Růžek
ikonka
Evropský týden mobility v Kroměříži vyvrcholí Dnem bez aut

Datum: 3. 9. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Evropský týden mobility v Kroměříži vyvrcholí Dnem bez aut

 

Kroměříž se i v letošním roce zapojí do osvětové kampaně Evropský týden mobility. Obyvatelé i návštěvníci města se od pátku 13. září mohou těšit na řadu aktivit. Akce vyvrcholí v pátek 20. září Dnem bez aut. Kroměříž se do Evropského týdne mobility zapojuje pravidelně. „Snažíme se motivovat obyvatele města k tomu, aby dali šanci alternativní dopravě. Aby místo jízdy automobilem jezdili do práce na kole nebo chodili pěšky,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

 

Evropský týden mobility zahájí v pátek 13. září večerní cyklojízda z Kroměříže do Záhlinic. Start je v 18:45, pořadatelem je spolek Kolem KM. Týden mobility bude pokračovat o den později od 10:00 do 16:00 „závoděním s vláčkem“. „Stejně jako v minulých letech bude v nákladním obvodu železniční stanice připravena lokomotiva Prasátko, aby si s ní mohli změřit síly odvážlivci všech věkových kategorií na kolech a koloběžkách,“ řekla projektová manažerka radnice Iveta Mišurcová. Akce S vláčkem o závod se na kroměřížském vlakovém nádraží uskuteční potřetí. Pořádají ji spolky Kroměřížská dráha a Kolem KM za podpory města Kroměříže a Českých drah.

 

V pondělí 16. září se zájemci mohou vydat do Knihovny Kroměřížska na cestovatelskou přednášku Jakuba Vengláře nazvanou Půl roku na cestě a jak se z toho nepodělat. Ve středu 18. září se na Hanáckém náměstí pod vedením sokolů uskuteční Běh naděje a Sokolení - zábavné sportovní odpoledne pro děti. Ve stejný den si na dopravním hřišti páťáci z kroměřížských základních škol zopakují, jak poskytovat první pomoc a jak se chovat v silničním provozu, a to na akci Den bez aut s Českým červeným křížem.

 

Hlavní akcí týdenního programu bude 20. září zmíněný Den bez aut na Velkém náměstí, který nabídne odpolední atraktivní program pro malé i velké na téma bezpečnost v dopravě. „Návštěvníci se mohou těšit na různé atrakce, jako jsou simulátor nárazu, simulátor přetočení vozidla na střechu, závodní simulátory, dětské dopravní hřiště, dráha s alko brýlemi či skákací hrad. Na místě budou také instruktoři první pomoci z Českého červeného kříže. Po celý den 20. září bude navíc v Kroměříži městská hromadná doprava zdarma,“ popsala Hebnarová.

 

Evropský týden mobility letos zakončí 21. září cyklojízda Olgy Sehnalové z Kroměříže do lomu v Kurovicích. Sraz účastníků je na Velkém náměstí v 8:30, odjezd je o půl hodiny později. „Většina akcí kampaně Evropský týden mobility je spolufinancována z Evropského sociálního fondu prostřednictvím projektu Rozvoj metody kvality řízení místní Agenda 21 v Kroměříži,“ doplnila Mišurcová.

 

Evropský týden mobility chce upozornit veřejnost na problémy s narůstající automobilovou dopravou, která má negativní vliv na životní prostředí ve městech a zabírá v ulicích stále více místa. Kampaň se proto zaměřuje na propagaci udržitelných druhů dopravy. Kroměříž se jí letos účastní poosmnácté. Letošní ročník chce podpořit nejpřirozenější lidský pohyb - chůzi.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý