zahajujeme tradiční podzimní období, kdy se školy představují potenciálním uchazečům formou různých veletrhů a ´otevřených dveří´. Ve Zlínském kraji se hodně věnujeme rozvoji kariérového poradenství, které dětem pomůže s nasměrováním při výběru školy tak, aby v budoucnu jako dospělí dělali to, k čemu mají předpoklady a co jim také dává garanci dobrého výdělku přímo v regionu. To považujeme za základní podmínku, aby mladí neměli důvod odcházet jinam, ale zůstali v našem kraji, zakládali zde rodiny a byli tady spokojení. Velmi důležitá je proto úzká spolupráce škol a konkrétních podniků, ale i zainteresovaných měst a obcí společně vytvářejících tento ucelený motivační systém,“ sdělila radní Zuzana Fišerová a upozornila, že již 3. listopadu se v Kongresovém centru ve Zlíně uskuteční tematicky a oborově rozsáhlý veletrh škol.

 

Uherskobrodský technický jarmark byl záměrně určen zástupcům „domácích“ základních škol přímo z mikroregionu. Zatímco v dřívějších letech totiž střední škola - COPT, založená jako vzdělávací zařízení České zbrojovky, učila hlavně děti z blízkého okolí a ještě před 3-4 lety ubytovávala maximálně 50 procent dojíždějících, momentálně už internát využívá 76 procent „přespolních“ žáků. Podle vedení školy je to tím, že SŠ – COPT je jediná vzdělávací instituce v ČR, která vyučuje obor technik – puškař. Přesto však management zbrojovky i vedení školy chtějí, aby to byli především místní lidé, kdo vnímají příležitost pracovat v tradičních strojírenských továrnách jako svou perspektivu.

 

„V mikroregionu Uherský Brod je 34 strojírenských firem, které mají velkou poptávku po absolventech. Přitom klesá počet žáků ve strojírenských oborech: za posledních 5 let ve Zlínském kraji zaznamenáváme pokles průměrně o 44 procent. Proto máme maximální snahu tento trend zastavit a získat znovu zájemce,“ řekla ve své prezentaci zástupkyně ředitele SŠ-COPT Hana Kubišová.

 

Ředitel ZŠ v Dolním Němčí Milan Kvasnička, označil akci za přínosnou iniciativu: „Žáci naší školy vnímají Českou zbrojovku jako perspektivního zaměstnavatele. Jen je škoda, že kvůli Covidu letos nemůžou přijít sami a podívat se přímo do provozu, aby si udělali konkrétní představu. A tak jim alespoň zprostředkujeme všechny aktuální informace, které jsme se dnes mohli dozvědět,“ zmínil jeden z dvacítky účastníků.

 

Zdroj: TZ, Helena Mráčková, Krajský úřad Zlínského kraje

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý