Růžek
ikonka
Hejtman Čunek: Nová nemocnice nabídne špičkovou medicínu pod jednou střechou

Datum: 10. 1. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Hejtman Čunek: Nová nemocnice nabídne špičkovou medicínu pod jednou střechou 
 

„Opakovaně se na nás obracejí občané Zlínského kraje, v jaké fázi se nachází projekt výstavby Nové krajské Baťovy nemocnice, jaká oddělení se v ní budou nacházet a jakou technikou budou jednotlivá oddělení vybavená. Rozhodl jsem se proto na každém zastupitelstvu informovat nejen zastupitele, ale i občany o aktuálním vývoji projektu. V následujících měsících navíc připravujeme setkání s občany, na kterých jim podrobně představíme, co chceme vybudovat,“ informoval na prvním lednovém zastupitelstvu hejtman Jiří Čunek a společně s Martinem Šamajem představil aktuální stav přípravy projektu výstavby Nové krajské Baťovy nemocnice. 
 

Zastupitelům bylo prezentováno také srovnání areálu nové nemocnice se stávajícím areálem Krajské nemocnice Tomáše Bati. „Pokud bychom měřili vzdálenost v KNTB od vstupu, tedy od urgentního příjmu až po západní hranici areálu nemocnice, dostaneme se na vzdálenost 950 metrů. Pokud si představíte, že v tomto počasí má personál přemisťovat pacienta na vyšetření mezi jednotlivými pavilony, tak je to vážně o zdraví,“ připomněl hejtman Čunek a dodal: „Nová nemocnice naopak nabídne pacientům vše pod jednou střechou, čímž dojde k zásadnímu snížení vzdáleností mezi jednotlivými vyšetřeními a maximální vzdálenost tak nepřekročí 250 metrů.“ 
 

Na přípravě investičního záměru Nové krajské Baťovy nemocnice se podílí řada pracovních týmů, ať už to jsou ekonomové, architekti, stavaři či lékaři, ale velký podíl na něm mají i zaměstnanci krajského úřadu, kteří detailně připravují podklady pro ekonomické analýzy, poskytování dlouhodobé zdravotně sociální péče či výkupy pozemků. „Aktuálně máme vykoupenou již dostatečnou plochu v území, na které může být nová nemocnice postavena, teď se už jen zaměřujeme na scelení pozemků,“ informoval přítomné zastupitele Martin Šamaj, člen přípravného výboru pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice, s tím, že poslední podpisy smluv jsou naplánovány do konce ledna.
 

Na detailní podrobnosti technického uspořádání v nové nemocnici zase dohlíží lékařská rada, která je složená z primářů všech krajských nemocnic. „S primáři teď probíráme laboratoře, jednodenní péči a jednodenní chirurgii. Souběžně řešíme všechny interní lékařské odbornosti, po kterých budou následovat chirurgické lékařské odbornosti,“ uvedl Šamaj s tím, že velká část rozložení jednotlivých zdravotnických pracovišť je již zcela kompletní.

 

Na projektu však také spolupracuje řada externích subjektů, které připravují expertní posudky či studie v rámci celého rozhodovacího procesu. Patří mezi ně například Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo pro místní rozvoj, ale i společnosti, které mají zahraniční zkušenosti s budováním nemocničních infrastrukturálních celků.

 

Zdroj: TZ, Adéla Kousalová tisková mluvčí Zlínského kraje

 

 

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý