Růžek
ikonka
Den Zlínského kraje, Memoriál Emila Zátopka, voňavý chléb i burčák nabídne Východní Morava v posledních dnech léta

Datum: 17. 9. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Den Zlínského kraje, Memoriál Emila Zátopka, voňavý chléb i burčák nabídne Východní Morava v posledních dnech léta

 

Dominantní akcí posledního letního víkendu bude Den Zlínského kraje, ale v nabídce je řada dalších skvělých akcí, které lze doporučit k aktivnímu trávení volného času.

 

Velký sál zámku v Holešově je v příštím týdnu místem konání dvou zajímavých koncertů, které jsou součástí cyklu Musica Holešov. Ve čtvrtek 19. září se představí Kurfiřtský komorní orchestr z německého Manheimu. Na programu budou mj. skladby F.X. Richtra a I.J. Holzbauera – skladatelů, kteří působili jak v Holešově, tak v Manheimu. V sobotu 21. září pak Filharmonie Brno přednese skladby W. A. Mozarta, L. W. Beethovena a O. F Korteho. Oba koncerty začínají v 19:30 hod.

 

Janův hrad ve Vizovicích bude v pátek 20. září v podvečer čarovný. Mezi 16 a 17:30 se ze sídliště Janova Hora můžete vydat na výšlap ke hradu, kde zejména na děti čeká řada aktivit, například čarování, táborák, setkání s pohádkovými bytostmi. Připraveno je občerstvení, a hlavě překvapení večera. Vezměte s sebou špekáčky, tužku, baterku. Děti v kostýmech strašidel jsou vítány.

 

Prohlídku národní kulturní památky – větrného mlýna ve Velkých Těšanech si v pátek 20. září od 17 hodin můžete zpestřit ochutnávkou burčáku z Blatnice pod sv. Antonínkem, dát si k tomu něco dobrého z grilu a udírny. Mlýn bude krásně nasvícen. Vstupné ve výši 70 Kč zahrnuje i prohlídku mlýna, děti do 15 let vstupné neplatí.

 

Krajské město Zlín ožije v pátek 20. září tradičním lampionovým průvodem pro celou rodinu. Průvod vyrazí v 19:30 od Památníku T. Bati na nám. TGM směrem ke zlínskému zámku. Tam na účastníky čeká ohňová show a překvapení.

 

Osobnost nejlepšího atleta 20. století, čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka, si můžete připomenout účastí na 17. ročníku Memoriálu Emila Zátopka, který se koná v sobotu 21. září jak v jeho rodišti – Kopřivnici, tak v Rožnově pod Radhoštěm, kde je pochován na čestném pohřebišti u kostela sv. Anny v areálu Valašského muzea v přírodě. Areál Dřevěného městečka bude tento den volně přístupný. Podrobnosti zde.

 

Příznivci skautingu vyrazí v sobotu 21. září do Slavičína oslavit s místním skautským střediskem 100 let skautingu ve Slavičíně. V areálu U Sokolovny bude od 14 hodin připraven bohatý program, v němž nebudou scházet divadelní představení pro děti i dospělé, kapela Plantážníci a závěrečný skautský táborák.

 

Ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se v sobotu 21. září můžete dozvědět spoustu informací o bramborách a zelí. Od 10 do 16 hodin zde totiž bude probíhat Slovácký festival chutí a vůní, což je gastrofestival zaměřený na tradiční kuchyni Slovácka. Letos se bude kouzlit právě z brambor a zelí.

 

Vůně čerstvě upečeného domácího chleba bude zdaleka lákat k návštěvě oblíbené Zvonice na Soláni na hřebeni Vsetínských Beskyd. Od 14 hodin můžete ochutnat různé druhy chleba, ochutnávka bude doplněna voňavým domácím sádlem, škvarky, kyškou, domácím máslem, tvarohem a jinými domácími produkty. Po celé odpoledne budou k dobré náladě zpívat Rožnovštví ogaři.

 

 

V evropsky jedinečné KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště se celá rodina zabaví v sobotu 21. září. Od 9 do 17 hodin zde bude probíhat akce Děti, KOVOZOO a Hefaistos. Výzvou pro mnohé bude možnost vyrobit si vlastní zvíře, proběhne ojedinělá soutěž kovářů. K tomu si prohlédnete 250 zvířat z kovového odpadu, maják Šrotík, loď Naděje, vyhlídkové lávky, muzeum veteránů, muzeum zemědělství, gumové bludiště.

 

 

 

Letos již po desáté je pro obyvatele a návštěvníky Zlína připraven Den Zlínského kraje, který proběhne na několika místech v okolí sídla Zlínského kraje ve východní části továrního areálu. I letos se můžete těšit bohatý kulturní i doprovodný program pro všechny generace. Během celého dne budete moci ochutnat vynikajících pochutiny z našeho kraje.  Podrobnosti jsou uvedeny zde nebo zde.

 

Kdo se bojí a chce se stát Nebojsou měl by v sobotu 21. září ve večerních hodinách vyrazit na hrad Brumov. Od 19. do 22 hod zde bude pěkně živo, nebude scházet tradiční strašení a vystoupení skupin historického šermu, či občerstvení či atraktivní ohňová show.

 

Další akce hledejte zde.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý