Růžek
ikonka
Návštěvnost Zlínského kraje v roce 2019 – růst se nezastavil

Datum: 12. 2. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Východní Morava ...

ilustracni obrazek

 

Návštěvnost Zlínského kraje v roce 2019 – růst se nezastavil

 

Podle údajů vydaných 7. 2. 2020 Českým statistickým úřadem k výsledkům cestovního ruchu v roce 2019, byl v celé ČR uplynulý rok opět ve znamení růstu z pohledu počtu příjezdů i přenocování hostů. Platí to také o výsledcích dosažených ve Zlínském kraji, jehož území se v cestovním ruchu prezentuje jako turistický region Východní Morava. Zde nadále pokračoval růstový trend návštěvnosti zahájený již před 7 lety. Na růstu se podílejí jak hosté z tuzemska, tak ze zahraničí.

 

Východní Morava je zajímavou destinací v průběhu celého roku. Ukazují to více než uspokojivé výsledky posledního čtvrtletí roku 2019, kdy jsme zaznamenali nárůst počtu tuzemských hostů (+ 5,2%) a rovněž nárůst počtu jejich přenocování (+ 7%).
Co se týká celoročních výsledků návštěvnosti ve Zlínském kraji, dle zprávy Českého statistického úřadu v roce 2019 přijelo do Zlínského kraje 808 937 hostů, kteří zde strávili 2 270 751 přenocování. Meziročně vzrostl jak počet hostů (+ 3,8 %), tak počet přenocování (+ 2,0 %).

 

Zlínský kraj drží rostoucí trend v počtech domácích hostů, kterých v roce 2019 přijelo o 4,6 % více než v roce 2018. Nepatrný pokles je zaznamenán u počtu hostů ze zahraničí. Celoroční růst počtu hostů i přenocování má dynamiku odpovídající celostátnímu průměru.

 

Průměrná délka přenocování v roce 2019 zůstává na hodnotě 2,8 nocí. Nejdelší dobu pobytu (3 noci) tráví v kraji tuzemci a Rakušané, nejkratší pak (1,7 – 1,9 noci) Poláci a Maďaři.

 

U všech sledovaných zahraničních trhů byl v roce 2019 zaznamenán růst, s výjimkou trhu slovenského a maďarského. Po deseti letech růstu došlo u slovenského trhu k poklesu počtu hostů a jejich přenocování na území Zlínského kraje.

 

„Pokles počtu hostů ze Slovenska jsme zaznamenali již v průběhu letní sezony. Vysvětlení je potřeba hledat v interním opatření slovenské vlády, která zavedla povinný příspěvek zaměstnavatelů na rekreaci. Poukazy, které zaměstnanci dostávají, lze realizovat pouze na pobyty na Slovensku. Mnozí z těch, kteří dříve jezdili na dovolenou na Moravu, pravděpodobně nyní zůstávají doma. Velmi povzbudivé jsou však pro nás výsledky posledního čtvrtletí roku 2019.

 

V tomto období, které historicky nepatří mezi „nejsilnější“ části turistické sezony, došlo k meziročnímu růstu počtu přenocování o 5,5 %, růst byl zaznamenán především díky zvýšenému počtu přenocování tuzemců (+7 %)“. Ve Zlínském kraji jsou nejvíce navštěvované lokality Luhačovice, Rožnov pod Radhoštěm, Velké Karlovice, dále pak na Slovácku území kolem Velehradu a obce Modrá.

 

Nejvíce navštěvovaným turistickým cílem v regionu je ZOO ve Zlíně,“ uvedla Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý