Růžek
ikonka
Orkán Sabine ve Zlínském kraji

Datum: 14. 2. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... HZSZK ...

ilustracni obrazek

 

Orkán Sabine ve Zlínském kraji

 

Silný vítr Zlínský kraj na rozdíl od ostatních krajů velmi šetřil. Hasiči během tří dnů vyjeli k necelým dvěma stům událostem, spojených s orkánem Sabine. Především se jednalo o technickou pomoc, a to odstraňování popadaných stromů na silnice. 

 

 

10. února 2020

08:00 hodin: Už od brzkých ranních hodin zaměstnávaly hasiče ve Zlínském kraji popadané stromy na cesty. Během dopoledne zasahovali u dvaceti hlášených událostí a hlavní nápor očekávali až v odpoledních hodinách, kdy měl vítr na našem území zesílit.

 

 

V obci Komňa na Uherskohradišťsku a v obci Chvalnov na Kroměřížsku hasiči připevňovali odlétávající plech ze střech. Ve Valašském Meziříčí na ulici Sokolská vítr poničil ve výšce 4 metrů reklamní plachtu a hrozil její pád na vozovku. I zde zasahovali profesionální hasiči.

 

Poslední dopolední událost spojenou s větrem měli hasiči hlášenou na Uherskohradišťsku v obci Suchá Loz, kde vítr strhl celou střechu rodinného domu. Se silným větrem bojovali i řidiči. Pravděpodobně vítr měl za vinu převrácení kamionu na bok u Uherského Brodu.

 

 

13:00 hodin: Orkán Sabine Zlínský kraj šetřil. V souvislosti s ním hasiči během  dne vyjeli k třem desítkám popadaných stromů na komunikace, k šesti utrhnutým plechovým střechám a jednoho komínu. Lezci ve Valašském Meziříčí z výškové budovy sundali reklamní plachtu, neboť hrozil její pád na veřejné prostranství. Veškeré tyto události se obešly bez újmy na zdraví. O velkém štěstí může mluvit řidič kamionu, kterému se při jízdě po silnici E50 u Uherského Brodu převrátil přívěs.

 

 

20:00 hodin: Vítr v odpoledních a večerních hodinách potrápil především Zlín a okolí, kde hasiči vyjížděli celkem 17 krát k událostem v důsledku silného větru. I v samotném centru krajského města měli hasiči plné ruce práce. Například odstraňovali vzrostlý strom na ulici Nad Ovčírnou I., který spadl na zaparkovaná auta. 11 výjezdů měli hasiči na Kroměřížsku, 7 krát na Uherskohradišťsku a pouze v 6 případech vyjeli hasiči na Vsetínsku. Na rozdíl od jiných krajů Zlínský kraj nepřekročil ani sto výjezdů, souvisejících s orkánem Sabina.

 

11. února 2020

10:00 hodin: Vítr ve Zlínském kraji stále foukal, a to především na Uherskohradišťsku a Vsetínsku. Po klidné noci hasiči od rána přijali již celkem dvanáct oznámení o popadaných stromech na komunikace, elektrická vedení a dodávkové vozidlo. V jednom případě hasiči v Rožnově pod Radhoštěm upevňovali nebezpečně nahnutý komín. V Horním Němčí na Uherskohradišťsku vítr potrápil řidiče kamionu, kterému převrátil přívěs.

 

V krajském městě hasiči zasahovali prozatím u třech událostí, kdy odstraňovali stromy na náměstí T. G. Masaryka, kde vzrostlý strom spadl na zaparkovanou dodávku a ve druhém případě byl další strom nebezpečně nahnutý na parkovišti plných vozidel. Na Jižních Svazích na ulici Nad Stráněmi odstraňovali naštíplý strom. Zásahů již bylo méně, ale i tak stále hasiči vyjížděli k novým událostem, souvisejících s větrem.

 

22:00 hodin: Odpolední a večerní vítr potrápil obyvatele a hasiče především na Zlínsku. Hasiči zde odstraňovali celkem sedm stromů a v krajském městě na ulici Sadová zasahovali u poškozené střechy. Na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku vyjeli hasiči v obou případech k pěti událostem. Nejméně tentokrát potrápil vítr Vsetínsko, kde hasiči měli hlášeny pouze dva případy spadlých stromů na komunikace. Vítr se již utišil a telefonní linky hasičů přestaly zvonit.

 

12. února 2020

Středeční ráno se neslo v poklidném duchu, přestože vítr stále pofukoval. Během dopoledne však hasiči ve Zlínském kraji přijali už jen čtyři žádosti o pomoc s odstraněním stromů, spadlých na silnice.

 

Vše se vrací postupně do normálu a jsme rádi, že se všechny události obešly bez újmy na zdraví spoluobčanů i hasičů.

 

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý