Růžek
ikonka
Jazzový podzim v Zelenáčově šopě chystá sérii koncertů

Datum: 14. 11. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánka ...

ilustracni obrazek

 

Jazzový podzim v Zelenáčově šopě chystá sérii koncertů

 

Zlínská Zelenáčova šopa kdysi začínala jako hudební klub hlavně pro folkové kapely. V jejím programu se však v poslední době objevuje neuvěřitelné množství jazzových a bluesových kapel. Pro letošní podzim jsou pro fanoušky jazzu a bluesu připraveny speciální slevové kupóny. Zelenáčova šopa tak chce nalákat na zajímavé koncerty více publika a tím představit hudební žánr, který je na zlínské hudební scéně vidět spíše výjimečně.

 

Nejbližší koncert se chystá na 15. listopadu. Ruchadze Band je na české hudební scéně ojedinělý kosmopolitní projekt pod vedením světoběžníka Konstantina Ruchadze, který je inspirovaný hudbou jako celkem, stylově a dimenzionálně nezávislou na prostoru a čase. Hudba, kde je místo pro hloubku, kreativitu, improvizaci, dravost a spontaneitu. Kde muzikanti mají možnost vyvíjet a předvádět svůj talent a publikum – odnášet s sebou nezapomenutelný zážitek.  Konstantn Ruchadze žije trvale v Amsterdamu, ale pravidelně koncertuje 2x ročně i v ČR.

 

19. listopadu se do Zlína vrací geniální trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Deczi. Od roku 1986 žije ve Spojených státech amerických, kde je frontmanem kapely Celula New York. Ve Státech vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut. Od roku 1990 Laco pravidelně dvakrát do roka jezdí tour po České republice a Slovensku. Výjimkou nejsou ani zastávky v Polsku, Rakousku a především Německu. Laco vydává v intervalech jednoho až dvou let pravidelně nové studiové, nebo live desky. V posledních letech také

 

Zlínská kapela Apoache, která od roku 2003 produkuje vlastní tvorbu, má za sebou dvě alba a neustále pracuje na nových nápadech. Vlivy moderního jazzu, fusion, world music, reggae, ale i popu jsou stylové prvky, které se v autorské tvorbě sice objevují, ale její výsledný sound je charakteristický a originální. Kapela pracuje s harmonií a rytmem vlastním způsobem a obohacuje je jak o elektronické prvky, tak třeba i arabskou loutnu. Apoaché má za sebou mnoho úspěšných koncertů jak na festivalech (Colours of Ostrava), tak především v klubech. V Zelenáčově šopě si jí můžete vychutnat 21. listopadu.

 

23. listopadu se chystá koncert zlínské kapely F DUR jazz band. Muzikanti staví na výjimečném projevu vokalistů Zuzany Sapárové a Rolanda Hamaje, precizní rytmice a sólistech v dechové sekci. Kapela vystupuje pravidelně nejen v hudebních klubech po celé republice, ale i na festivalech s mezinárodní účastí.

Další zahraniční hvězdou, která plánuje zastávku ve Zlíně je Benny Lackner Trio. Benny se narodil v Berlíně, ve třinácti se přestěhoval do Kalifornie. Vystupoval na mnoha renomovaných jazzových festivalech včetně North Sea, Montreux a Monterey.  Spolupracoval mimo jiné s těmito hudebníky: Billy Higgins, Marc Ribot, Brad Shepik.  Žije v New Yorku, kromě své úspěšné sólové dráhy má i mezinárodní duo a trio, živí se též jako příležitostný spoluhráč a skladatel. Koncert je naplánován na 26. listopadu.

 

Na 10. prosince je v plánu Stanislav Slovinski Quintet. Lídrem kapely je Stanisław Słowiński – houslista, aranžér, skladatel, hudební producent, multiinstrumentalista. Laureát mnoha hudebních cen, spolupracuje s významnými světovými muzikanty jako je například Brian Eno. Pochází z hudební rodiny, jeho rodiče jsou členy slavné polské etnické kapely Muzykanci. V jeho hudbě se projevuje vliv klasiků polského jazzu a silný vliv moderní klasické hudby. Celá jeho mladá kapela vytváří velmi osobitý a kompaktní zvuk postavený na emocích.

 

Podzimní sérii jazzových koncertů zakončí Bex Marshall, nositelka ocenění “British Blues Awards”.  Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. Bex posunuje hranice blues, její písně byly opakovaně označovány britskou hudební kritikou jako “nadčasově, s občasnými doteky geniality”.  Koncertní nasazení Bex je pak hodnoceno doslova jako “hudební tornádo”.  Koncert je naplánován na 13. prosince.

 

Více informací o programu je na webu www.sopa.cz a na Facebooku klubu. Vstupné na koncerty je možné zakoupit předem v Zelenáčově šopě.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

BOWLING BAR SCÉNA

V podpalubí Kulturního domu v Kroměříži BOWLING BAR SCÉNA v námořnickém stylu. Přip...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý