Verze pro PDA

ikonka
Den Ivana Hoffmana: Nedůvěra v média

Datum: 10. 3. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..Ivan Hoffman, komentátor Deníku..

ilustracni obrazek

 

Den Ivana Hoffmana: Nedůvěra v média

 

Podle studie Masarykovy univerzity u nás pouze třetina lidí věří tomu, co vidí a slyší v televizních zprávách. Rádio, noviny, časopisy, ale ani internet na tom s důvěryhodností nejsou lépe. Autoři studie soudí, že si u nás převážně levicové publikum nesedlo s převážně pravicovými médii, anebo že novináři spíše obhajují režim, než by se zastali občanů.

 

Novinářům nezbývá, než se nad sebou zamyslet, což se ostatně i děje: Studie zaznamenala skepsi novinářů ohledně současného směřování zpravodajských médií. Novináři ovšem mají rovněž právo cítit se lehce ukřivděni. Ze záliby v bulváru a z úplatnosti určitě nelze usvědčit většinu. Navíc se zdá, že publikum na médiích kritizuje i to, co poptává, třeba mixování zpráv se zábavou.

 

Podobně jako my, novináři, mohou být ukřivděni fotbalisté Paris St. Germain, kteří sice v odvetě proti Barceloně svou hrou neoslnili, ale na prohře hokejovým výsledkem 6:1 se určitě podepsal i rozhodčí. Po domácím debaklu Arsenalu s Bayernem 1:5 se rovněž kvůli rozhodčímu ukřivděně tvářil Arsen Wenger.

 

Do třetice si pak zkusme představit, jakou křivdu asi pociťují špioni v CIA. Jakmile se provalilo, že si bez ohledu na zákony pořizují informace o čemkoli a od kohokoli a navíc svedou předstírat, že jsou někým, na koho pak špehování svedou, hledí na ně přes prsty stejní lidé, kteří jim vyčítají neschopnost, když se k informacím nedostanou. Zlobit se na špiona že je špion je demokratický luxus. Je to ale podobné, jako pokřikování na ruského hackera: Stůj, nebo se netrefím! Špionovi, na kterého se ví, že slídí, se nevěří. Tak to chodí.

 

Ivan Hoffman, komentátor Deníku, zvukový záznam naleznete zde...

 

 

reklamni prouzek
Normalni verze