Růžek
ikonka
Tomáš Janča řešil s europoslancem Ondřejem Kovaříkem otevření nového předmětu na UTB zaměřeného na blockchain

Datum: 10. 8. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Tomáš Janča řešil s europoslancem Ondřejem Kovaříkem otevření nového předmětu na UTB zaměřeného na blockchain

 

Připravované otevření nového studijního předmětu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, který bude zaměřen na blockchain a decentralizované aplikace, bylo hlavním tématem setkání poslance Evropského parlamentu Ondřeje Kovaříka a předsedy výboru Zastupitelstva Zlínského kraje pro rozvoj podnikatelských aktivit Tomáše Janči. Uskutečnilo se ve čtvrtek 29. července na Krajském úřadě Zlínského kraje.

 

„Při přípravě nového studijního předmětu zaměřeného na blockchain a decentralizované aplikace je pro nás pan europoslanec Kovařík klíčovým partnerem ve vztahu k EU, neboť nám mimo jiné pomáhá zprostředkovávat důležité kontakty na ostatní europoslance, komise či další orgány a instituce, které se zabývají přípravou zákonů a mají na starosti moderní technologie v rámci EU. Jsem proto velmi rád, že jsme se spolu mohli ve Zlíně setkat a probrat aktuální situaci,“ uvedl Tomáš Janča.

 

Nový předmět, připravovaný ve spolupráci Univerzity Tomáše Bati (UTB), Zlínského kraje a Rockaway Blockchain Fund, bude jako volitelný již od letošního září přístupný stávajícím studentům Fakulty aplikované informatiky UTB. Jeho výuku by měli zajišťovat jak profesoři a doktorandi z UTB, tak odborníci z řad předních představitelů blockchainové komunity. Studentům již byl představen a vzbudil mezi nimi velký ohlas, očekává se o něj enormní zájem. UTB je v tomto společně s ČVUT v Praze průkopníkem, doposud nikde na tuzemských vysokých školách se tento předmět nevyučoval.

 

Jako blockchain se v informatice označuje speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Nejčastější se používá jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Jeho kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím. Jedná se o technologii, která vytváří důvěru mezi dvěma a více subjekty v prostředí, kde si tyto subjekty nedůvěřují. Tato technologie nejenže stojí za vznikem bitcoinu, ale díky ní vznikají v dnešní době decentralizované aplikace jako například směnárny, burzy či lending borrow platformy, kde všechno funguje plně automaticky. Díky blockchainu také dokážeme vytvářet digitální vlastnictví.

 

„Vzhledem k tomu, že ve světě je kvalitních a odborně zdatných blockchainových developerů nedostatek, je jejich práce vysoce ceněna. V přepočtu si mohou vydělat až 300 tisíc korun měsíčně a mohou přitom pracovat odkudkoliv. Mojí ambicí je, abychom tady u nás vytvořili co nejlepší zázemí pro to, aby u nás vyrůstali noví a vysoce kvalifikovaní blockchainoví odborníci a ze Zlína pracovali pro celý svět. Nejde však jen o to vychovat tady dobré zaměstnance, ale taky o to vytvořit správné podhoubí pro nové startupy, které budou mít celosvětové ambice, což ekonomicky pomůže regionu,“ uzavřel Tomáš Janča.

 

Zdroj: TZ, Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Vegetariánská restaurace

Restaurace se nachází v samém centru historické Kroměříže, jen několik kroků od vcho...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý