Růžek
ikonka
Atraktivnímu fotbalu kralovali brankáři. Hanácká Slavia doma jen s bodem

Datum: 14. 5. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

 

Atraktivnímu fotbalu kralovali brankáři. Hanácká Slavia doma jen s bodem

 

Fotbalistům Kroměříže svědčí (tedy aspoň "bodově") pažit soupeřů. Po pátku 10. května mají za sebou 5 jarních soubojů doma a 5 bitev venku. V sezoně 2018/19 je odehráno 25 kol, v sázce je ještě 15 bodů. A venku "vykopali sešívaní" 11 bodů (z maxima patnácti), zatímco doma teď ke dvěma výhrám, ke dvěma porážkám připojili remízu. Remízu 1:1 s MFK Vyškov. Utkání to bylo ale hodně zajímavé.

 

V závěrečných snad 25, snad 30 minutách domácí Vyškov přehrávali, všemožně chtěli dát gól navrch, rozhodnout. Měli na to, chyběl často jen "kousek". Fanoušky mimo jiné "provokovalo" několik (napočítal jsem ve 2. půli čtyři!) "kotrmelců" pomezního rozhodčího. Jeho verdikty by vyzrály i na kartářku... Když jsme třeba dali gól (o ofsajd nešlo, spoluhráč nabíhal zezadu), hned čtyři borci Vyškova se mohli "umávat" signalizací ofsajdu. A co asi sudí...?

 

V tabulce si Hanáci nepohorší. Je nepřehledná, protože bez "mini-tabulky" si na čele III. ligy nyní "neporadíme"! Možná 3, možná 4 kluby budou mít 48 bodů. Na dohrávce Petřkovic závisí, zda budou mít bodů 51, nebo 49, nebo jako čtvrtý tým v soutěži 48. Příští utkání zavede Hanáckou Slavii do Hlučína, kde nastoupí v sobotu 18. 5. od 17:00. Doma se červenobílí představí v pátek 24. 5. od 18:00 proti Dolnímu Benešovu.

 

SK Hanácká Slavia Kroměříž - MFK Vyškov 1:1 (1:1)

Branky: 25. Kovář Marián - 31. Jeřábek Michal

SK HS Kroměříž:

Jícha - Krhut, Zavadil, Matoušek, Jeleček - Motal, Cupák - Moravec (62. Marchuk), Okleštěk, Silný - Kovář
Připraveni Toman - Dvořák, Mlčoch, Chytil, Vyhlíd
Trenér: Bronislav Červenka

MFK Vyškov:

Šustr – Novotný, Krejčí, Djaleu Franck Vanneck, Němeček - Sečkář (82. Hirsch), Jeřábek, Lahodný, Matocha (87. Ayissi Abega Ghislain Tony), Vintr Marek - George John Tibar (60. Langer)
Trenér: Jan Trousil

 

V páteční podvečer se za příjemného počasí na vynikajícím trávníku hrálo utkání dvou celků ze silné první pětky tabulky. Oba týmy vedou bývalí kvalitní a poctiví prvoligový fotbalisté a na hřišti byl k vidění velmi dobrý třetiligový fotbal.

 

Vyškov začal velmi dobře, zatlačil domácí na svou polovinu a hrál rychlý agresivní fotbal se snahou o zakončení. Prudkou střelu Sečkáře z 5.minuty s námahou vyrážel Jícha, který pak čelil dalším dvěma prudkým střelám zpoza šestnáctky, které šly vedle. Hosté také zahrávali několik standardních situací, ale bez vážnějšího ohrožení domácí branky. Domácí se rozjížděli pomaleji a navíc jejich rozehrávku notně komplikoval vysoký presink hráčů Vyškova. Až ve 14. minutě se dostal k zakončení Silný, jehož křížnou ránu z 20 metrů musel u tyče vyrážet pozorný Šustr. To už se hra více vyrovnávala a domácí se stále častěji objevovali na půli Vyškova. A ve 25. minutě jim vyšla krásná akce, když Cupák zrychlil s míčem a přesnou kolmou přihrávkou do vápna našel Kováře, který, ač tísněn, sám před Šustrem nezaváhal. Vedení 1:0 ale Hanákům nevydrželo dlouho. Ve 30. minutě ještě velmi dobře zasáhl Jícha proti střele k tyči, ale o minutu později domácí obrana zahrála možná zbytečně míč do zámezí a na velmi dobře zahraný rohový kop si naskočil Jeřábek, který hlavou vyrovnal na 1:1. Vrátit domácím vedení mohl Silný, který si v rychlosti dobře zpracoval míč po parádním pasu za obranu od Zavadila, ale Silnému ve finálním okamžiku před Šustrem střela nesedla a zblízka jej nepřekonal. Na druhé straně Jícha výborným zákrokem vyrazil střelu Sečkáře z trestného kopu. A krátce nato zatáhl míč po pravé straně domácí Moravec, jehož přízemní centr trefil z jedné Silný jen těsně vedle.

 

V 55. minutě předvedl výborný zákrok brankář Jícha, který reflexivně vyrazil zakončení George, jenž na první tyči po centru pálil směrem pod břevno. Dá se říct, že od tohoto momentu převzali iniciativu domácí, kteří zápas opanovali až do jeho samého závěru. Na branku Vyškova se valilo hodně akcí a standardních situací. V 58. minutě vznikl před Šustrem velký závar, ale hosté nakonec odvrátili míč do bezpečí. V 69. minutě rozehráli domácí chytře standardní situaci, prudkou střelu vyrazil Šustr se štěstím do břevna, ale odražený míč uklidl do sítě Matoušek, jenže rozhodčí branku neuznali pro odmávaný ofsajd. Po velmi pěkné akci se pak v 80. minutě uvnitř vápna dostal míč ke Kovářovi, jehož prudkou ránu k přední tyči vyrazil pohotový Šustr. Při další střele podruhé v zápase pomohlo Šustrovi břevno. Další šance po závarech nevyřešili Marchuk, Cupák ani Matoušek se Silným. V 86. minutě se nádherný centr Jelečka snesl do vápna k Motalovi, ale domácí středopolař míč netrefil a bylo po šanci. Motal se pak dostal v nastaveném čase k prudké hlavičce z dobré pozice, ale míč putoval těsně vedle branky.

 

Utkání tak skončilo remízou, oba celky zaslouží pochvalu za aktivní hru. Jenom zásluhou výborného výkonu obou brankářů a možná také smůly domácích nepadlo více než dvě branky. Speciální poděkování patří divákům obou celků za hlasitou podporu, protože díky sportovnímu povzbuzování se hrálo ve výborné atmosféře.

 

Komentář trenéra Bronislava Červenky:

"Výsledek nás mrzí. Od pětapadesáté minuty jsme byli jasně lepší a na šance jsme ve druhé půli vyhráli 7:2. První poločas jsme sice moc nezvládli, ale ve druhé půli jsme se zlepšili a hráli výborný fotbal. Soupeř byl v prvním poločase rychlejší, presoval nás a vytvářel si šance. My jsme byli u všeho později, měli jsme nohy v medu. Hosté naopak první půli běžecky zvládli. Po přestávce jsme si vytvořili obrovské množství šancí, bohužel jsme druhý gól nevstřelili. Je to škoda. I když byl soupeř kvalitní, tolik příležitostí jsme neměli za poslední tři zápasy."

 

Zdroj: szmk.cz a hanackaslavia.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý