Růžek
ikonka
Vánoce jsou za dveřmi – na Východní Moravě

Datum: 9. 12. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Vánoce jsou za dveřmi – na Východní Moravě

 

Třetí adventní víkend můžete na Východní Moravě věnovat plné přípravě na Vánoce, ale také zabavit děti, které se Vánoc již nyní nemohou dočkat.

 

Například ve skanzenu Rochus v Uherském Hradišti můžete v programu Radostná novina poznat, jak prožívali vánoční svátky naši předkové. V sobotu 14. prosince od 13:00 do 16:00 zde bude panovat atmosféra Vánoc starých časů, kdy ještě nebyla v domácnostech televize. Poznáte pečení tradičního pečiva, výrobu vánočních ozdob, zdobení stromečku, prostírání štědrovečerního stolu a další zvyky typické nejen pro Slovácko.

 

Do města Kunovic vyrazí v pátek 13. prosince milovníci dechovky. Ve zdejší sportovní hale se od 19 hodin představí s Vánočním koncertem dechová hudba Straňanka.

 

Sobotní večer 14. prosince bude v Uherském Hradišti patřit již 24. ročníku Festivalu hudebních nástrojů lidových muzik nazvaný VOX HUMANA, aneb Nástroje v hrdlech. Festival s ozvěnami Slováckých slavností vína a otevřených památek proběhne v Klubu kultury od 19 hodin a bude na něm předáno ocenění Vinařská obec roku.

 

V Otrokovicích si zejména děti mohou v sobotu 14. prosince užít Čertovské řádění. Pekelné odpoledne plné her a soutěží zajišťuje od 16 do 18 hodin v Otrokovické besedě celé peklo pod vedením samotného Lucifera.

 

Tradiční Vánoční jarmark je připraven ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu a neděli 14. a 15. prosince areál Dřevěného městečka zaplní nabídka dárků z dílen lidových řemeslníků a také dobrot, které k Valašsku a k Vánocům patří. Těšit se můžete na obchůzky lucek, na mikulášské a čertovské družiny, tradiční draní peří či vaření štědračky. Valašská dědina pak poskytne atmosféru lidových Vánoc v oživených expozicích.

 

 

Před koncem roku bude mimořádně otevřena Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. Navštívit ji můžete v průběhu Vánočního jarmarku 14. a 15. prosince a v týdnu od 27. prosince 2019 do 1. ledna 2020.

 

Skvělou vánoční atmosféru s řadou možností tvoření vlastních výrobků nabízí Zámek Lešná u Valašského Meziříčí. V programu jsou tvořivé dílny, kostýmované prohlídky slavnostně vánočně vyzdobeného zámku či hrané vánoční příběhy. Například v neděli 15. prosince od 16 hodin to bude hra Nad Betlémem svítí hvězda.

 

Na školky a I. stupeň základních škol myslí v předvánoční době Muzeum Kroměřížska. V areálu staveb lidové architektury v Rymicích je připraven od 11. do 19. prosince vzdělávací a zábavný program Návrat do minulosti, během kterého se děti zábavnou formou vrátí v hanáckých chalupách do minulosti a prožijí celé adventní období včetně Štědrého dne.

 

Ve valašském Vsetíně zvou na Veselé vánoční hody s tradičním jarmarkem. Jsou připraveny od 16. do 21. prosince do prostoru mezi Svárovem a náměstím Svobody. Nabídnou vánoční zboží, pochutiny a bohatý kulturní program. Zpestřením bude kluziště a nová edice vratných kelímků na nápoje. V průběhu akce se postupně představí skupina Fleret se Zuzanou Šulákovou, Martin Chodúr s kapelou MACH, Markéta Konvičková, Petr Vondráček a skupina Lokomotiva, zpěvačka Olga Lounová s kapelou Louners a na závěr Veselých vánočních hodů pak Pavel Novák s kapelou Black Rose, Předpokládaný začátek jednotlivých vystoupení je vždy v 16.30 hodin.

 

Sklo je ušlechtilý materiál a k Vánocům již řadu let patří. Přesvědčit se o tom můžete ve Vsetínském zámku, kde je až do 19. ledna 2020 instalována výstava Skleněné Vánoce.

 

Více o dalších akcích.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý