Růžek
ikonka
Chytil je 9. Čechem v NHL, doufá ve dvojku... Ve svůj druhý šampionát!

Datum: 12. 4. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

 

Chytil je 9. Čechem v NHL, doufá ve dvojku... Ve svůj druhý šampionát!

 

Filip Chytil, asi nejslavnější jméno z chalup a asi dvou křižovatek Pravčic, našel své hokejové uplatnění, odraziště ke svým (ne)smělým snům právě v našem klubu, ve městě, kde "otevíral oči", v Kroměříži. A Kroměříž dnes "otevírá oči" nad Filipem Chytilem... Hráčem kanadsko-americké NHL a v devatenácti letech nad jedním z nej a Nej českých nováčků! Filda je "fildou" (filozofií) menších hokejových klubů, které pracují ustavičně a do detailu, ve všech mužích, ať to je Pavel nebo Jirka, ať je to Marek a Martin... A vždy tady budou, aby se rozvíjely talenty, které hokej milují, ale hlavně chtějí "pracovat". Ve Filipu Chytilovi dala i Kroměříž českému hokeji světlo do reflektorů šancí na dlouhé příští roky.

 

Filip měl, pravda, už v zámořské NHL starty (první gól či body) v sezoně 2017/18, kterou většinově odmakal na farmě. Hokej je zejména v přechodové fázi "16 až 22 let" o neskutečné dřině, a víře, že se stanete základem toho svého týmu! A v sezoně současné byl náš Filip nedílnou součástí New York Rangers. V jednom období (kdy skóroval v sadě zápasů za sebou, po dva týdny) byl "hitem, novou láskou" New Yorku, jedné z nejvzácnějších hal amerického sportu (hokeje, basketu, tenisu...), Madison Square Garden. Ano, Filip "odtajnil" za mořem Kroměříž ve stylu, kterým by nepohrdla ani Praha.

 

Ve své první "započaté a dokončené" sezoně v NHL odehrál 75 utkání, zaznamenal 23 kanadských bodů za 11 branek a 12 asistencí. Je 9. až 10. Čechem (a ty konkurenty znáte? Pastrňák, Krejčí, Voráček, Frolík, Hertl atd. etc.) mezi střelci. V produktivitě je těsně pod desítkou. Stále se přitom chce (a musí) učit, odstraňovat nedostatky, zůstává skromný. I v tomto, v pokoře, patří k prvním našim odchovancům. Zdůrazňuje své budoucí úkoly a priority skoro v každém rozhovoru. Které se ke mně dostaly...

 

Nyní se Filip hlásí do národních barev, aby i v silné konkurenci zabojoval (třeba opět důležitým gólem) o druhý seniorský šampionát v řadě. Kdo ví, ten ví, že by to bylo loni v osmnácti a letos v devatenácti letech. Loni doplnil "českého lva" pro mistrovství světa v Dánsku, a nebyl tam jen do počtu. A nejen tím, že vsadil krásný gól Rakušanům (teč jako typickou českou "vychytávku"), jinak branku jako nejmladší český hráč (Česko vzniklo r. 1993) na mistrovství světa... (Někdo asi v nároďáku skóroval mladší, ovšem v "přáteláku".)

 

Filip ví a ví mnoho fanoušků a odborníků, že za dalším růstem je jen práce a upřímné, velké srdce hokejisty Chytila. Nejúspěšnějším hokejistou Rangers byl letos ne o moc starší "exotický Švéd" Mika Zibanejad. 30 branek a 44 asistencí je vysoko, to už je elita zámořské ligy. Ligy, kde se i Filipovi "něco" nepovedlo, to, že má z českých borců nejvíce záporných bodů ve statistice branek obdržených při pobytu na ledě. Ale je to hlavně výzva do budoucna, Filip se ročníku teenagera zbaví až 5. září, a hlavně hraje za průměrný celek soutěže, po většinu roku se snažil "jen" ve třetí formaci.

 

New York Rangers jsou "šestinou svatého grálu" zámořského hokeje, vždyť v letech 1942 až 1967 hrálo NHL jenom 6 "vyvolených" - Toronto Maple Leafs, Montreal Canadiens, Boston Bruins, Detroit Red Wings, Chicago Black Hawks a New York Rangers. Čest a historie světového hokeje. A nemají, nemají "Jezdci" úspěchy nedávných sezon! Stanley Cup 1994 byl spíše výjimkou. Sezony v play-off by se poté daly počítat snadno... A to je další z důvodů, proč přede dvěma lety sáhli Rangers v draftu nejdříve po Filipovi... Dát více místa talentům, budovat tým z mládí, které má kvalitu a správný přístup. A po půldruhém roce zkušeností se Filip Chytil posouvá na náročné cestě vzhůru...

 

P.S.
Loni navštívil Filip náš zimní stadion dvakrát, tréninkově. Jinak se vyfotil s řadou (dnes!) nenápadných hokejistů, třeba s Verunkou Urbánkovou, Mirou Holinkou, Tomem Zpěvákem. S trenérem Takáčem, s Karly Holíkovými... Ochotný a vstřícný. Šťastný mladý muž, který dělá to, co miluje, a je v tom "dobrej".

 

Zdroj: szmk.cz

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý