Růžek
ikonka
Bylo to hodně dlouhých čtrnáct dnů, líčí primář z Uherského Hradiště osobní zkušenost s karanténou

Datum: 8. 5. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Nemocnice UH ...

ilustracni obrazek

 

Bylo to hodně dlouhých čtrnáct dnů, líčí primář z Uherského Hradiště osobní zkušenost s karanténou

 

Za normálních okolností by zřejmě své vlastní zvýšené teplotě nevěnoval příliš velkou pozornost, ale v době sílící pandemie koronaviru se mu v hlavě rozsvítil alarm. „Hned jsem pomyslel na to, že bych mohl nakazit pacienty a kolegy z nemocnice. Zůstal jsem proto preventivně doma, nechal jsem si udělat odběr a za dva dny jsem se bohužel dozvěděl, že mám pozitivní test na koronavirus,“ líčí situaci z konce letošního března Pavel Zicháček, primář Neurologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Ambulantní i lůžková část jeho pracoviště pak musela být dočasně uzavřena.

 

 

V karanténě zůstal čtrnáct dnů a spolu s ním i jeho žena s dcerou a synem v dospělém věku. „Nikdo z nich neměl po celou dobu klinické příznaky onemocnění. I u mě byl průběh nemoci mírný, velmi se podobal chřipce. Kromě teplot v prvních dnech jsem vlastně po celou dobu neměl žádné potíže. Bylo to pro mě ale hodně dlouhých čtrnáct dnů,“ přiznává Pavel Zicháček, který se teprve na začátku letošního února ujal funkce primáře uherskohradišťského neurologického oddělení, na kterém do té doby působil jako zástupce primáře. „Přebíral jsem oddělení ve složitém období. Situace se měnila velmi rychle, prakticky ze dne na den, a bylo třeba na změny v souvislosti s koronavirovou vlnou rychle reagovat. A do toho mé onemocnění, která vše zkomplikovalo ještě více,“ přemítá primář.

 

Ve chvíli, kdy se u něj onemocnění covid-19 potvrdilo, přijala Uherskohradišťská nemocnice nezbytná opatření a ve spolupráci s krajskými hygieniky poslala do karantény 5 lékařů a 14 zdravotních sester a dalších nelékařských pracovníků. „U žádného z pacientů ani z mých kolegů s výjimkou jedné lékařky se naštěstí nákaza nepotvrdila. Já sám jsem se mohl nakazit  při vyšetřování pacientů covid pozitivních na infekčním oddělení, ale vzhledem k dlouhé inkubační době je samozřejmě možná nákaza i z jiného zdroje,“ říká Pavel Zicháček, který se i během svého nuceného pobytu v domácí karanténě snažil být nápomocný. „Řešil jsem telefonicky některé věci na dálku, byl jsem v kontaktu s kolegy i s vedením nemocnice. Provoz neurologického oddělení jsme pak naštěstí mohli brzy obnovit a já jsem se po karanténě a dvou negativních testech mohl vrátit zpět do práce,“ popisuje primář.

 

 

Za celou dobu se prý nesetkal s žádnou negativní reakcí okolí v souvislosti se svým onemocněním. „Slyšel jsem pouze slova podpory, a to jak z nemocnice samotné, tak i od kolegů a známých, které jsem léta neviděl. Toho si velmi cením a je to pozitivní zkušenost, kterou si z těchto dnů pro sebe odnáším. A také jsem rád, že naše nemocnice i české zdravotnictví zvládlo celou situaci excelentně. Měli jsme v naší zemi ve srovnání s jinými štěstí, ale byli jsme i dobře připravení, a i díky tomu jsme tohle složité období zvládli velmi úspěšně,“ dodává Pavel Zicháček.

 

Zdroj: TZ, Bc. Egon Havrlant, tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

BOWLING BAR SCÉNA

V podpalubí Kulturního domu v Kroměříži BOWLING BAR SCÉNA v námořnickém stylu. Přip...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý