Růžek
ikonka
Říjen na Východní Moravě ve znamení hudby, her, sportu i sázení stromů

Datum: 7. 10. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Říjen na Východní Moravě ve znamení hudby, her, sportu i sázení stromů

 

Hodně aktivit se s příchodem sychravého podzimu stěhuje „pod střechu“, odpovídá tomu i nabídka akcí. Přesto podzimní příroda láká k výšlapům.

 

Návštěvníky a obyvatele Valašských Klobouk potěší v pátek 11. října populární skupina Fleret se zpěvačkou Zuzanou Šulákovou. Koncert v Kulturním domě Klobučan začíná v 19 hodin.

 

Holešovský dětský sbor Moravské děti slaví 45 let od svého založení. 12. října v 17 hodin se sbor představí v prostorách Zámku Holešov v koncertu věnovanému tomuto výročí.

 

Dům kultury Vsetín bude 12. října místem již 26. ročníku Vsetínského jazzového festivalu. Od 18:30 do 22:15 budou na scénu přicházet hudebníci, těšit se můžete například na česko-brazilské seskupení či Ondřeje Rumla a Jazz Quintet.

 

Hrad Malenovice ve Zlíně se v sobotu 12 října již po páté stane místem konání Zlínských slavností vína. V celodenním programu, který začíná v 10 hodin se můžete těšit na špičková vína, výbornou gastronomii, bohatý program pro děti i dospělé, sportovní aktivity, tombolu a skvělé moderátory i účinkující.

 

 

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti bude v neděli 13. října žít sportem. 62. ročník Slováckého běhu zde začíná v 10 hodin a je určen 12 kategoriím včetně tzv. Lidového běhu, kterého se může zúčastnit každý.

 

K podzimu patří pouštění draků, tzv. Drakiádu pořádají v neděli 13. října v Bystřici pod Hostýnem. Pokud bude pěkné počasí, sejdou se aktéři ve 14 hodin na kopci Bartovec, který je za benzinkou na okraji města směrem na Holešov.

 

Na I. šmoulí drakiádu se můžete v neděli 13. října ve 14 hodin vydat na Výšinu sv. Metoděje v Uherském Hradišti.

 

Výstaviště v Kroměříži pořádá od 11. do 13. října denně od 9 do 17 hodin výstavu Floria Dušičky. Program celostátní výstavy potřeb pro zahradníky a zahrádkáře zahrnuje prodej ovocných stromů, smutečních věnců, mykologickou poradnu, výstavu ovoce a zeleniny s mottem Jak chutná podzim, košt pálenek, cimbálovou muziku. Unikátní bude expozice nazvaná „Umění se rozloučit a vzpomínat“ umístěná v tzv. Zahradě ticha.

 

Pro zahrádkáře a pěstitele je určena výstava „Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex“. Od 12. do 20. října ji můžete navštívit v Janíkově stodole, která stojí v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm. Otevřeno je v otvírací době Valašského muzea v přírodě, tj. od 9 do 16 hodin. Pro školy jsou připraveny výukové listy.

 

 

Ve Zvonici na Soláni na hřebeni Vsetínských Beskyd se bude vzpomínat na českého akademického malíře, grafika a spisovatele Jana Kobzáně, od jehož úmrtí letos uplynulo 60 let. V sobotu 12. října v 14.00 hodin bude vernisáži zahájena výstava „Od počátku vod“. O úvodní slovo se postará Marek Kalinec, o hudební doprovod Ludmila Vašková a Anežka Tkáčová. Výstava ve Zvonici potrvá do 26. listopadu 2019.

 

V areálu skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se v sobotu 26. října budou sázet stromy. Od 14 do 17 hodin zde proběhne akce Stromy pro Rochus, doprovodnou akcí bude vzdělávací program „Dřevo je můj chléb“ s ukázkami práce tesařů, bednářů, řezbářů. Bude prostor i k pouštění draků, prohlídce starých ovocných odrůd, poradenství pro pěstitele stromů.

 

V Obchodním domě Zlín, který nedávno prošel zdařilou rekonstrukcí s návratem do původního „baťovského vzhledu“ si přijdou na své příznivci všemožných stavebnic, stolních her a chytrých hraček. Až do 31. října 2019 je zde k vidění interaktivní výstava „To nej z Festivalu IQ Play“, kterou tvoří výběr padesáti nejzajímavějších současných her.  Vedle této výstavy proběhnou Obchodním domě Zlín další zajímavé akce. V sobotu 12. října se zde od 19 do 02:00 hod koná Latino Night s ukázkami latinskoamerických tanců, v pondělí 14. října jsou na 18 hodinu zváni milovníci scénického čtení na Listování s Lukášem Hejlíkem.

 

 

Další akce hledejte zde.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý