Kroměříž viděla fotbalový unikát. Ale i porážku Hanáků se 4. místem v MSFL

Datum: 18. 6. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

Hanácká Slavia zakončila letošní III. ligu porážkou. Domácí prohrou 2:4 s SFK Vrchovina. Fanoušci ale přišli fotbalistům poděkovat. Ti se až do předposledního kola soutěže prali o postup (o titul). Nevyšlo to. Tečku udělal domácí nezdar, duel, jehož odehrání, odmakání bylo o zdraví. Vedro bylo neúnosné, přesto oba celky bojovaly do 92. minuty...

Hanáci se neuměli v 1. půli prosadit, působili "pasivněji". Nebo spíš hosté z Nového Města na Moravě doslova "drabali" – chtěli se zachránit. Letos jdou dolů do divize 4 celky. Ano, Vrchovině se to podaří – o vzájemné duely tří bodově stejných soupeřů!

Hanáci přesto na 1. inkasovaný gól odpoví zlepšenou hrou v závěru poločasu – ovšem právě tehdy zasadí hosté druhý úder! A ve 48. minutě třetí! Vypadá to chmurně, ale v té chvíli se Kroměříž vzchopí a nabere hodně "z rezerv svých dostupných sil". Krásně Vrchovinu přehrává a dává jí šach dvěma brzkými trefami. Při manku 2:3 a herním obratu teď věří fandové jistě aspoň na remízu!

Z čistého nebe uhodí na domácí červená karta – drtivá většina tribun ten verdikt nepochopila... A z rozehrávky odskočí hosté na 2:4. Závěrečné minuty budou patřit Kroměříži. Bude dost s podivem, co spáchá hlavní sudí někdy po 80. minutě. Kroměříži je upřena stoprocentní penalta, po judistickém strkanci před malým vápnem. Tak se píská poslední kolo v Příbrami a v Kroměříži.

Protože Líšeň vyhrála 1:2 v Hodoníně a Frýdek-Místek podlehl 2:1 v Hlučíně, dosáhl na titul právě tým z Brna. Hanácká Slavia končí čtvrtá, ač mohla v posledním kole teoreticky hrát o stříbro.

Děkujeme, borci, za celou sezonu! Dobrá práce. Velká porce pěkného fotbalu!