Verze pro PDA

ikonka
Vedení kraje se seznámilo s managementem nemocnic

Datum: 26. 11. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Vedení kraje se seznámilo s managementem nemocnic

 

Všechny krajské nemocnice navštívil během včerejška a dneška hejtman Zlínského kraje Radim Holiš společně s náměstkyní pro zdravotnictví Olgou Sehnalovou a předsedkyní sociálního výboru Alenou Gajdůškovou. Do nemocnice ve Vsetíně a ve Valašském Meziříčí zavítal také radní Zbyněk Fojtíček s darem od občanů a dobrovolných hasičů Bystřičky.

 

„Osobně jsme se seznámili s vedením krajských nemocnic. Hlavní bylo velké poděkování zdravotníkům za zvládání současné situace v době, která naše zdravotnictví těžce zkouší. Zároveň to byla naše první cesta po nemocnicích, abychom si udělali představu, jak fungují, a mohli tak co nejrychleji začít pracovat s expertními týmy na urychleném vytvoření koncepce krajského zdravotnictví,“ řekl hejtman Radim Holiš.

 

Návštěva ve Vsetínské a Valašskomeziříčské nemocnici byla spojena také s předáním daru pro zdravotníky, zorganizovaného obcí Bystřička, v níž starostuje nový krajský radní Zbyňek Fojtíček.

 

„Tento nápad vzešel od mého kolegy místostarosty Petra Rudoleckého, který je v naší obci zároveň předsedou sdružení dobrovolných hasičů. A protože máme i mezi našimi lidmi pracovníky přímo z první linie, chtěli jsme jim pomoci. Uspořádali jsme ve spolupráci s hasiči sbírku a nakoupili potřebné věci, které jsme rovným dílem rozdělili do nemocnic ve Vsetíně a ve Valašském Meziříčí,“ řekl radní Fojtíček.

 

Občané Bystřičky vybrali peníze, za něž byly pořízeny propisky, bavlněné ponožky, ručníky a další předměty, které mají nyní ve špitálech velkou spotřebu. „Předali jsme dar v hodnotě 35 tisíc korun. Pamatovali jsme také na různé dobroty, jako jsou nápoje, káva, tyčinky i vitamíny k dodání energie pro zdravotníky,“ doplnil Zbyněk Fojtíček.

 

Zdroj: TZ, Mgr. Helena Mráčková, Oddělení komunikace a vztahů s veřejností

 

 

 

 

 

reklamni prouzek
Normalni verze