Růžek
ikonka
Na kole do práce i pro dětskou onkologii, za vínem či barvami – na Východní Moravě

Datum: 8. 6. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Na kole do práce i pro dětskou onkologii, za vínem či barvami – na Východní Moravě

 

Akce připravené na Východní Moravě pro polovinu června ukazují, že se život pozvolna, ale přece vrací k normálu.

 

Ve Vsetíně se 11. června v 19 hodin otevře bohatý program Vsetínského kulturního léta. Tím prvním bude vystoupení Zvonků Dobré zprávy z Kateřinic. Návštěvníci a obyvatelé Vsetína se v průběhu tří měsíců mohou každý čtvrteční večer těšit na zajímavé hudební produkce různých žánrů, například to budou Žamboši, Dareband, Gympleři či JazzHec.

 

Jízda na kole je nejen zdravou aktivitou pro trávení volného času, ale také ekologickou dopravou do zaměstnání. Ve čtvrtek 11. června od 16 hodin proběhne na náměstí Míru ve Zlíně vyhlášení výsledků již 10. ročníku akce Do práce na kole, v programu vystoupí kapela Ripteto. Soutěž podpořil Zlínský kraj i naše Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

 

 

Sportovní projekt k podpoře onkologicky nemocných dětí Na kole dětem 2020 se letos koná již po jedenácté. Cyklisté pod vedením Josefa Zimovčáka vyrazí napříč Českou republikou na desetidenní etapovou cyklojízdu. Dvě etapy projíždějí Zlínským krajem. Peloton startuje 10. června prologem v Hlučíně, ve čtvrtek 11. června 2020 se jede 1. etapa Kopřivnice – Nový Jičín – Hranice – Bystřice pod Hostýnem – Slušovice – Slopné. Peloton dorazí na Masarykovo náměstí v Bystřici pod Hostýnem mezi 12:00–12:20, o dvě hodiny později pak projede Slušovicemi. Etapa bude zakončena cca v 15:30 u Obecního úřadu v obci Slopné. Následující den, 12. června, se startuje v 8 hod v Luhačovicích, v 9:30 přijede peloton na náměstí Míru ve Zlíně, v 11:20 na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti, 12:10 bude v obci Podolí a v 13:15 v Dolním Němčí. Tato etapa pak pokračuje do Strážnice a končí v Bzenci. Akci na území Zlínského kraje poskytli záštitu hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a starostové, resp. samosprávy obcí, v nichž v průběhu etapy proběhne krátká zastávka, tj. Bystřice pod Hostýnem, Slopného, Luhačovic, Podolí, Uherského Hradiště a Dolního Němčí.
Více informací zde
 a zde.

 

Barokní kaple osvětlená svíčkami, košt vína pod hvězdami, svatojánské čarování i ohlédnutí za jarními zvyky. To je večer nazvaný Rochus pod hvězdami, kterou ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti přivítají v pátek 12. června blížící se léto. Akce, která se koná pod záštitou Asociace muzeí a galerií ČR a je součástí celorepublikového Festivalu muzejních nocí, začíná v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.

 

 

Pátek 12. června bude v celé ČR ve znamení Noci kostelů. Na území Zlínského kraje se letos k této tradiční akci přihlásilo 58 kostelů, kaplí a modliteben. Pro návštěvníky je připraven v každém místě zajímavý program, mnohde s netradičním a atraktivním obsahem. Podrobnosti zde.

 

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně připravila tradiční setkání nazvané Básníci v Prostoru Zlín. Je to cyklus autorských čtení českých (ale i slovenských) básníků spojených vždy s hudebním vystoupením a také ho uvádějí přední bohemisté a literární historikové. Letošní ročník zahájí koncert Tonyho Ducháčka a Garage v pátek 12. 6. 2020 v 18:30 na střeše budovy 14 továrního areálu. Celý program a více informací.

 

 

Milovníci dobrého vína se po třech měsících vynuceného půstu konečně dočkali a mohou společně ochutnat skvělá vína za zvuků cimbálové muziky. Příležitost k tomu bude v sobotu 13. června od 18 hod v Uherském Hradišti ve Sklepech Mařatice. S ohledem na omezenou kapacitu je doporučeno předem rezervovat vstup.

 

Pokud máte rádi barvy, pak byste neměli vynechat atraktivní výstavu s názvem Barevný svět, kterou nabízí až do 30. října tohoto roku zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Výstava, za kterou Muzeum regionu Valašsko získalo ocenění v soutěži Gloria Musaealis, nabízí seznámení s barvami z pohledu fyzika, biologa, malíře, keramika, technika a dokonce i psychologa. Na návštěvníky čeká tajemná temná komora, ve které budou měnit barvu jako chameleoni, na interaktivních stolech si namíchají barvy podle libosti nebo prostřednictvím nejrůznějších optických iluzí zjistí, že barva není vlastně nic jiného, než pouhý vjem našeho mozku.

 

V podkroví Reduty na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti je instalována Expozice věznice Uherské Hradiště. Je věnována dějinám věznice v období nacistického a komunistického režimu. Expozice je přístupná každou sobotu v červnu od 10 do 16 hodin.

 

Informace o těchto a dalších akcích hledejte zde.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý