Textova verze

ikonka
Zlínský dětský filmový festival se ponese v duchu hesla Objevuj a poznávej

Datum: 7. 2. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Zlínský dětský filmový festival se ponese v duchu hesla Objevuj a poznávej

 

Pořadatelé 59. Zlín Film Festivalu dnes na tiskové konferenci ve Zlíně představili vizuál letošního ročníku a seznámili novináře s programovým zaměřením této nejstarší a v současné době největší filmové přehlídky svého druhu na světě, která prezentuje celosvětovou filmovou tvorbu pro děti a mládež a ve Zlíně i v okolí krajského města se uskuteční od 24. května do 1. června.

 

Základem vizuálu jsou opět hravé kresby opic výtvarníka zlínského původu Petra Nikla. Hlavním tématem nadcházejícího ročníku je motto „Objevuj a poznávej“, které se váže k letošním stým narozeninám cestovatele Miroslava Zikmunda. Cestovatelské téma se bude prolínat i doprovodným programem.

 

Pořadatelem Zlín Film Festivalu je společnost FILMFEST, s.r.o., spolupořadatelem je Statutární město Zlín, generálním partnerem je Kovárna VIVA a.s., a kromě Ministerstva kultury či Státního fondu kinematografie je jedním z významných finančních podporovatelů akce také Zlínský kraj.

 

„Opět se můžeme těšit na to, že město Zlín ožije krásnými aktivitami, které festival přináší. Každoročně si říkám, že už určitě dosáhl svého vrcholu, ale všechny minulé ročníky mě pokaždé znovu překvapily svou programovou nabídkou i účastí a zájmem veřejnosti. Věřím, že i letos díky festivalu zažijeme něco nového a úžasného. Děkuji všem pořadatelům, za to, že pro diváky připravují týden plný filmů, koncertů, výstav, soutěží a zábavy pro děti, na který se mohou těšit nejen obyvatelé Zlína, ale všichni, kdo do regionu na festival přijíždějí,“ řekl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, mládež a sport.

 

Více informací o nadcházejícím ročníku na www.zlinfest.cz
 

Zdroj: TZ, Krajský úřad Zlínského kraje, Helena Mráčková

 

 

 

 

 

 

reklamni prouzek
Normalni verze