Růžek
ikonka
Kroměřížský hokejový klub je oceňován za dobrou práci s mládeží

Datum: 11. 2. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Kroměřížský hokejový klub je oceňován za dobrou práci s mládeží

 

Kroměřížského hokejového klubu si všiml web hokej.cz, který patří mezi přední tuzemské servery zabývající se nejrychlejším kolektivním sportem planety. Ocenil práci s mládeží, které se oddíl pečlivě věnuje. „Je krásný pocit, když o našich sportovních klubech píšou až v Praze. Budeme nadále podporovat všechny sportovní kluby, které pracují dobře s mládeží,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

 

Hokejový klub pořádá pro nejmenší děti školičku bruslení. Důležité pro něj je, aby k hokeji dotáhl předškoláky a školáky ve věku od čtyř do sedmi let. „Do školičky bruslení každoročně vstoupí kolem stovky nových dětí,“ těšilo Holíka. Podle šéftrenéra Jiřího Osiny tvoří mládež základ každého klubu. „Rodičům chceme ukázat, že o děti máme zájem,“ řekl webu hokej.cz Osina. Celý článek najdete zde...

 

Od výuky bruslení děti postupně přecházejí do nejnižší kroměřížské kategorie, co přípravky. Dál putují přes třídy, čtyři žákovské kategorie a dorost až do juniorky. Dohromady se tak klub stará zhruba o 200 mladých hokejistů. Motivací jsou jim úspěchy jejich předchůdců. „Budeme jen rádi, když nám občas někdo vyroste a pošleme ho dál, do okolních klubů Zlína, Přerova či Vsetína, kde se mohou stát konkurenceschopnými a kvalitními hráči,“ dodal Osina.

 

Velké vzory kroměřížským dětem nechybí. Vždyť na zdejším zimním stadionu začínala například nynější hvězda New York Rangers z kanadskoamerické NHL Filip Chytil. Kořeny v Kroměříži má i opora extraligové Olomouce Aleš Jergl, nebo i mládežničtí reprezentanti, obránci Jakub Sirota a Jan Dluhoš, který je dokonce kapitánem výběru do 19 let. Sirota, Dluhoš a Chytil odešli z Kroměříže do Zlína, Chytil i Sirota pak odtud vyrazili do zámoří (Sirota zde hraje univerzitní soutěž).

 

Na ledové ploše kroměřížského zimního stadionu se každoročně protočí více než 60.000 lidí. Stadion patří městu, které ho získalo ve veřejné dražbě v roce 2006 za 4,93 milionu korun. Kromě hokejistů, které město podporuje i finančně, ho využívají školy, školky a také veřejnost. Radnice v roce 2008 opravila střechu, později ještě štítové stěny stadionu i další stěny objektu, z nichž odpadávalo sklo. Předloni město opravilo osvětlení a ozvučení zimního stadionu.

 

Další nákladné opravy však zimní stadion ještě čekají. V plánu je celková rekonstrukce interiéru i venkovního pláště, a také výstavba nové tréninkové haly ze zadní strany budovy. „Momentálně se pracuje na vyřizování nezbytné dokumentace. Připravena už je rekonstrukce chladicího zařízení a strojovny. Monitorujeme možnosti získání dotace, rádi bychom s opravami začali v co nejbližším možném termínu,“ uzavřel místostarosta Holík.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý