Růžek
ikonka
Už tento týden začíná Letní hudební akademie Kroměříž

Datum: 10. 8. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánka ...

ilustracni obrazek

 

Už tento týden začíná Letní hudební akademie Kroměříž

 

Klasická hudba už za pár dní opanuje Kroměříž. Startuje totiž mezinárodní vzdělávací projekt Letní hudební akademie pro mladé nadané muzikanty a jeho doprovodný festival Hudební Kroměříž s programem pro veřejnost. Slavnostní zahajovací koncert se odehraje v pátek 13. srpna ve skleníku Květné zahrady za účasti dirigenta Tomáše Netopila, houslisty Jiřího Vodičky či Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

 

Letní hudební akademie Kroměříž (LHAK) má před sebou svůj čtvrtý ročník. Na vybrané účastníky čekají lekce, na kterých mohou získat znalosti a zkušenosti od špičkových hudebníků a interpretů. Iniciátorem akademie je uznávaný dirigent a zakladatel LHAK, kroměřížský rodák Tomáš Netopil.

 

„Akademií už za dobu konání prošlo 250 studentů. Ani letos jsme nemohli z kapacitních důvodů přijmout všechny zájemce. Kvalita je na prvním místě. Můžu potvrdit, že mít hodiny s lektory jako je Michaela Fukačová, nebo Kateřina Kněžíková, je opravdu mimořádná zkušenost,“ uvedla výkonná ředitelka Jana Kubáčová. Celý projekt přitahuje velké osobnosti klasické hudby - dále se představí například houslista Jiří Vodička, cembalistka Barbara Maria Willi, klavírista Ivo Kahánek, či zakládající člen Pavel Haas qartetu, violista Pavel Nikl a další.

 

Na poslední chvíli museli organizátoři hledat náhradu za lektora výuky hry na housle Jana Mráčka „Moc nás to mrzí, ale z důvodu náhlé zdravotní indispozice zastoupí Jana Mráčka ve výuce charismatický mladý francouzsko-ruský houslista, špičkový sólista a dirigent, bývalý koncertní mistr Vídeňské filharmonie Fedor Rudin,“ vysvětlil umělecký ředitel LHAK Tomáš Netopil.

 

Letos se do kurzů Letní hudební akademie přihlásilo opět na šest desítek aktivních účastníků. Její absolventi pak pravidelně vítězí na mezinárodních soutěžích. „Těší nás, že se naši studenti prosazují nejen v rámci České republiky, ale i v Evropě. Někteří hrají v uznávaných hudebních tělesech, mají vlastní koncerty. Úspěchy našich absolventů prokazují, že naše práce má smysl a už jsme moc zvědaví, jaké talenty objevíme mezi těmi letošními,“ řekla Jana Kubáčová.

 

Umění studentů i lektorů může ocenit také veřejnost, pro kterou je připravený bohatý program ve formě festivalu Hudební Kroměříž. První příležitostí bude v pátek 13. srpna od 19 hodin Slavnostní zahajovací koncert ve skleníku Květné zahrady, kde vystoupí houslista Jiří Vodička, loňský laureát LHAK Roman Červinka a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Tomáše Netopila. Zazní skladby Johannese Brahmse, Niccolò Paganiniho, Pabla de Sarataseho a Modesta Petroviče Musorgského.

 

I v dalších dnech bude možné navštívit koncerty, besedy či semináře zaměřené na klasickou hudbu. Detailní program a možnost nákupu i rezervace vstupenek je k dispozici na hudebnikromeriz.cz.

 

 

Fedor Rudin

Francouzsko-ruský houslista a dirigent Fedor Rudin se rychle etabloval jako jeden z nejunikátnějších koncertních umělců současné generace. Je laureátem prestižních soutěží, jako je Premio Paganini v Janově a George Enescu v Bukurešti. V roce 2019 mu byla v Paříži udělena Cena Ivryho Gitlise. V letech 2019 - 2021 byl koncertním mistrem orchestru Vídeňské státní opery / Vídeňské filharmonie. Jeho nejnovější album Reflets bylo nominováno na Mezinárodní ceny klasické hudby. Dřívější sólové debuty ho zavedly do prestižních koncertních síní jako je Stern Auditorium Carnegie Hall v New Yorku, Berlínský Konzerthaus, Pařížská filharmonie, Vídeň Musikverein a Tonhalle Curych. Účinkoval s mnoha světově proslulými orchestry včetně Symfonického orchestru Berlínského rozhlasu (RSB), či Basileje Symphony Orchestra.  Fedor je zakládajícím členem seskupení Fratres Trio, které tisk pro svou neobvyklou kombinaci houslí, saxofonu a klavíru oslavoval jako novou generaci klasické hudby. Fedor Rudin je v současnosti hostujícím dirigentem Gruzínské národní filharmonie.

 

Více informací naleznete zde...

 

Zdroj: TZ, Ing. Kateřina Martykánová PR manager

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý