Růžek
ikonka
Kriminalisté rozbili pervitinový gang

Datum: 16. 10. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

26 lidí obvinili, 10 stíhají vazebně.

ilustracni obrazek

 

Kriminalisté rozbili pervitinový gang

26 lidí obvinili, 10 stíhají vazebně.

 

Další drogový zásah s úspěšným koncem mají za sebou krajští kriminalisté specializující se na drogovou problematiku. Po několikaměsíční práci se jim podařilo odhalit dobře organizovaný gang výrobců a distributorů pervitinu, na které byly navázány další s nimi spolupracující osoby. Od minulého týdne zadrželi postupně 32 osob, 26 lidí obvinili a z toho 10 stíhají vazebně. Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili 5 varen pervitinu. Jedná se o nejrozsáhlejší realizaci v historii Zlínského kraje, co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze. 

Případ výroby a distribuce drog měli krajští kriminalisté společně s kriminalisty z Uherského Hradiště dlouhodobě rozpracovaný.  Při realizaci, která probíhala od 3. do 10. října na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, policisté postupně zadrželi 26 mužů a 6 žen ve věku od 23 do 57 let. Při zadržení policisté přistihli na dvou místech podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu.

 

V rámci realizace kriminalisté provedli 8 domovních prohlídek, při kterých zajistili 5 varen pervitinu a další věci důležité pro trestní řízení jako laboratorní vybavení, velké množství chemických látek, hotový pervitin a také větší množství věcí majetkového charakteru, které mohou pocházet z trestné činnosti. 

Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. V řadě případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí, jejich činnost byla velmi sofistikovaná a latentní. Obvinění pervitin vyráběli několikrát týdně a měli desítky odběratelů nejenom ze Zlínského, ale i Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Kromě pervitinu distribuovali i marihuanu a obchodovali i s prekursory. Jaké množství drogy obvinění od začátku letošního roku vyrobili je předmětem dalšího šetření. Jeden z obviněných je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost a mezi obviněnými osobami v tomto případě figurují i osoby z minulých drogových kauz, které kriminalisté vyšetřovali v loňském roce a předloni.

 

Vyšetřovatel v této kauze obvinil celkem 26 osob ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který hlavním pachatelům hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Není však vyloučeno, že v průběhu vyšetřování dojde ke změně právní kvalifikace a s tím související přísnější trestní sazbě.

Při realizaci zasahovalo téměř 400 policistů z našeho krajského ředitelství, dále ze Zásahových jednotek z Brna, Ostravy a Hradce Králové, Speciální pořádková jednotka z Brna, Pyrotechnická služba PČR, specialisté v oboru chemie z Odboru kriminalistické techniky a expertíz z Brna, kolegové z Národní protidrogové centrály SKPV a přizvali jsme i příslušníky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, kteří zajišťovali manipulaci s nebezpečnými látkami a odvětrání v objektu. Dále jsme při realizaci úzce spolupracovali s dalšími krajskými ředitelstvími.  

 

Zajišťování důkazů v této kauze kladlo vysoké nároky na profesionalitu a odbornost policistů pracovního týmu, který byl k rozpracování této rozsáhlé trestné činnosti vytvořen. Stejná pracovní skupina provedla před 14 dny realizaci na úseku drogové problematiky, při které zadrželi a obvinili 5 osob, z nichž jednoho muže stíhají vazebně.  Kriminalisté rozbili gang výrobců a distributorů pervitinu

 

Tato realizace na úseku drogové problematiky je nejrozsáhlejším případem co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze, a také počtu zasahujících policistů. Kriminalisté odhalením této skupiny osob výrazně zasáhli do drogové scény ve Zlínském kraji, kdy lze bez nadsázky říct, že výrobci pervitinu byli především na území Uherskohradišťska téměř eliminováni.

 

Zdroj: Policie ČR

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

BOWLING BAR SCÉNA

V podpalubí Kulturního domu v Kroměříži BOWLING BAR SCÉNA v námořnickém stylu. Přip...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý