Růžek
ikonka
Výuku dětí hasičů, policistů, lékařů i zdravotníků zajišťují ZŠ Oskol a MŠ Spáčilova

Datum: 2. 3. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Výuku dětí hasičů, policistů, lékařů i zdravotníků zajišťují ZŠ Oskol a MŠ Spáčilova

 

Výuku dětí zaměstnanců složek integrovaného záchranného systému (IZS), kroměřížské nemocnice či Sociálních služeb města Kroměříže zajišťují po dobu uzavření základních a mateřských škol Základní škola Oskol a Mateřská škola Spáčilova. Město tak koná na základě usnesení vlády České republiky a opatření vydaného hejtmanem Zlínského kraje.

 

„Mrzí mě, že opatření hejtmana nám bylo doručeno až dnes, tedy v den, kdy již musely být i městem zřizované mateřské školy kvůli opatření vlády uzavřené. Rodičům pozdní rozhodnutí přidělalo zbytečné starosti. Od úterka již snad bude vše v pořádku a o nejmenší děti zaměstnanců složek IZS a dalších potřebných institucí se postará MŠ Spáčilova,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

 

ZŠ Oskol se o děti zaměstnanců složek IZS, zdravotníků a dalších vymezených profesí stará od loňského října. „Dnes do školy nastoupily tři desítky dětí, z toho bylo pět dětí z mateřských škol, které již od úterka půjdou do MŠ Spáčilova. Připojí se k nim i další děti, jejichž rodiče čekali na vyjádření kraje ohledně stanovení krizové mateřské školy,“ doplnil vedoucí radničního odboru školství, mládeže a sportu Jiří Pánek.

 

MŠ Spáčilova může otevřít až pět skupin s celkem 130 dětmi ve věku dva až šest let. ZŠ Oskol má pro děti do deseti let zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, pracovníků v sociálních službách, pracovníků sociálně-právní ochrany dětí, příslušníků ozbrojených sil, Úřadu práce ČR, České správy sociálního zabezpečení, Finanční správy ČR, České pošty či svých pedagogických nebo nepedagogických pracovníků vyčleněno 60 míst. Pokud by tato kapacita nestačila, dalších 60 míst je připraveno v ZŠ Zachar.

 

Žákům základních škol je zajištěna distanční výuka, kterou pro ně připravují jejich domovské základní školy. ZŠ Oskol totiž rozhodnutím hejtmana Zlínského kraje navštěvují děti záchranářů a dalších zmíněných profesí s trvalým bydlištěm v celém obvodu obce s rozšířenou působností Kroměříž. Ze stejného obvodu jsou i menší děti, které budou chodit do krizové MŠ Spáčilova.

 

Rodiče, zaměstnanci uvedení ve třetím odstavci, se s žádostí o umístění svého dítěte do ZŠ Oskol mohou obracet přímo na ředitelku Hanu Ginterovou, a to telefonicky na čísle 573 331 199 nebo e-mailem na adresu reditel@zsoskol.cz. Pokud by kapacita ZŠ Oskol byla naplněna, lidé mohou kontaktovat ředitelku ZŠ Zachar Petru Fečkovou (telefonicky na 573 503 252 nebo e-mailem na adresu reditelka@zszachar.cz). S žádostí o umístění do MŠ Spáčilova se mohou obracet na ředitelku Miluši Suchnovou telefonicky na číslo 727 943 440 nebo e-mailem na ms.spacilova@ms-kromeriz.cz. K přihlášce dítěte budou potřebovat potvrzení zaměstnavatele.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý