Růžek
ikonka
Užijte si léto na Východní Moravě! Region žije o prázdninách kulturou i sportovními akcemi

Datum: 30. 7. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Užijte si léto na Východní Moravě! Region žije o prázdninách kulturou i sportovními akcemi

 

Bohatý kulturní i sportovní program nabízí destinace Východní Moravy. V samotném krajském městě Zlíně zahraje filharmonie v srpnu sérii koncertů, hrad Malenovice ožije divadlem i dětskými prohlídkami. Zámek Žerotínů na Valašsku zve na Muzejní noc. Příznivci sportu si na své přijdou při triatlonovém závodě Valachy Man.

 

Sérii letních Open Air koncertů na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně zahájí filharmonie 5. srpna s jedním z nejoceňovanějších českých dirigentů současnosti Tomášem Netopilem. Tento letní večer se v pozici sólisty představí neobyčejně talentovaný osmnáctiletý houslista Matteo Hager s Cikánskými melodiemi od P. Sarasateho. O týden později 11. srpna bude následovat koncert na vlnách skvělého progressive-rocku – show skupiny Tata Bojs. Český klenot Má vlast Bedřicha Smetany je na programu 19. srpna.

 

 

Malenovický hrad bude 31. července hostit představení Divadla Klauniky Don Quijote de la Ancha. Kouzlo nádvoří hradu Malenovice dodá inscenaci nepochybně kouzelnou atmosféru. V hlavní roli se představí „světový chůdoherec“ Lenoire Montaine. Vyšší umělecký dohled poskytl Bolek Polívka. Za špatného počasí se bude představení konat ve vnitřních prostorách hradu. Hned následující den, 1. srpna, bude hrad Malenovice patřit dětem. Po všechny srpnové neděle se uskuteční dětské komentované prohlídky, jejichž začátek je vždy v 9.00 hodin. Během nich se děti dozví spoustu zajímavých věcí, zažijí hradní atmosféru a odnesou si i malou vzpomínku na památku. Na prohlídky je nutné se vždy předem objednat nejpozději do pátku do 12.00 hodin. Více informací zde....

 

Kostýmovaní průvodci se budou na návštěvníky těšit v pátek 30. července také v Kroměříži. Společně s nimi poznají návštěvníci tajemství staré Kroměříže. Sraz je v 18 hodin na Velkém náměstí u kašny, další kostýmová prohlídka je naplánována na 13. srpna.

 

Meziříčské noční putování bude zahájeno v pátek 30. července úderem sedmé hodiny večerní na nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. I letos je připraven Noční expres neboli silniční vláček, který návštěvníky proveze mezi jednotlivými institucemi. Hlavní nástupní zastávka bude na II. nádvoří zámku Žerotínů (nástupiště MHD). V Turistickém informačním centru bude pro každého připraven muzejníček na střádání razítek, nebo nálepek z navštívených organizací. Letos se otevře nočním návštěvníkům celkem 25 místních institucí. Nebude chybět ani koncert nebo autorské čtení s Miroslavem Urbanem. Více informací zde...

 

Dny řemesel a setkání kovářů bude od 31. července do 1. srpna hostit Dřevěné městečko ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Jubilejní 30. ročník bude věnovaný zpracování dřeva s ukázkami práce tesařů, šindelářů, truhlářů, kameníků, dráteníků, sklenářů, hrnčířů a dalších řemeslníků. Součástí programu bude i setkání kovářů z České republiky s ukázkou jejich mistrovské práce. Z muzejních depozitářů budou vystaveny a uvedeny do chodu benzínové stroje a lokomobila. Ve stáncích bude prezentována výroba drobných předmětů, dřevěná a kovová bižuterie, výrobky z včelího vosku, keramické pečivo, perníčky, štípané holubičky aj. Ve fojtské zahradě budou probíhat ukázky práce s dravci. Nebudou chybět ani soutěže pro děti i s rodiči – řezání kulatiny, zatloukání hřebíků, stavění vatry, jízda s trakařem, jízda na koníčcích.

 

V rámci festivalu Léto na hradě Brumov aneb 102 schody za kulturou se představí Spolek Kašpar s jedním z nejznámějších milostných příběhů, který byl kdy napsán a přiveze také rodinné představení, které pobaví nejen děti, ale také jejich rodiče. V pátek 30. července od 21.00 hodin se diváci mohou těšit na inscenaci Romeo a Julie. V sobotu 31. července od 17.00 hodin jsou na programu Mikulášovy patálie a ve stejný den od 21.00 hodin odehraje spolek znovu inscenaci Romeo a Julie. Podrobnosti k programu zde...

 

 

Archeoskanzen v Modré na Slovácku bude 7. – 8. srpna hostit 16. ročník velkomoravského festivalu nazvaného Veligrad 2021. Během víkendu se návštěvníci vrátí do doby Velké Moravy, zažijí historickou bitvu, dobový jarmark nebo nahlédnou pod ruky šikovných řemeslníků. Na území České republiky jde o bezkonkurenční akci živé historie: pořadatelé očekávají až 200 účinkujících z historických skupin, část z nich pojede také na koních.

 

 

Na Východní Moravě ale nebude chybět v nadcházejících dnech ani sportovní událost. Okolí Velkých Karlovic a Nového Hrozenkova bude hostit triatlonový závod Valachy Man. Terénní triatlonový závod - 350 metrů plavání, 16 km horské kolo, 4,5 km trailový běh v areálu přírodního koupaliště Na Stanoch (Balaton) Nový Hrozenkov je v plánu 6. – 7. srpna. Na programu je několik závodů. Kromě dlouhé trasy budou moci závodníci změřit své síly také v krátkém závodu nebo při štafetě. Start závodů dospělých: 6. srpna v 15.00, 7. srpna v 10.00, děti budou mít svůj závod 7. srpna od 11.00 hodin.

 

Zlínská zoo zve na další ranní procházku areálem s návštěvou expozice kivi hnědých. Za Gerym a Maiou mohou návštěvníci zavítat 31. července již od 6.00 hodin. Při procházce probouzejícím se areálem zoo doporučuje zavítat k výběhu slonů a užít si setkání s prvním africkým slůnětem v České republice. O týden později, 7. a 8. srpna, se v ZOO Zlín uskuteční Letní slavnost, při níž bude pro návštěvníky na rozlehlé louce v dolní části zahrady připraven bohatý program – skákací hrad, malování na obličej, zvěřinové a grilované speciality nebo ochutnávka z moravských pivovarů. K poslechu zahraje kapela Jazzbook.

 

 

Závody ve sjezdu horských kol Wood Bikerally Series míří se svojí třetí zastávkou do Valašských Klobouk na Klobucké stezky. Poznačte si den 31. července do svého kalendáře, kdy od 11.00 hodin startuje závod u hotelu Jelenovská. Všechny závodníky čekají čtyři měřené erzety, což dává závodníkům šanci nashromáždit body do celkového pořadí WBS serie.

 

Další pozvánky na akce pořádané na Východní Moravě najdete na zde... Termíny akcí se v závislosti na aktuálních opatření a počasí mohou měnit, sledujte stránky pořadatelů.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý