Růžek
ikonka
V Kroměřížské nemocnici se chystá projekt za více než 1 miliardu

Datum: 21. 5. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Kroměřížská nemocnice ...

ilustracni obrazek

 

V Kroměřížské nemocnici se chystá projekt za více než 1 miliardu

 

Soustředit do jednoho místa, pod jednu střechu, všechny hlavní nemocniční provozy umožní v Kroměřížské nemocnici projekt přístavby budovy A, který ve spolupráci s nemocnicí připravuje Zlínský kraj. Budova se má rozrůst o dvě nová křídla. Díky tomu a rekonstrukci stávající budovy zde vznikne kompaktní centralizovaný monoblok, kde budou umístěny všechny důležité a na sebe navazující provozy.

 

„Jde o největší investiční projekt v historii Kroměřížské nemocnice za více než 1 miliardu korun, který s sebou přinese zásadní modernizaci nemocnice a výrazné zkvalitnění nemocničních provozů, tak aby odpovídaly požadavkům 21. století,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

Ředitel Kroměřížské nemocnice Petr Liškář k tomu dodal: „Původně jsme v budově A chtěli pouze rekonstruovat operační sály, což by přišlo na více než 100 milionů korun. Ukázalo se ale, že by to byl nekoncepční krok, protože by se tím nezměnilo to zásadní, co potřebujeme, tedy logistika pacienta a návaznost ostatních medicínských procesů. Což nově rozšířená budova nabídne. Celá nemocnice se tak zkompaktní do jednoho celku.“

 

 

To, že bude zdravotní péče soustředěna na jednom místě a mezi jednotlivými provozy nemocnice se bude možno přesouvat „suchou nohou“, umožní zvýšit produktivitu a kvalitu poskytované zdravotní péče. Díky kratším vzdálenostem se budou moci lékaři, zdravotní sestry i další personál pružněji přesouvat tam, kde jsou potřeba. Tím se naplní princip, že lékař má chodit za pacientem, a nikoliv naopak. V novém monobloku bude také důsledně dbáno na to, aby byly striktně odděleny trasy ambulantních pacientů od hospitalizovaných a ti se tak vzájemně nepotkávali.

 

Na lůžkových odděleních bude každý pokoj primárně určen pro dva pacienty s tím, že v případě potřeby se může přizpůsobit na jednolůžkový pokoj, bez jakýchkoliv konstrukčních změn. Každý pokoj bude mít své vlastní bezbariérové sociální zařízení.

 

V novém centralizovaném monobloku se počítá například i s rozšířením gynekologicko-porodnického oddělení a novorozeneckého oddělení. Rodičkám nabídne komfort v podobě pobytu na pokoji hotelového typu, kde budou moci zůstat po celou dobu hospitalizace, a to i s rodinnými příslušníky. Nemocnice tím chce maminkám vyjít vstříc, aby se v porodnici cítily „jako doma“.

 

 

Rozšířením budovy A sem bude možno přesunout zdravotnické provozy z budovy B, která by v budoucnu mohla sloužit k jiným účelům, například pro následnou péči nebo by se zde mohlo vybudovat ubytování pro zaměstnance.

 

V souvislosti s rozšířením budovy A je v plánu také vytvoření hlavní areálové komunikace v jižní části areálu, s napojením na ulici Albertovu a Havlíčkovu, kam má být přesunuto hlavní těžiště dopravy. To by umožnilo vznik nového hlavního křídla nemocnice se severním hlavním vstupem, v jehož blízkosti by mohly vzniknout autobusové zastávky i velkokapacitní parkoviště pro pacienty a personál. Přemístěním komunikací do jižní části areálu by rovněž došlo ke zklidnění provozu v ostatních částech areálu nemocnice, kde by se venkovní plochy do budoucna mohly využít jako místa pro odpočinek a relaxaci.

 

„Naší snahou je, aby stavba vznikala po etapách, proto od nás i zpracovatel generelu obdržel zadání zpracovat ten proces etapovitě tak, aby bylo možno na jednotlivé části stavby postupně plynule navazovat. Pokud vše půjde dobře, s realizací první etapy bychom mohli začít do dvou, tří let,“ uzavřel hejtman Jiří Čunek.

 

Zdroj: TZ, Krajský úřad Zlínského kraje, Bc. Jan Vandík

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý