Verze pro PDA

ikonka
Městská policie má nové zařízení na měření rychlosti

Datum: 26. 10. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Městská policie má nové zařízení na měření rychlosti

 

Městská policie v Kroměříži má nové zařízení na měření rychlosti. Koupila ho za zhruba 353.000 korun. Strážníci byli již vyškoleni a nic tak nebrání nasazení přístroje v ulicích i v místních částech města. „Chceme, aby řidiči dodržovali povolenou rychlost. Slušných motoristů se měření nedotkne. Kdo ale předpisy porušuje, zaplatí za to,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

 

Zařízení s názvem TruCAM dodala společnost ATS – Telcom z Prahy.  Přístroj váží 1,5 kilogramu a baterie v něm vydrží asi devět hodin. „Strážníci ho při měření mohou držet v ruce nebo mohou použít stativ. Zařízení zaznamená fotografii i videozáznam,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš. Podle něj nebude cílem strážníků snaha vybrat co nejvíce peněz na pokutách, ale hlavně prevence.

 

„Měřit budeme zejména v ulicích u škol a na sídlištích, kde vzniká kvůli vysoké rychlosti vozidel největší nebezpečí zranění chodců. Zaměříme se ale také na vjezdy a výjezdy do města či na hlavní ulice, kde nám informativní měřiče rychlosti ukazují, že řidiči zde rychlost překračují. Někdy přitom velmi výrazně, když jezdí i rychlostí 120 či 130 kilometrů za hodinu,“ dodal Kubiš.

 

V Kroměříži dosud mohla měřit rychlost pouze státní policie. Město sice mělo vlastní zařízení na měření rychlosti, které je však letité. Náklady na jeho provoz a údržbu jsou vysoké, proto ho strážníci ke kontrole motoristů nepoužívají a nyní bude z majetku vyřazeno. Nové zařízení radnice koupila i kvůli tomu, že se množily stížnosti obyvatel na to, že některá auta jezdí ulicemi nebezpečně rychle.

 

Městská policie měřila v Kroměříži rychlost naposledy zhruba v polovině loňského roku. Loni rychlost překročilo 181 řidičů, v roce 2015 jich bylo 225 a v roce 2014 městská policie přistihla 400 motoristů, kteří nejeli předepsanou rychlostí.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

reklamni prouzek
Normalni verze