Růžek
ikonka
Parní vlak, historie a tradice Slovácka, výstavy a hudba. Konec června na Východní Moravě!

Datum: 24. 6. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Parní vlak, historie a tradice Slovácka, výstavy a hudba. Konec června na Východní Moravě!

 

Řada tradičních akcí byla zrušena, některé z nich přesunuty, přesto se nabídka Východní Moravy stává každý týden bohatší.

 

V Napajedlích nedaleko Zlína si v pátek 26. června nenechejte ujít letní koncert v Parku Na Kapli. V 19 hodin večer hrábnou do strun brněnští hudebníci Acute Dose, kteří se postarají o skutečnou dávku hudebního zážitku. Vstupné je dobrovolné. V případě deště se koncert ruší.

 

Řada oblíbených akcí byla v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci COVID19 zrušena, ale Rožnovské parní léto, což je série mimořádných jízd historickým parním vlakem, je pro letošní letní sezonu zachována. Jízdy parním vlakem údolím Rožnovské Bečvy budou probíhat vždy v sobotu, s odjezdem v 9:25 z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm. Zpět se bude odjíždět v 15:27 hod. První jízdu si můžete užít 27. června 2020, další termíny jsou 18.7.; 15.8. a 12.9.2020. Letošní novinkou je parní lokomotiva zvaná Velký Býček, která byla vyrobena v roce 1924. Po příjezdu do Rožnova pod Radhoštěm můžete zvládnout prohlídku všech tří areálů Valašského muzea v přírodě, případně vystoupit na Jurkovičovu rozhlednu na Karlově kopci. Pobyt v Rožnově p. R. zpestří nabídka dobrot v místních restauracích, kavárnách či cukrárnách.

 

Na oblíbené Zvonici Soláň, ležící na hřebeni Vsetínských Beskyd, se v sobotu 27. června otevře hned několik výstav najednou. Jsou součástí 21. ročníku Malířských cest okolo Soláně. Již v 9 hodin bude ve Zvonici na Valašském Olympu, jak se Soláni občas přezdívá, zpřístupněna prodejní výstava obrazů „Malíři Moravy“ Augustina Mervarta a Jiřího Heřmana. V nedalekém Valašském ateliéru u Hofmanů v 10 hodin otevřou výstavu litografií Emma a Bára Srncovy a svou keramiku představí Michal Plíhal. K tomu přibude také výstava „Barvy mého života“ z díla Jaroslava Kováče. Výstavy budou přístupné o prázdninách, podrobnosti jsou uvedeny zde...

 

Do Zlína se vyplatí cestovat za kvalitním hudebním zážitkem. Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů je jedním z mála orchestrů v ČR, který nerezignoval na letošní sezonu a rozhodl se odehrát takřka všechny koncerty nuceně přerušené sezony v náhradních termínech. Ve čtvrtek 25. a v pátek 26. června 2020 vždy od 19 hod  ve Velkém sále Kongresového centra Zlín zazní nejkrásnější árie ze známých oper W. A. Mozarta, Ch. Gounoda, G. Donizettiho, G. Bizeta, G. Verdiho a dalších v podání výrazných pěveckých talentů tenoristy Petra Nekorance a sopranistky Lady Bočkové pod taktovkou šéfdirigenta FBM Tomáše Braunera.

 

Jedenáct tras, na kterých můžete navštívit 51 památkových domků či malých muzeí na Slovácku, slibuje akce příznačně nazvaná Víkend památkových domků. Objekty, které jsou veřejnosti vesměs běžně nepřístupné, otevřou svá vrátka tentokrát poslední červnový víkend, to je 27. a 28. června 2020. Přijďte zavzpomínat, jak to vypadalo doma u vašich babiček, prababiček, seznamte se s lidovou architekturou Slovácka, s životem našich předků, který plynul v souladu s přírodou a ročními obdobími. Během návštěv domků a muzeí uvidíte historické kroje, vybavení domácností, knihy, obrazy a duchovní předměty. A také expozice řemesel, hospodářství, odívání a další poklady lidové historie Slovácka.

 

Úspěšná výstava nazvaná Až přiletí čáp je aktuálně k vidění na Zámku Vsetín. Vydejte se na nostalgický výlet do historie kočárků a prohlédněte si jedinečný soubor téměř 50 kusů dobových dětských i loutkových kočárků z let 1880–1980. Nahlédnete tak do stoletého vývoje specifického dopravního prostředku spjatého s raným dětstvím. Vystavené kočárky pocházejí ze sbírky valašskomeziříčské pobočky Muzea regionu Valašsko, které je zakoupilo v roce 2016 ze soukromé sbírky Miloslavy Šormové z Roztok u Prahy. Výstava je přístupná až do 30. srpna 2020.

Informace o dalších akcích hledejte zde...

 

Zdroj: vychodni-morava.cz

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý