Růžek
ikonka
Cenu PRO AMICIS MUSAE udělil Zlínský kraj Boleslavu Polívkovi

Datum: 3. 12. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Cenu PRO AMICIS MUSAE udělil Zlínský kraj Boleslavu Polívkovi

 

Cenu PRO AMICIS MUSAE (Přátelům múz) za významný, dlouhodobý a podstatný přínos kulturnímu životu regionu udělil hejtman Jiří Čunek vizovickému rodákovi herci Boleslavu Polívkovi. Cenu spojenou s finančním darem 50 tisíc korun si Boleslav Polívka převzal v Jelínkově koštovně ve Vizovicích.

 

Při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnila řada významných hostů, také předal hejtman Jiří Čunek a radní pro kulturu Miroslav Kašný záslužné vyznamenání II. stupně PhDr. Pavlu Popelkovi, CSc. za rozsáhlou systematickou práci v oblasti kultury ve Zlínském kraji a dále pamětní medaile čtyřem osobnostem za mimořádné celoživotní hudební počiny: Ing. Vladimíru Blešovi, Karlu Dýnkovi, MgA. Františku Mackovi a Ing. Antonínu Veselkovi.

 

 

„Letošní ročník byl mimořádně silný na osobnosti, bylo velmi těžké rozhodnout, protože se sešla spousta kvalitních nominací, Rozhodli jsme se kromě udělení hlavní ceny udělit také několik mimořádných vyznamenání pro osobnosti, které dlouhodobě velmi výrazně působí v oblasti regionální kultury, a to způsobem, který přesahuje regionální význam,“ řekl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.  

 
S gratulacemi oceněným se za Zlínský kraj připojili také statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop a radní Michaela Blahová.

 

„Jsem rád, že náš kraj oplývá tolika osobnostmi, z nichž by všechny mohly být oceněny, je vidět, že Múza je tady přítomná pořád. Myslím, že to není náhoda. Ve Zlínském kraji máme spoustu velmi kvalitních základních uměleckých škol a jsme jedním z krajů, které je má nejnaplněnější. Je to líheň uměleckých osobností, které když potom mezi námi působí, okořeňují náš život krásou i humorem a také do něho vnášejí oduševnělost,“ řekl hejtman Jiří Čunek na adresu všech nominovaných. „Cenu Pro Amicis Musae udělujeme Bolku Polívkovi za jeho osobité herecké umění, kterým proslavil svůj rodný kraj doma i v zahraničí tím, s jakou hrdostí se k němu hlásí,“ sdělil hejtman Jiří Čunek.

 

O Boleslavu Polívkovi promluvil spisovatel Josef Holcman, který je sám držitelem ceny Pro Amicis Musae:  „Jeho předností i darem je, že má rád lidi, vyslechne jich davy a pak o nich a jejich povahách hraje. Hraje o nich s laskavostí, která má v sobě onu pokoru i poučení, že chybovati jest lidské, při vědomí té skutečnosti, že nejhlubší tajemství života, naší existence a světa neodhalíme ani sebelepší divadelní hrou. Za tu si dovolím považovat Trosečníka, jedinečné dílo o samotě, ale i síle člověka.“  

 

Sám Boleslav Polívka bezprostředně reagoval na udělení ceny slovy:„Jsem dojat a potěšen.“ A vyznal se ze svého vztahu ke Zlínskému kraji: Je to můj rodný kraj, který mi dal tolik, že si to ani pořádně neumím srovnat v hlavě. Prožil jsem zde krásné dětství. Toužil jsem pracovat v Divadle pracujících, myslel jsem, že budu bydlet ve Vizovicích a budu dojíždět. Částečně se mi to splnilo, protože jsem dvakrát hostoval v Městském divadle Zlín, za což jsem vděčný.“ Oceněný Bolek Polívka udržuje vřelý kontakt se svým rodnými Vizovicemi, kam se také se svou rodinou často vrací.

 

K 31. srpna 2019 bylo na Odbor kultury doručeno 13 návrhů na ocenění PRO AMICIS MUSAE (na 12 osobností – jedno jméno bylo navrženo dvakrát), které následně hodnotila výběrová komise.

 

 

Zdroj: TZ, Krajský úřad Zlínského kraje, Helena Mráčková

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý