Růžek
ikonka
Kroměříž rozdělila dalších téměř 300.000 korun na dotacích

Datum: 18. 10. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Kroměříž rozdělila dalších téměř 300.000 korun na dotacích

 

Kroměřížská radnice rozdělila dalších téměř 300.000 korun na dotacích neziskovým organizacím, spolkům i dalším žadatelům, kteří působí či pořádají akce na území města. „Peníze zůstaly v rozpočtu i poté, co jsme již vyplatili ve dvou výzvách více než 2,6 milionu korun,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Město pro dotační programy vyčlenilo na letošní rok celkem tři miliony korun. Příští rok čekají dotační programy drobné změny.

 

Zastupitelstvo schválilo ve čtvrtek dotaci 65.000 korun pro Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž na akci Týden sluchově postižených. Radní již dříve schválili dotace do výše 50.000 korun v celkové výši téměř 230.000 korun. „Peníze putují na aktivity v oblasti kultury, cestovního ruchu, životního prostředí, sportu a volnočasových aktivit, výchovy a celoživotního vzdělávání a aktivit v oblasti sociální a zdravotní,“ uvedla Jaroslava Krejčiříková z kanceláře úřadu.

 

Dotace na akce může činit nejvíce 70 procent celkových výdajů žadatele. Pouze v případě poskytnutí dotace do 10.000 korun může být příspěvek až 100 procent celkových výdajů. Žadatelem může být fyzická osoba, podnikatel i právnická osoba, která sídlí, případně vyvíjí činnost na území Kroměříže nebo její aktivity s městem souvisejí. Žádat mohou i střední školy a příspěvkové organizace zřízené Kroměříží, které pořádají aktivity ve prospěch mládeže, občanů a návštěvníků města. O žádostech do 50.000 korun rozhodují radní, žádosti nad 50.000 korun posuzuje zastupitelstvo města.

 

Zastupitelé ve čtvrtek také schválili program města pro poskytování dotací na příští rok. Město počítá s podporou aktivit v oblastech kultury, cestovního ruchu, životního prostředí, sportu a volnočasových aktivit, výchovy a celoživotního vzdělávání, sociální, zdravotní a pro zaměstnanost a na podporu prorodinných aktivit. Žádat se bude ve dvou výzvách, v první od 20. listopadu do 15. prosince 2017 a ve druhé od 2. května do 15. května 2018. Celkem se počítá s rozdělením částky 2,85 milionu korun.

 

Novinkou je ale zavedení způsobu výpočtu pro financování registrovaných sociálních služeb z rozpočtu města. V novém programu by pro ně mělo být vyčleněno 2,2 milionu korun. „Cílem zavedení programu je nastavení transparentního rozdělování dotací z rozpočtu města Kroměříže podle počtu výkonů pro klienty z Kroměříže. Současně chceme také přimět poskytovatele všech sociálních služeb k podávání žádostí o dotace na města a obce, odkud mají klienty svých služeb,“ uvedl vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal. Dalších 3,2 milionu korun město poskytne na základě stejného způsobu výpočtu také své příspěvkové organizaci Sociální služby města Kroměříže.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý