Růžek
ikonka
Festival cimbálu, Jízda Králů, gastrofestivaly, Noc kostelů, otevřené sklepy – na Východní Moravě

Datum: 20. 5. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Festival cimbálu, Jízda Králů, gastrofestivaly, Noc kostelů, otevřené sklepy – na Východní Moravě

 

V posledním květnovém týdnu budou mnozí řešit dilema „kam se vydat“, protože nabídka akcí a možných aktivit na Východní Moravě bude nesmírně pestrá. Posuďte sami: Mezinárodní festival cimbálu, tradiční vlčnovská Jízda Králů, gastronomické akce, Muzejní noc, Noc kostelů a další akce.

 

Valašským Meziříčím budou od 22. do 26. května znít tóny cimbálu.  Proběhne zde další ročník Mezinárodního festivalu cimbálu, který pořádá Cimbálová asociace České republiky ve spolupráci se Základní uměleckou školou Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí pod záštitou města Valašské Meziříčí, Zlínského kraje a Ministerstva kultury ČR. Součástí festivalu je interpretační soutěž čtyř věkových kategorií pro české i zahraniční cimbalisty. Festival probíhá na více místech ve městě, informace naleznete zde...

 

Večer a noc v pátek 24. května bude patřit Noci kostelů. Ve Zlínském kraji se do této celostátní akce zapojilo 86 kostelů, kaplí či modliteben, návštěvníci se mohou zúčastnit připravených prohlídek a akcí.

 

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti spolu s Knihovnou Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti připravili na 24. května 2019 noc plnou zážitků a překvapení s podtitulem Od Venuše ke street artu.  Od 16.30 do 23.59 hodin proběhne řada akcí pro děti a dospělé.

 

V Napajedlích na Zlínsku se můžete 24. května od 18 hodin zapojit do Rytířské muzejní noci. Šerm, souboj s mečem, střelba z historických zbraní, pasování na rytíře – to a mnoho dalšího si vyzkoušíte v Muzeu v Napajedlích.

 

Proslulá Jízda králů ve Vlčnově se uskuteční od 24. do 26. května 2019. Nedělnímu průvodu královské družiny a krojovanému průvodu předchází celá řada akcí, včetně vystoupení folklorních souborů, jarmarku, předání vlády králů.   

 

Kdo má rád dílo Joži Uprky, může každou poslední sobotu v měsíci vždy ve 14 hodin zavítat na bezplatnou hodinovou prohlídku do Galerie Joži Uprky v Uherském Hradišti. Prohlídku vede spoluzakladatel a kurátor galerie Dr. Petr Vašát. Tento měsíc proběhne prohlídka v sobotu 25. května.

 

Do Rožnova pod Radhoštěm se v sobotu 25. a neděli 26. května sjedou milovníci gastronomie na oblíbený Garden Food Festival. Festival proběhne v městském parku a návštěvníci zažijí chutě a vůně nejen z Valašska ale celého Česka, Evropy a světa. Představí se také finalisté letošního ročníku soutěže MasterChef Česko. Do Rožnova pod Radhoštěm se můžete z Valašského Meziříčí vypravit speciálním parním vlakem. Odjezdy z Valašského Meziříčí v 9:10 a 13:10 hod, zpět z Rožnova p. R. v 11:00 a 15:00 hod.

 

Celých dvanáct hodin s jídlem z celého světa slibuje Gastrofestival Kunovice, který proběhne v Areálu Jízdy Králů 25. května od 12 do 24 hod. Můžete nahlédnout pod pokličku sousedům z Německa nebo Slovenska, ochutnáte lahůdky z Francie, Indie, Španělska, hamburgery a steaky z Ameriky, ďábelské speciality z Mexika, typické pokrmy Argentiny, nasát můžete atmosféru slunečné Itálie.

 

Ve vinařské obci Polešovicích se 25. května od 15 do 22 hod otevírá patnáct vinných sklepů ve Vinařské ulici. Připraveny budou degustace vína, bohaté občerstvení a hned tři cimbálové muziky.

 

Za vínem se můžete vypravit 25. května do Uherského Hradiště, kde budou od 14 hodin potřetí otevřeny Derflanské sklepy. Bude to komorní odpoledne, na kterém si povídáte přímo s vinaři, dáte si sklenku vína z vydařeného ročníku 2018.

 

Do Záhorovic v podhůří Bílých Karpat se vydají milovníci guláše. Záhorovský Gulášfest proběhne 25. května od 13:30 do 16 hodin na Hřišti za školou, hudební doprovod obstarají Harmonikáři, od 18 hodin zahraje Profil Rock.

 

Další akce hledejte zde...

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý