Růžek
ikonka
Ozvěny Letní hudební akademie zazní na festivalu MUSICA Holešov

Datum: 28. 10. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Letní hudební akademie Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Ozvěny Letní hudební akademie zazní na festivalu MUSICA Holešov

 

Mimořádný koncert nabídne podzimní cyklus festivalu klasické hudby MUSICA Holešov. 19. listopadu na místním zámku vystoupí šestice absolventů letošního ročníku hudební akademie pro mladé talenty. Koncert s názvem „Ozvěny Letní hudební akademie Kroměříž“, který představí budoucí mistry klavíru, houslí i zpěvu, začíná v 19 hodin.

 

Mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž založená známým dirigentem Tomášem Netopilem má za sebou svůj druhý ročník. Její výukou si pod vedením špičkových českých hudebníků prošli mladí talentovaní studenti z osmi zemí světa, vybraní z velkého množství přihlášených zájemců. Ti nejlepší z nich teď dostanou příležitost vystoupit v rámci programu festivalu klasické hudby MUSICA Holešov.

 

 

Koncert se koná v úterý 19. listopadu v 19 hodin na zámku v Holešově. Představí se zde houslisté Matteo Hager a Kateřina Krejčová, klavíristé Eliška Tkadlčíková a Vojtěch Červenka, sopranistka Tereza Maličkayová a mezzosopranistka Jarmila Balážová.
„Garanty jejich kvalit jsou přední čeští umělci – lektoři akademie sopranistka Kateřina Kněžíková, houslista Josef Špaček, slovenský houslový virtuóz Dalibor Karvay a  klavíristé Karel Košárek a Zdeněk Klauda,“ připomněla výkonná ředitelka LHAK Jana Kubáčová.

 

Na programu večera budou skladby Ludwiga Van Beethovena, Franze Schuberta, Roberta Schumanna, Edgara Elgara, Sergeje Rachmaninova, Ernesta Blocha, Bedřicha Smetany a dalších.

 

 

Profily účinkujících:

 

Nejmladším účinkujícím je šestnáctiletý Matteo Hager, ten v letošním roce kromě Ceny Zlínského kraje za mimořádný talent na mezinárodní akademii v Kroměříži získal první místo také na kurzech V. Hudečka a v minulosti na Mezinárodní houslové soutěži J. Micky, kde obdržel zvláštní cenu předsedy poroty pro nejlepšího českého účastníka.

 

Houslistka Kateřina Krejčová je taktéž vítězkou letošních kurzů V. Hudečka. Zúčastnila se mistrovských kurzů Jiřího i Jana Fišera, Josefa Špačka, Dalibora Karvaye či Pavla Šporcla. V loňském roce byla členkou Orchestrální akademie PKF - Prague Philhamonia a po boku Royal ConcertGebouw vystoupila na festivalu Pražské jaro. Od září 2018 je členkou Orchestrální akademie České filharmonie.

 

Sedmnáctiletá klavíristka Eliška Tkadlčíková se pyšní například 1. cenou v mezinárodní soutěži Broumovská klávesa, 2. místem na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni a letos mimo jiné získala stříbrnou příčku v rozhlasové soutěži Concertino Praga. Jako sólistka vystoupila v rámci komorního cyklu Olomoucké filharmonie, na koncertě vítězů Concertina Praga v Dvořákově síni pražského Rudolfina zahrála s doprovodem SOČR.

 

Slovenská sopranistka Tereza Maličkayová již působí jako sólistka i členka sboru těles Chor der Bamberger Symphoniker, Chorakademie Lübeck a také Českého filharmonického sboru Brno. Spolupracovala s Il Cuorre Barocco, Czech ensemble Baroque, Collegium 1704, Štátným komorným orchestrom Žilina, Czech Virtuosi atd. Před rokem debutovala v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě v roli Lauretty, v opeře Gianni Schicchi Giacoma Pucciniho.

 

Mezzosopranistka Jarmila Balážová v loňském roce vystoupila na festivalu Pražské jaro jako host Kateřiny Kněžíkové, vystoupila s Adamem Plachetkou v rámci festivalu Smetanova Litomyšl a představila se v roli Parida v Gluckově opeře Paride a Elena v rámci festivalu Zlatá pecka v Chrudimi. Vloni debutovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě a letos ve Státní opeře v Banské Bystrici. V nastávající sezóně ji čeká debut s Českou filharmonií a spolupráce s dirigentem Jakubem Hrůšou, vystoupí ve slavné Elbphilharmonii v Hamburku.

 

Klavírista Vojtěch Červenka absolvoval u českého klavíristy, dirigenta a korepetitora působícího v Národním divadle, Zdeňka Klaudy, obor klavírní spolupráce. Vystoupí jako hudebního doprovod zpěvaček.

 

O mezinárodní Letní hudební akademii Kroměříž

 

Projekt inicioval český dirigent a kroměřížský rodák Tomáš Netopil - umělecký ředitel LHAK, aktuálně působící jako hudební ředitel Aalto Theater a filharmonie v Essenu a hlavní hostující dirigent České filharmonie. Ke spolupráci přizval vrcholné interprety klasické hudby, kteří coby lektoři předávají své zkušenosti mladým hudebníkům. Akademie je určena žákům konzervatoří, vysokých škol a mladým umělcům z ČR i zahraničí (v roce 2019 zde studovalo 54 aktivních studentů z osmi zemí světa a 30 studentů pasivních). Akademie svými doprovodnými aktivitami upozorňuje na mimořádnou tradici uměleckého vzdělávání na Moravě a přináší program pro širokou veřejnost.

 

Festival klasické hudby MUSICA Holešov

 

MUSICA Holešov právě slaví již 10. výročí svého konání. Na zámek v Holešově přináší mimořádné koncerty a programy těles a sólistů z České republiky i zahraničí. Dramaturgicky festival vede špičkový český klavírista Karel Košárek.

 

Vstupenky v ceně 150 Kč lze zakoupit zde.

 

Více informací zde.

 

Zdroj: TZ, Letní hudební akademie Kroměříž, Ing. Kateřina Martykánová, PR manager

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý