Růžek
ikonka
Kroměříž loni proti schválenému rozpočtu ušetřila 63,6 milionu korun

Datum: 15. 6. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Kroměříž loni proti schválenému rozpočtu ušetřila 63,6 milionu korun

 

Kroměříž loni hospodařila s přebytkem 24,4 milionu korun, schválený rozpočet přitom počítal s deficitem 39,2 milionu Kč. Údaje vyplývají ze závěrečného účtu, který budou 29. června schvalovat zastupitelé. Příjmy města v minulém roce činily 504,2 milionu a výdaje 479,8 milionu korun. Kroměříž tak oproti schválenému rozpočtu ušetřila 63,6 milionu korun.

 

„Hospodářsky byl loňský rok vydařený. Díky přebytku zvažujeme, že do investičních akcí v letošním roce přidáme například opravu chodníků v ulicích Stoličkova, Tomkova a Brandlova, ve kterých se v loňském roce opravovala kanalizace i komunikace,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Podle vedoucího radničního odboru financí Radima Hlaváče město přebytku dosáhlo díky nárůstu daňových příjmů, které byly oproti roku 2015 vyšší zhruba o 29 milionů korun. „Ovlivnilo to vyšší inkaso z výnosu daně z příjmů ze závislé činnosti (asi o 9,4 milionu korun), daně z příjmů právnických osob (nárůst o 9,3 milionu Kč) a DPH s nárůstem o 10,3 milionu korun,“ poznamenal Hlaváč.

 

Běžné výdaje loni vzrostly asi o 30 milionů korun. Podle Hlaváče je to výrazným posílením v oblasti údržby dopravní infrastruktury a také vyššími převody dotací do sociálních služeb, kdy tyto peníze rozpočtem města pouze „protékají“.

 

Město loni proinvestovalo 55,5 milionu korun, oproti roku 2015 o necelých 47 milionů korun méně. „Pokles je dán zejména tím, že v předešlém roce byly dokončovány velké rozpracované projekty z předchozích let. Výpadek byl ale nahrazen aktivní činností v oblasti údržby městského majetku, a to zejména zmíněných komunikací,“ dodal Hlaváč.

 

Největší investicí Kroměříže byla v loňském roce oprava Domu kultury, která přišla zhruba na 18,4 milionu korun. Za necelých 16 milionů korun město nakupovalo nemovitosti a pozemky, například splácelo budovu bývalé okresní vojenské správy či budovu od Fondu ohrožených dětí. Na 5,4 milionu korun přišla půdní vestavba na Základní škole Komenského a na 6,5 milionu korun sportovní hřiště v místních částech Bílany a Trávník.

 

Město loni nečerpalo žádný úvěr. Naopak splatilo 2,133 milionu korun ze starších závazků. Ke konci loňského roku tak Kroměříž dlužila 19,2 milionu korun. Pro srovnání, v roce 2006 město dlužilo 216,4 milionu a na konci roku 2014 v době nástupu stávajícího vedení činily závazky Kroměříže 54,7 milionu korun.

 

Na letošní rok má Kroměříž schválený rozpočet se schodkem 49,8 milionu korun. Počítá s příjmy 509,8 milionu a výdaji 559,6 milionu korun. Schodek a zhruba dvoumilionovou splátku úvěru chtěla radnice pokrýt penězi ušetřenými v dřívějších letech. Po rozpočtových opatřeních, která reagovala například na odsunutí rekonstrukce strojovny zimního stadionu na rok 2018, město počítá s příjmy 498 a výdaji 548 milionů korun.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý