Růžek
ikonka
Otvírání luhačovických pramenů i cyklojízdy – na Východní Moravě

Datum: 6. 5. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Otvírání luhačovických pramenů i cyklojízdy – na Východní Moravě

 

Druhý květnový týden bude patřit slavnosti Otevírání pramenů v Luhačovicích, ale dává příležitost také aktivnímu pohybu v přírodě, gastronomii či kulturním zážitkům.

 

Od 3. do 10. května zaplní Zlin Design Week designem ulice města Zlína, náměstí Míru, Zlínský zámek a další prostory. Těšit se můžete na konferenci, interaktivní workshopy Vepřo Knedlo Design, galavečer soutěže Best in Design a spoustu doprovodného programu, přednášek, exkurzí, koncertů, filmových promítání a párty někdy až do rána. Letos projekt oslaví pátý ročník své existence a tématem, které bude procházet celým týdnem, bude [R]EVOLUCE.

 

Ve Zlíně se 8. května přidejte k hercům Městského divadla a vydejte se s nimi na kolech na Divadelní jízdu. Start je ve 13:00 hod. u kašny za divadlem a cílem je restaurace U Staňků v Kostelci. Trasa je dlouhá 5,3 km. Občerstvení zajištěno v cukrárně U Staňků. V případě deště se akce ruší.

 

V Babicích si dají sraz milovníci cykloturistiky v sobotu 11. května, aby se společně vydali na Jarní cyklovýlet. Z Babic se v 9:15 vyráží na 50 km dlouhý okruh: Babice – Staré Město – Buchlovice – Smraďavka – Boršice – Ostrožská Nová Ves – Kostelany nad Moravou – Rybárny - Babice. V cíli Na Mýtince bude občerstvení.

 

Do Starého Města můžete  sobotu 11. května  vyrazit za sportem a charitou. V 15 hodin se v areálu Sportparku Rybníček rozběhne charitativní běh 2 míle pro Diakonii. Každý uběhnutý kilometr partneři běhu – Sběrné suroviny UH a Euregnia -  promění na peníze pro Diakonii.

 

Klášterní kaple v Napajedlích bude v sobotu 11. května od 17 hodin znít hudbou. Smíšený pěvecký sbor Canticum Camerale se představí s dílem italského barokního skladatele Giovanni Valentiniho nazvaným Missa Ferdinandi. Stejný program sbor předvede 12. května od 16 hodin v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na sídlišti jižní Svahy.

 

Informační centrum Zvonice na Soláni zve na prodejní výstavu obrazů a grafik výtvarnice Lucie Gelemové. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v sobotu 11. května 2019 v 16.00 hod za hudebního doprovodu Felixe Slováčka. Výstava potrvá do 25. 6. 2019.

 

Nenechejte si ujít jedinečnou atmosféru tradičního Otvírání pramenů v Luhačovicích. Od pátku 10. do neděle 12. května je připraven bohatý program, v němž se představí mimo jiné Janek Ledecký, historická vozidla a bicykly, cimbálovky, pěvecké sbory, folklorní soubory. Vyvrcholením bude slavnostní svěcení pramenů.

 

Za dobrým vínem se vydejte do Starého Města. V místní sokolovně bude 11. května od 16 hodin probíhat 10. výstava vín. Zahraje cimbálová muzika Bálešáci.

 

Do Zlína-Malenovic vyrazí milovníci jídla a hudby na první ročník Žranice pod hradem. Jedná se festival hudby a jídla pro celou rodinu, který se uskuteční v prostorném a jedinečném areálu firmy VLW, která sídlí přímo pod Malenovickým hradem. Festival bude rozdělen do několika zón, z nichž si vybere každý: burger&tex-mex zóna (až 5 restaurací), vege zóna (až 5 restaurací), zabijačka (1-2 restaurace), sweet & coffee & ice cream zóna (až 5 restaurací), orientální kuchyně, cocktail bar, vinný bar, pivní & limo servis.

 

Za šikovnými nešiky Patem a Matem se vydejte do Filmového uzlu Zlín do areálu Filmových ateliérů ve Zlíně-Kudlově. Až do 30. června zde denně, kromě pondělka, od 10 do 17 hodin můžete objevovat svět těchto populárních filmových kutilů i dát průchod své fantazii na interaktivní výstavě. 

 

U památníku na hoře Ztracenec v Javorníkách proběhne v neděli 12. května od 10:30 Setkání Čechů a Slováků k 74. výročí osvobození Československa. Z Velkých Karlovic – rozcestí Soláň pojede v 8:45 autobus na Kasárna. 

 

Další akce hledejte zde...

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý