Růžek
ikonka
Cesta do pohádky i na hrad za řemeslníky. Kam vyrazit v září na Východní Moravě?

Datum: 2. 9. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Cesta do pohádky i na hrad za řemeslníky. Kam vyrazit v září na Východní Moravě?

 

Louku za Muzeem J. A. Komenského v Uherském Brodě oživí v sobotu 4. září program Gastro Brod Festivalu. Ochutnáte gastronomické speciality z celého světa, připraven je také bohatý kulturní program, ve kterém se představí Pavel Novák i Naďa Konvalinková. Dětské návštěvníky potěší zábavní zóna s atrakcemi.

 

Netopýři jsou noční živočichové, kteří se ve tmě orientují díky zvláštní schopnosti zvané echolokace. Nenechte si ujít zajímavou přednášku muzejního zoologa Zdeňka Tyllera s názvem Netopýří noc, která proběhne v sobotu 4. září na zámku Vsetín.

 

Prohlídka Zámku Chropyně v doprovodu pohádkových postav je připravena na sobotu 4. září. Od 16.00 do 19.00 hodin se zde koná akce Pohádkový zámek.

 

 

V sobotu 4. září 2021 se vydejte na Hrad Malenovice, připraven je čtvrtý ročník celodenního rodinného programu s názvem Stará řemesla na hradě Malenovice. Mistr kovář předvede zpracování železa, rytci pak zdobení kovových výrobků. Prostory provoní kváskový chléb upečený v replice středověké chlebové pece. Těšit se můžete na výrobu keramiky tradiční provázkovou technikou i točením na hrnčířském kruhu. Připravena je také řada interaktivních koutků pro velké i malé návštěvníky. Akce začíná v 10.00 hodin.

 

 

Tradiční Pouť ve Štípě připadá letos na 4. a 5. září. V sobotu 4. září se ve 13.30 koná mše svatá pro děti a mládež ve starém kostelíku. Na ni navazuje program pro děti a mládež. Slavnostní mše svatá se koná v neděli 5. září od 11.00 hodin.

 

Charitativní koncert na podporu Střediska rané péče EDUCO Zlín a organizace Auxilium o. p. s. Filharmonie pod širým nebem se koná ve čtvrtek 2. září ve 20.00 hodin v Kongresovém centru Zlín. Filharmonie Bohuslava Martinů zahraje pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho skladby P. I. Čajkovského (polonéza z opery Evžen Oněgin, část suity z Labutího jezera, Italské capriccio) a Polovecké tance A. Borodina.

 

Jubilejní 25. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie se v Městském divadle Zlín uskuteční ve dnech 3. až 8. září. Festival otevře v pátek 3. září v 19.00 hodin domácí premiéra inscenace Pýcha a předsudek v režii Janky Ryšánek Schmiedtové.

 

18. ročník mezinárodního závodu horských kol Hradní okruh se koná v sobotu 4. září v Brumově-Bylnici. V 10.00 hodin začínají dětské závody, ve 13.00 hodin se pojede hlavní závod. Připraveno je pět tratí, nejdelší má 52 km a převýšení 1400 m. Závod Hradní okruh je zařazen do Valašskokarpatské cyklotour 2021.

 

26. ročník festivalu hudby, slova a výtvarného umění pořádá ve dnech 5. – 26. září město Bystřice pod Hostýnem. V programu festivalu Bystřické zámecké slavnosti vystoupí v neděli 5. září v 19.00 hodin v kostele sv. Jiljí Český filharmonický sbor Brno.

 

Valmez Foto – to je výstava 15. ročníku fotografické soutěže, na které se představí snímky z Valašského Meziříčí pořízené amatéry i profesionály. K vidění v Muzejním a galerijním centru Valašské Meziříčí ve dnech 6. – 26. září.

 

V pátek 3. září se v Muzeu Napajedla koná tradiční Muzejní noc. Připraven je večer plný her a soutěží, těšit se můžete na loutky, kdy si vyzkoušíte například ovládání loutek. Program začíná v 18.00 hodin.

 

Koncerty, akrobatický cirkus, kuchařská show, rozhovory s osobnostmi, výstavy i aktivity pro děti. A na to všechno vám stačí jeden den – pátek 3. září, kdy se v Bílovicích uskuteční čtvrtý ročník venkovního setkání WiFič VEN! V rámci programu se uskuteční koncert skupiny J.A.R. a Buty, vystoupení zpěvačky Katarzia nebo rozhovory Lucie Výborné. Součástí setkání bude i industriální výstava Žně designu. Vernisáž je připravena na čtvrtek 2. září v 18.00, výstava je pak pro veřejnost otevřena od 3. do 8. září v jedné z výrobních hal v Bílovicích. Výstava se zaměřuje na průmyslový design a předvede výběr toho nejlepšího z designu.

 

Otrokovický rekreační areál Štěrkáč bude hostit v sobotu 4. září festival Lážo Plážo Fest. Návštěvníky čeká bohatý hudební program – Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker.

 

Další pozvánky na akce pořádané na Východní Moravě najdete zde.... Termíny akcí se v závislosti na aktuálních opatření a počasí mohou měnit, sledujte stránky pořadatelů.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Vegetariánská restaurace

Restaurace se nachází v samém centru historické Kroměříže, jen několik kroků od vcho...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý