Růžek
ikonka
Hanáci v Boskovicích prohráli 1. duel semifinále play-off

Datum: 9. 3. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

 

Hanáci v Boskovicích prohráli 1. duel semifinále play-off

 

Na dvě vítězství se hrají dvě semifinále play-off Krajské ligy mužů... Ve středu v sérii mezi Velkým Meziříčím a Velkou Bíteší triumfoval 3:0 domácí Vel-Mez, zatímco v Boskovicích porazila tamní Minerva 6:3 Hanáky z Kroměříže. Znamená to, že do finále mohou Hanáci proniknout jen přes maximální počet zápasů, před tři bitvy. V sobotu 11. března od 17:00 nastoupí v odvetě v Kroměříži, a pokud by Minervu udolali, cestují hned v neděli na 17:00 opět do Boskovic.

 

Zápas v Boskovicích ovlivnila, a to zásadně už 1. minuta. Kroměřížští v ní dvakrát inkasovali a střídali gólmany, ačkoli byl "v tom úvodním průšvihu" Jakub Strašák nevinně. Utkání tak odchytal Vlastimil Karola. V dalším průběhu 1. třetiny už branka nepadla. Velká škoda, že se Hanáci nepoučí a vytahují kotouč z brány zase v 1. minutě, pro změnu druhé třetiny. V této části Minervu přehrávají, lépe bruslí a chtějí za každou cenu souboj třetího a čtvrtého celku krajského přeboru zdramatizovat. Skórují ve výhodě o dva hráče a sníží na 1:3. Do konce třetiny však domácí opět odskočí na třígólový rozdíl. Všechny tři trefy druhé části hry padly v přesilovkách. V závěrečném dějství zdobí hosty optická převaha, jenže před bránou neuspějí. Soupeř se "urve" dvěma výpady v rozmezí třinácti vteřin a je to 6:1. V samotném závěru se naši kluci dočkají po zásluze dvou korekcí a podlehnou "jen" 3:6. Hanáci byli v utkání citelně oslabeni – bez brankářské jedničky Martina Svobody, bez nejlepšího střelce Milana Merty i bez Martina Gazdy.

 

Velké díky patří opět našim příznivcům, kteří v hojném počtu dorazili a hlasivky a paže rozkmitali do žádoucích vibrací. Slušelo to našim fanynkám, jak si pospíšila Minerva ocenit na svém facebooku. Půvab hanáckých dívek uchvátil už Maxe Švabinského a město Boskovice se slavným umělcem souhlasí i po tolika letech!

 

Utkání v Boskovicích začalo pro Hanáky nejhůře, jak mohlo. Po dvaceti sedmi vteřinách prohrávají a v čase 0:55 je to už 2:0 pro domácí! V příštích minutách se kroměřížské ofenzivě daří jen výjimečně zakotvit v útočném pásmu. Na útočný výlet se ve 4. minutě vydává – míří k bráně, objede ji a jede dozadu k modré – Patrik Zavřel, nicméně nemá komu přihrát. V 6. minutě rozpoutáme svižnou kombinaci, na jejímž konci je neúspěšný Murínův pokus z ostrého úhlu. Od 7. do 11. minuty hrají hosté dvě provázané přesilovky, leč využít je nedovedou. V první výhodě tvrdě pálil Martin Stejskal, ale jinak je dost našich střel blokováno. Dvě přesilovky má (a nepromění) vzápětí i soupeř. V závěru 1. třetiny máme puk častěji na holi, jenže gólem jsou "cítit více" akce Minervy.

 

Ve 30. vteřině 2. třetiny nepokryjeme své oslabení a dovolíme Boskovicím zvýšit na 3:0. Směrem dopředu však záhy nabudeme na síle, hrajeme "ten svůj" rychlý a technický hokej. Nejsme ale natolik produktivní, jak by vážnost bitvy vyžadovala. Líbí se spolupráce Tondy Sprušila s Martinem Stejskalem, ve 2. části minimálně třikrát... Ve 28. minutě dostáváme přesilovku pět na tři, jež může trvat až 95 vteřin! Hrajeme to poté skvěle a mžikem pošleme jednoho vyloučeného zpátky do hry... Jirka Osina rozdá puk falešnému beku Stejskalovi, a ten pošle do klece Boskovic navštívenku, která zazvoní o tyčku a mocně vzduje čeřen za gólmanem! Z manka 1:3 už ale Hanáci dále neukrojí, třebaže Minervu přebruslují a hrnou se do nových kombinací. Ve 35. minutě inkasují nový trest a při jeho odpočítávání i čtvrtý gól. Ve 39. minutě spálí další možnost Tonda Sprušil.

 

Také ve 3. třetině jsme aktivnější, máme více ze hry a Minerva se převážně brání. Snad jen větší důraz chtěl hokej Kroměříže. Minerva šance hostů ustojí a v 53. minutě udeří! Nejdříve trefou od modré a poté v čase 53:00 šlehou najetého Boskovčáka ze střední vzdálenosti. Přesto Hanáci neřekli poslední slovo a makali až do konce. Sahali do rezerv, bičovaní vydatnou, halasnou podporou svých věrných. Že má i Kroměříž výborné příznivce a podporu jaksepatří, o tom měly ve středu Boskovice jasno! Na konečných 3:6 upravili v posledních dvou minutách Marek Ditrich a Martin Vávra.

 

Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska – 1. zápas semifinále play-off

SK Minerva Boskovice – HK Kroměříž 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky (asistence)HK Kroměříž: 28. Stejskal (Osina, Murín), 59. Ditrich (Zavřel, Murín), 60. Vávra

Sestava HK Kroměříž: Strašák, Karola – Osina, Vávra – Jergl, Paksi – T. Gazda, Šťastný – Stejskal, Jelínek, Sprušil – Brada, Filip Laciga (Adam Hradil), Zavřel – Ditrich, Nedbal, Murín – M. Gazda

Trenéři: Bc. Zdeněk Bečka, Viktor Hlobil

 

Příští zápas play-off je domácí! V sobotu 11. 3. hostí od 17:00 Hanáci Minervu v Kroměříži. Případný třetí duel by se hrál v neděli 12. 3. od 17:00 v Boskovicích.

 

Zdroj: szmk.cz

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý