Růžek
ikonka
Zpívání pod hvězdami, turanská svatba, Hanácký den či Valašské dny myslivosti – na Východní Moravě

Datum: 13. 5. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Zpívání pod hvězdami, turanská svatba, Hanácký den či Valašské dny myslivosti – na Východní Moravě

 

Hudební produkce, gastronomické zážitky, muzejní noc, poznávání tradic i sportovní vyžití nabízí Východní Morava příštích dnů.

 

V Uherském Brodě se bude v pátek 17. května Zpívat pod hvězdami s koštem vína. V zahradě Panského domu bude od 18 hodin připraven bohatý program s folklorními soubory z Morava i slovenského Trenčín. Veřejným překvapením večera je Košt vína a řízená degustace vína someliérem Radkem Dulou. Vstup díky podpoře města je bezplatný, akce proběhne za každého počasí.

 

Galerijní a muzejní noc proběhne ve Zlíně v pátek 17. května. Od 19 do 24 hodin budou zdarma přístupné expozice muzejí a galerií na území města.

 

V Napajedlích zahájí městská kavárna Café Klášter letní sezonu 17. května hudbou pod širým nebem. První večer to bude od 20 hodin dvojkoncert dreampopové čtveřice BILLOW, kterou doplní alternativní duo KALLE z Tábora. Předprodej v Informačním centru Napajedla 150 Kč; na místě koncertu 180 Kč. Za nepříznivého počasí se program uskuteční v Klášterní kapli.

 

Ve Vsetíně zažijete 17. května od 18 do 24 hodin spoustu zábavy, napětí, ale i poučení při akci nazvané případně Vsetínská noc. Připraveno je 10 stanovišť, doprava bude probíhat historickými autobusy.

 

Setmělý Rožnov pod Radhoštěm bude 18. května od 21 hodin svědkem nočního charitativního běhu Night trail run. Poběží se trasa dlouhá 7,5 km. Součástí trasy bude běh Dřevěným městečkem ve Valašském muzeu v přírodě a okolo Jurkovičovy rozhledny. Startuje se v Městském parku u Společenského domu, akce je určena pro širokou veřejnost.

 

Milovníci běhání si mohou 18. května poměřit síly ve 2. ročníku běhu kolem Salaše, což je obec nedaleko Velehradu. Startuje se v šesti kategoriích na fotbalovém hřišti, prezentace první kategorie ve 13:30 hod.

 

Malí velcí filharmonici se představí v Holešově na zámku v sobotu 18. května. Společný koncert vybraných žáků Základních uměleckých škol ze Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů začíná v 19:30 hod.

 

Hanácký den na Hanáckém náměstí v „Hanáckých Aténách“ můžete 18. května od 10 hodin zažít již po čtvrté v Kroměříži. V programu neschází hanácký jarmark, vystoupení dechových a folklorních souborů a další zajímavé akce.

 

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě bude v sobotu 18. května svědkem historické rekonstrukce slovenské svatby ze Staré Turé. Od 19 hodin se začne podávat jídlo a víno, od 20 hodin pak proběhne vlastní svatební program. Po skončení pořadu bude pokračovat volná zábava. Vstupné 100 Kč. Ostatní expozice budou do 22 hodin přístupné zdarma. Akce je součástí Festivalu Muzejních nocí.

 

Hodnocený Košt piva bude18. května probíhat od 14 hodin v obci Košíky v tamní Obecnici. Na čepu přitom budou prémiové ležáky hned od 24 pivovarů.

 

Domácí klobásky, valašská kyselice nebo hanácké vdolky, ale také exotické chobotnice, ústřice nebo šneci, ale i delikátní italské těstoviny, mexické burrito nebo gruzínské chačapuri budou k ochutnání 18. května od 10 do 22 hodin na výstavišti Floria v Kroměříži  během „Mňam“ gastrofestivalu. Celkem je připraveno na 50 zastávek s gastronomickými lahůdkami. Bude se také soutěžit o nejlepší Hanácký vdolek.

 

Soutěž O nejlepší valašský sýr proběhne 18. května od 11 do 14 hodin v prostorách hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Nabídne vzorky sýrů od regionálních výrobců, to vše v doprovodu cimbálovky a s poradenstvím o snoubení sýrů a vína. Vstup je zdarma. 

 

Do Amfíku Bukovina v Popovicích nedaleko Uherského Hradiště se v sobotu 18. května můžete mezi 14. a 18. hodinou vydat na XI. Popovický jarmark řemesel.

 

Akcemi nabitý je program Dnů města Holešova. Probíhají od 10. do 19. května.

 

Ve Velkých Karlovicích na Valašsku bude sobota 18. a neděle 19. května patřit myslivcům. Valašské dny myslivosti proběhnou v prostorách zdejšího Obecního úřadu. Těšit se můžete na pestrý program, v němž nebude scházet výstava trofejí, ukázky řemesel spojených s myslivostí, občerstvení včetně jídel ze zvěřiny, ukázka dravců, fotografická výstava, ale i folklorní vystoupení, cimbálová muzika.

 

Další akce hledejte zde...

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý