Růžek
ikonka
Taneční sezóna zahájena v nově zrekonstruovaném společenském sále Domu kultury

Datum: 17. 10. 2016, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Taneční sezóna zahájena v nově zrekonstruovaném společenském sále Domu kultury

 

Největší investiční akcí letošního roku byla pro město Kroměříž jednoznačně rekonstrukce Domu kultury, který je příspěvkovou organizací zřízenou městem. I když kolaudace veškerých renovovaných prostor úspěšně proběhla v posledním zářijovém týdnu a ve společenském sále již byly zahájeny podzimní taneční kurzy, v úterý 11. října 2016 se uskutečnilo oficiální předání díla a setkání všech, kteří se na realizaci rekonstrukce podíleli a vzájemně spolupracovali.

 

Na slavnostním aktu starosta města Jaroslav Němec přivítal zástupce stavební firmy VW Wachal, a.s., architektonické a projektantské kanceláře Formica, s.r.o., vedení Domu kultury a rovněž zástupce odboru rozvoje města Kroměříž.

 

Jelikož Dům kultury v Kroměříž prochází v posledních letech postupnou modernizací, další etapa, která byla zahájena v polovině dubna tohoto roku, byla věnována rekonstrukci střešní konstrukce nad společenským sálem a zároveň interiéru společenského sálu včetně jeho vybavení.

V průběhu realizace byla provedena kompletní výměna střešního pláště, sanace stávajících ocelových vazníků, instalovány nové profesní rozvody ve střešním prostoru a společenském sále včetně dodávky nové vzduchotechnické jednotky.

 

Prostor interiéru se změnil zabudováním sádrokartonových a akustických prvků členitého stropního podhledu a položením nové parketové podlahy. Podle požadavků provozovatele objektu byla odstraněna zastaralá jevištní a audiovizuální technika, která byla nahrazena účinnější a výkonnější.

 

Práce probíhaly přesně podle vysoutěženého harmonogramu prací a termín dokončení 15. září 2016 stavební firma VW WACHAL a.s. dodržela. V průběhu stavby nebyla vyčerpána finanční rezerva rozpočtu, se kterou investor stavby počítal v případě většího statického narušení stávajících střešních vazníků.

Práce byly provedeny ve vysoké kvalitě a celkem tak byla zainvestována částka ve výši 18,2 mil. Kč. Celou akci financovalo město Kroměříž, organizačně ji zabezpečil odbor rozvoje města.

 

„Jsem velmi spokojen s novou industriální tváří interiéru společenského sálu jak po stavební, tak i architektonické stránce. Velký dík si zaslouží stavební firma VW WACHAL a.s, jejíž práce probíhaly podle předem stanoveného harmonogramu a byly dodržovány termíny realizací dílčích etap. Jednalo se o časově velmi náročný projekt, který byl vymezen přestávkou mezi zakončením jarní a zahájením podzimní taneční sezóny“, pochvalně konstatoval starosta města Kroměříž Jaroslav Němec.

 

„Ráda bych poděkovala za všechny, kteří budou nové prostory užívat. Po 52 letech si modernizaci společenského sálu město Kroměříž zasloužilo, neboť Dům kultury je nedílnou součástí společenského života našeho města“, dodala ředitelka Domu kultury Daniela Hebnarová.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž Mgr. Jaroslava Sílešová

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý