Růžek
ikonka
Práce na novém územním plánu Kroměříže brzdí obstrukce

Datum: 6. 12. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Práce na novém územním plánu Kroměříže brzdí obstrukce

 

Kroměříž chce nový územní plán, práce na něm však brzdí obstrukce ze strany neúspěšného uchazeče v soutěži o návrh územního plánu. „Je to nepříjemné, nicméně město má stále platný územní plán, i když některé komentáře v regionálním tisku tvrdí lživě opak,“ řekl místostarosta Pavel Motyčka. Město musí mít podle novely stavebního zákona nový územní plán do 1. ledna 2023. „Stále tak máme dost času na to, abychom ho vytvořili,“ dodal Motyčka.

 

Prodleva způsobená obstrukcemi však řadě lidí způsobuje potíže. Město nyní podle Pavla Máselníka, který má územní plánování na městském úřadě na starost, momentálně eviduje zhruba 80 žádostí od občanů a firem na změnu územního plánu. „Budou podkladem pro projektanta, který bude tvořit nový územní plán. Do té doby žadatelé o změnu územního plánu své záměry realizovat nemohou,“ upozornil Máselník. Zastupitelé takto na svém minulé zasedání odkázali další čtyři žádosti.

 

Územní plán je základní koncepční dokument města. Mimo jiné říká, kde se smí stavět, případně co a za jakých podmínek, kde třeba lze stavět byty a kde průmyslové objekty. Stanovuje ale například i podmínky pro už postavené stavby a navrhuje v krajině místa pro živočichy. Územní plán tak vytváří podmínky pro rozvoj města. Jeho tvorba trvá zhruba dva až tři roky. Územní plán je pro majitele pozemku prvním, s čím musí uvést do souladu svůj záměr. Předchází tak územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení.

 

Pořízení nového územního plánu schválilo zastupitelstvo už v březnu roku 2011. „V minulém volebním období se však už nic dalšího neudělalo,“ konstatoval Motyčka. Stávající koalice schválila zadání územního plánu v září 2015, radní pak v únoru loňského roku schválili veřejnou zakázku na realizaci územního plánu. V dubnu 2016 ale zakázku zrušili, neboť žádná nabídka nevyhověla požadavkům.

 

Rada tak v červenci minulého roku vyhlásila soutěž o návrh územního plánu. V prosinci 2016 porota anonymně určila pořadí tří soutěžících, které poté schválili radní. Prvním dvěma soutěžícím byla udělena cena, třetímu odměna. O zakázce město chtělo jednat s oceněnými účastníky soutěže. Odměněný soutěžící, společnost ARCHTEAM územní plánování z Brna, však podal námitky proti rozhodnutí a poté i podnět na zahájení správního řízení k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Na základě rozhodnutí ÚOHS město rozhodnutí zrušilo. Letos v červenci ale radní v souladu se stanoviskem ÚOHS schválili stejné pořadí soutěžících jako v prosinci 2016.

 

ARCHTEAM územní plánování však podal námitky a podnět k ÚOHS znovu a úřad soutěž zrušil. Město proti jeho rozhodnutí podalo rozklad. „Město při zadání i vyhodnocování soutěže postupovalo podle zákona. Soutěž vrátit zpět k rozhodování o anonymních návrzích nelze, návrhy jsou již spojeny s konkrétními uchazeči. Je smutným faktem, že každé naše další rozhodnutí může stěžovatel napadnout a soutěž tak protahovat. Je otázkou, komu to prospěje a proč takto koná?“ uzavřel starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý