Růžek
ikonka
Týden zdraví v Kroměříži! Už od soboty 7. října!

Datum: 2. 10. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

 

Týden zdraví v Kroměříži! Už od soboty 7. října!

 

Letošní Týden zdraví se v Kroměříži uskuteční od soboty 7. do 14. října. Kampaň zaměřená na podporu zdravého životního stylu nabídne různá cvičení, ale i výstavu, přednášky či procházku. "Rádi bychom podpořili občany v péči o jejich zdraví a připomněli jim, jak důležitá je zejména prevence vzniku závažných chorob a onemocnění," uvedl místostarosta Kroměříže Pavel Motyčka.

 

Týden zdraví začne v sobotu 7. října v 9:00 v Bezručově parku. „Spolu s kroměřížskou pobočkou Českého červeného kříže jsme si pro návštěvníky připravili ukázky první pomoci. Odborníci předvedou na modelech správný postup ošetření,“ popsala Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21. Akci v Bezručově parku oživí i výstava na stromech s názvem Příběh banánu. Pro děti budou připraveny soutěže.

 

Akce zaměřená na prevenci nemocí tlustého střeva je plánována na úterý 10. října. Ve foyer Střední zdravotnické školy Kroměříž bude umístěný obří model tlustého střeva o rozměrech devět krát čtyři metry. „Návštěvníci se jím budou moci projít. Dozví se, jak vypadá tlusté střevo uvnitř a jaký je rozdíl mezi zdravou sliznicí a tkání, která je napadena například rakovinou,“ doplnila Velísková. Model bude k vidění od 10:00 do 18:00. Osvětový projekt Střevo Tour byl zahájen v únoru 2010. Maketou střeva provádí zkušení průvodci, kteří lidem poskytují informace a odpoví i na jejich otázky.

 

Během celého týdne jsou naplánována různá cvičení, na některá je třeba předchozí registrace. V pondělí a ve středu v 10:00 se v Podzámecké zahradě u vchodu od tržnice (za deště v zrcadlovém sále Domu kultury) sejdou maminky s miminky a malými dětmi, aby si užily speciální fitness program. O den později se v 9:00 v tělocvičně Střední zdravotnické školy koná netradiční tělocvik pro základní školy a v 18:30 v zrcadlovém sálu Domu kultury vytrvalostní silové cvičení, které je na programu i v pátek v 18:00.

 

Ve středu v 17:00 bude na zahradě fitcentra Contours Riegrovo náměstí fitness lekce nazvaná Muži versus ženy, ve čtvrtek v 16:00 v tělocvičně v bývalém posádkovém domě armády na Hanáckém náměstí ukázky cviků pánevního dna, které jsou jako jediná z aktivit Týdne zdraví zpoplatněné. Ostatní akce jsou zdarma. Týká se to i pátečního nordic walkingu v Podzámecké zahradě, pondělní přednášky "Co dělá Evropský parlament pro lidi s postižením?", středeční přednášky na téma zdravé stravování ve stáří a procházky z Kroměříže do Záhlinic, která v sobotu 14. října v 9:00 Týden zdraví uzavře.

 

Kompletní program kampaně je na internetových stránkách města. ZDE. Kampaň Týden zdraví pořádá Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21 s partnery, finančně ji podpořila pojišťovna ministerstva vnitra.

 

Všichni naši spoluobčané - nejenom Kroměřížané - jsou na Týden zdraví srdečně zváni!

 

Zdroj: szmk.cz

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý