Verze pro PDA

ikonka
Hledáme dobrovolníky a dohodáře pro zajištění sociálních a zdravotních služeb

Datum: 22. 10. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Hledáme dobrovolníky a dohodáře pro zajištění sociálních a zdravotních služeb

 

Kroměřížská radnice spolu s partnery hledá dobrovolníky, případně pracovníky na dohodu o provedení práce, pro zajištění činností organizací poskytujících sociální nebo zdravotní služby. „Nákaza koronavirem se nevyhýbá ani zaměstnancům a pracovníkům sociálních služeb a zdravotnických zařízení. Hodí se jim proto jakákoliv pomoc, která jim odlehčí v jejich náročné práci a která pomůže nahradit lidi, jež jsou kvůli nákaze v izolaci či v karanténě,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka. Město hledá dobrovolníky a dohodáře ve spolupráci s Českým červeným křížem, organizací ADRA a se Střední zdravotnickou školou Kroměříž.

 

Dobrovolníkem nebo pracovníkem na dohodu o provedení práce může být každý občan starší osmnácti let, který chce pomáhat. „Může jím být i osoba bez potřebného vzdělání, rodinný příslušník pracovníka sociálních služeb či zdravotnického zařízení, student a podobně. Pro nekvalifikované je připraveno školení, které je pro potřebné činnosti připraví,“ dodal Peštuka. Více informací se zájemci dozví na telefonním čísle 778 772 782.

 

Dobrovolníci a dohodáři najdou uplatnění v celé škále činností, od odbornějších v podobě zajištění přímé péče o klienty či pacienty, jako jsou například pomoc při pohybu klienta, manipulace s lůžkem, prevence proleženin a podobně, přes komunikaci s klientem, pomoc při zvládání běžných úkonů péče o jeho osobu včetně stravování a zajištění chodu domácnosti, až po volnočasové aktivity a zajištění kontaktu klienta s jeho rodinou a přáteli.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

 

reklamni prouzek
Normalni verze