Růžek
ikonka
Kroměřížané mohou v létě využít služeb poskytovatelů Senior Pasů i Rodinných pasů

Datum: 25. 6. 2018, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Kroměřížané mohou v létě využít služeb poskytovatelů Senior Pasů i Rodinných pasů

 

Obyvatelé Kroměříže mohou při svých letních cestách i dovolenkových pobytech ušetřit významné částky díky zapojení do projektů Senior Pasů nebo Rodinných pasů. „V Kroměříži si Senior Pas vyřídilo 1056 lidí, kteří mohou mezi množstvím slev využívat i levnějších služeb 23 kroměřížských poskytovatelů. Rodinné pasy má ve městě 2163 lidí a slevu jim v Kroměříži dává 43 poskytovatelů. Celkem ale mohou využít nabídku více než 3000 poskytovatelů,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka, který stál za rozšířením projektu do města.

 

Senior Pas si může vyřídit každý člověk starší 55 let. Čerpat pak může slevy ve výši pět až 50 procent, a to v různých oblastech – zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování či vzdělání. Využít může i slevy na vstupy do muzeí a galerií nebo na spotřební nákupy. „Senior Pasy jsou určené lidem, kteří vědí, že ta nejlepší léta života jim právě začínají a chtějí pro to něco udělat,“ přiblížila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková. Slevu je třeba uplatnit před placením. Poskytovatel má právo si ověřit totožnost držitele Senior Pasu.

 

Zájemci se do projektu mohu registrovat zdarma na webu www.seniorpas.cz, kde najdou i informace o projektu. Další možnost je osobní návštěva kontaktního místa. První je na adrese Sociální služby města Kroměříže, příspěvková organizace, Riegrovo náměstí 159, 767 01 Kroměříž. Každou středu od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 jim zde je k dispozici Dana Brhelová, kterou lidé mohou kontaktovat i na e-mailu brhelova@sskm.cz a na telefonu 727 825 070. Druhé místo je Klub seniorů v Kroměříži na adrese Velehradská 625/4, 767 01 Kroměříž. Každou středu je zde od 9:00 do 12:00 Hana Janková (e-mail hjankova@centrum.cz a telefonní číslo 728 056 471). Třetí možností je registrace vyplněním formuláře a jeho odesláním na adresu Senior Pas, Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno.

 

Rodinné pasy byly nejdříve určeny jen krajům, Kroměříž k projektu přistoupila jako vůbec první město v roce 2008. Rodiny mohou využívat slev od pěti do 50 procent na kulturu, sport, spotřební nákupy, ostatní služby i volnočasové aktivity. Jedná se například o muzea, koupaliště, divadla, památkové objekty, lázně, sportoviště a kulturní akce. Držitelé karty Rodinný pas města Kroměříže mohou využívat slevy u zapojených poskytovatelů v rámci celé České republiky, Slovenska a Rakouska.

 

„Naše město věnuje dlouhodobě zvýšenou pozornost rodinám s dětmi. Jedním z palčivých problémů dnešní doby je finanční náročnost při návštěvě volnočasových aktivit a taky stále rostoucí náklady rodinného rozpočtu za běžné spotřební nákupy. Proto jsme se rozhodli zpřístupnit občanům projekt Rodinné pasy. Jsem rád, že si našel své příznivce,“ doplnil Motyčka.

 

Projekt je určen pro všechny rodiny, i ty neúplné, s alespoň jedním dítětem do věku osmnácti let, která má trvalý pobyt v Kroměříži. Registrace do projektu a vydání karty je pro rodiny zdarma. Držitelem karty jsou rodiče. Kartu je možné využít bez ohledu na region, ve kterém byla vydána. Registrace je možná přes formulář na internetových stránkách http://info.rodinnepasy.cz, kde lidé najdou také více informací o celém projektu.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý