Růžek
ikonka
Ve Zlíně bylo otevřeno zmodernizované vzdělávací středisko pro záchranáře

Datum: 28. 10. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Ve Zlíně bylo otevřeno zmodernizované vzdělávací středisko pro záchranáře

 

Dokončená nástavba vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje na zlínském Peroutkově nábřeží byla v úterý 22. října slavnostně otevřena. Vznikla zde mimo jiné školicí místnost až pro 80 osob, pracoviště pro multifunkční resuscitační trenažér či výcviková počítačová místnost. Investorem této akce za téměř 38 milionů korun byl Zlínský kraj. Nové prostory umožní proškolování větší skupiny osob i nácvik specifických dovedností při řešení mimořádných událostí pro všechny složky Integrovaného záchranného systému.

 

„Toto školicí středisko z poloviny hrazené z evropských peněz zcela jistě neskončí jako mnohé jiné po době udržitelnosti k rodinným rekreacím. Umístění v budově záchranky je velkou výhodou jak pro školící záchranáře, tak pro ty, kteří zde jdou načerpat nové vědomosti. Jsem také rád, že jeden z našich záchranářů mohl své profesionální dovednosti zúročit jako řidič - účastník nehody cisterny na dálnici D1 v minulém týdnu," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Josef Valenta k tomu dodal: „Ročně zde bude proškoleno více 3 600 pracovníků Integrovaného záchranného systému, o něž se bude starat minimálně 20 erudovaných lektorů, kteří tak budou moci předávat své bohaté znalosti a dovednosti."

 

Rozšířením střediska se zvýšil počet učeben a místností sloužících ke vzdělávací a výcvikové činnosti, přičemž nové technologické vybavení umožní simulovat nácvik situací, které se co nejvíce podobají reálným zásahům.

 

Výcvikovou a školicí místnost, určenou pro přednáškovou činnost a teoretickou přípravu až 80 osob, je díky dispozičnímu řešení možno rozdělit posunovací stěnou na dvě samostatné místnosti. Tyto rozčleněné prostory poslouží praktickému nácviku několika týmů na jednotlivých výukových modelech, určených pro nácvik řešení urgentních stavů se stabilizací základních životních funkcí.

 

Na výcvikovou a školicí místnost navazuje pracoviště pro multifunkční resuscitační trenažér, kde je nainstalován výukový model člověka. Tento trenažér umožňuje simulovat velké množství kritických situací a zdravotnických scénářů, počínaje zraněním pacienta v kterémkoliv místě, přes srdeční, dechové potíže a neurologické potíže, až po velké množství dalších urgentních stavů. Tyto situace jsou instruktorem ovládány přes tablet a veškerá činnost zasahujícího týmu se přenáší na velkoplošnou obrazovku do vedlejší místnosti, kde je sledován průběh činnosti zasahujícího týmu on-line, je prováděn okamžitý rozbor situací, nebo následný rozbor ze záznamového zařízení.

 

Středisko disponuje i výcvikovou PC místností, která je vybavena 16 osobními počítači na samostatných pracovištích pro individuální testování a přezkoušení proškolených účastníků i pro odborné teoretické workshopy. PC jsou vybaveny softwarovou aplikací pro simulaci událostí s hromadným postižením osob a PC pracoviště demo verzí dispečerské aplikace pro výcvik operátorů a operátorek krajského zdravotnického operačního střediska.

 

Další součástí střediska je exteriérový výcvikový prostor, který je částečně zastřešený a nachází se zde mimo jiné i realistická maketa schodiště. Tento prostor má své využití pro praktický nácvik zejména transportních technik, a to i za nepříznivých klimatických podmínek.

 

Tato investiční akce, zahájená v červnu 2018, byla realizována s využitím podpory z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkové náklady dosáhly 37,819 milionu korun, přičemž 21,019 milionu bylo financováno z rozpočtu Zlínského kraje, 15,727 milionu činily dotace z fondů EU a 925 tisíc dotace ze státního rozpočtu.

 

Zdroj: TZ, Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý