Růžek
ikonka
Transfúzka zlínské nemocnice má za sebou rekordní rok, přibylo odběrů i prvodárců

Datum: 13. 1. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... KNTB ...

ilustracni obrazek

 

Transfúzka zlínské nemocnice má za sebou rekordní rok, přibylo odběrů i prvodárců

 

Rok 2019 byl pro Hematologicko-transfúzní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně rekordní. Uskutečnilo se tam nejvíce odběrů v historii, celkem jich za loňský rok bylo 11 408, přičemž více než třináct set dárců muselo oddělení s ohledem na jejich aktuální zdravotní stav odmítnout. V rekordní statistice se projevil také větší zájem prvodárců, darovat krev jich loni přišlo 962, tedy podstatně více než v předchozích letech.

 

„Po všech stránkách to byl pro nás úspěšný rok. Přízeň dárců byla opravdu veliká a moc za ni děkujeme. Zároveň se těšíme na další spolupráci a věříme, že se nám společně podaří loňská čísla ještě překonat,“ prohlásila Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfúzního oddělení zlínské nemocnice.

 

 

Počet odběrů mohl být v roce 2019 ještě vyšší, řada potencionálních dárců ale musela být na základě výsledků předodběrového vyšetření odmítnuta. Důvodů bylo hned několik, převládaly ty zdravotní. Celkem za uplynulý rok dorazilo na „transfúzku“ ve Zlíně se zájmem darovat krev 12 756 lidí.

 

Nárůst zájmu o darovaní krve v krajské nemocnici dokumentuje srovnání s rokem 2018. Během něj se uskutečnilo 10 619 odběrů, hematologicko-transfúzní oddělení zaregistrovalo 880 prvodárců. „I tehdy šlo o rekordní čísla. Nicméně loňský rok byl ještě úspěšnější a pevně věříme, že tento trend bude dále pokračovat,“ konstatovala vedoucí laborantka Vladimíra Jílková.

 

Přízeň dárců se z roku 2019 přenesla i do letošního. Přestože leden obvykle patří z hlediska počtu odběrů mezi nejslabší měsíce, první dny roku 2020 to nepotvrzují. V každý odběrový den přivítalo hematologicko-transfúzní oddělení desítky dárců. K zájmu přispívá i lednová akce Daruj krev s VITARem, díky které dostává každý z návštěvníků hned po odběru dárek v podobě vitamínů od jmenované společnosti. „Dárců krve si velmi vážíme a dárky z naší produkce jim chceme za jejich ochotu poděkovat. Přitom věříme, že vitamíny, které vyrábíme, jim pomůžou odstartovat nový rok ve zdraví,“ prohlásil Vladimír Polášek, generální ředitel společnosti VITAR.

 

Akce Daruj krev s VITARem nebude v prvním měsíci tohoto roku jediná. Ve středu 15. ledna podpoří dárcovství zlínská obuvnická společnost Z-STYLE. „Přijdeme sami krev darovat, a pro další přítomné přineseme dárkové balíčky jako poděkování za jejich ochotu pomáhat potřebným,“ sdělila za uvedenou společnost Kateřina Charvátová a upřesnila, že v dárkových balíčcích bude mini reproduktor, plastová láhev, nabíjecí konektory, čepice, kšiltovka, pracovní rukavice a impregnace. Dárkové balíčky se budou rozdávat i v dalších dnech až do vyčerpání zásob. V únoru daruje společnost Z-STYLE návštěvníkům „transfúzky“ rukavice.

 

Během příštího měsíce podpoří dárcovství krve v krajské nemocnici také stavební firma Navláčil (14. února) a tělovýchovná jednota Slovan Luhačovice (21. února).

 

Zdroj: TZ, Mgr. Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý