Růžek
ikonka
Karlovský gastrofestival letos se dvěma michelinskými kuchaři

Datum: 29. 9. 2016, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánka ...

ilustracni obrazek

 

Karlovský gastrofestival letos se dvěma michelinskými kuchaři

 

První dva říjnové dny si můžete ve Velkých Karlovicích vychutnat jedinečný svátek labužníků a milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů.

 

Dopřejete si ochutnávky rozmanitých specialit v hospůdkách, restauracích a penzionech na celkem třinácti místech kouzelného karlovického údolí Léskové, na nichž se představí místní kuchaři i jejich hosté z regionu, ale také pestrý doprovodný program, který potěší celou rodinu.

 

Jednotlivé gastro zastávky si můžete díky malým vzdálenostem snadno obejít pěšky a užít si tak navíc celý den na čerstvém vzduchu. Nebo se můžete popovézt turistickým vláčkem, koňským povozem či historickým autobusem. Právě tímto umístění do přírody je Karlovský gastrofestival mezi jinými akcemi v České republice i na Slovensku jedinečný.

 

A navíc - vstup na Karlovský gastrofestival je tradičně zdarma!!

 

Na gastrofestivalu se za jídlo a pití platí jednotným platidlem Valašský gastroš, které si můžete směnit na každé gastro zastávce. Vybrané směnárny přijímají i eura, což je dobrá zpráva pro návštěvníky zejména ze Slovenska.

 

Zde jsou tipy, co vše si můžete ve Velkých Karlovicích užít:

 

Gastro tour: ochutnávky po celém údolí

Kuchaři pro vás chystají to nejlepší, aby potěšili vaše chuťové pohárky. V nabídce místních podniků budou tradiční valašské speciality jako kyselice, frgály, šulánky, trnková omáčka, pokrmy ze zvěřiny, grilované ryby či zabíjačka, ale i spousta dalších laskomin a zajímavostí. Těšit se můžete i na novinku v podobě street food koutku s francouzskými, brazilskými, šnečími či hmyzími specialitami.

 

Mezinárodní farmářský trh: sedm desítek stánků

Na Karlovském gastrofestivalu se dá nejen ochutnávat, ale také leccos nakoupit s sebou domů a to na populárním farmářském trhu.

 

Ten se rok od roku rozrůstá, letos tu najdete již sedm desítek stánků pečlivě vybraných a prověřených prodejců z České republiky, Slovenska i Maďarska. V sortimentu nechybí frgály a další pekařské výrobky, perníčky, trdelníky, domácí těstoviny, čokolády, různé druhy sýrů, masa a uzenin včetně bio, paštiky, ghí, sirupy, bylinná vína a čaje, jablečný ocet, koření, sterilovaná zelenina, vegetariánské a raw dobroty, burčák, vína a spousta dalšího, k tomu i různé zajímavosti. Už jste třeba někdy ochutnali kozí zmrzlinu?

 

Soutěže o nejlepší frgál a klobásu

Zpestřením gastrofestivalového programu jsou tradiční soutěže, do kterých se můžete přímo zapojit a poměřit síly s ostatními kuchaři, nebo ochutnávat soutěžní vzorky. V sobotu se koná soutěž o nejlepší klobásu, v neděli nesmírně populární soutěž o nejlepší frgál, jediná v České republice.

 

Valašský frgál je tradiční koláč, který se od roku 2013 těší ochraně EU a nesmí se pod tímto názvem vyrábět nikde jinde na světě, než právě na Valašsku. Musí mít 30 cm v průměru, 600 gramů a být naplněn pouze jednodruhovou náplní. Nejčastější a nejoblíbenější je tvarohová, maková, hrušková a povidlová. Každý rok porotci hodnotí desítky frgálů, loni jich bylo již na sedmdesát.

 

Frgálová manufaktura a kuchařská show s novým Michelinem

Když už je řeč o frgálech, můžete si tyto koláče na gastrofestivalu nejen koupit či ochutnat, ale také se naučit jejich výrobu. Pro tento případ tu bude připravena frgálová manufaktur, kde si mohou dospělí i děti zkusit pod vedením pekařek Resortu Valachy vyrobit vlastní koláč – od přípravy těsta až po zdobení a upečení.

Novým kuchařským dovednostem se přiučíte při kuchařských show. Představí se při nich mimo jiné nový český držitel prestižní michelinské hvězdy Radek Kašpárek, který bude vařit před zraky veřejnosti v neděli 2. října mezi 14. a 16. hodinou.

Karlovský gastrofestival je akcí pro celou rodinu díky bohatému doprovodnému programu. Připraveny jsou i barmanské večery, posezení s muzikami nebo atrakce pro děti. Za zvýhodněnou cenu bude otevřen dětský zábavní park Razulák. A milovníci relaxace se mohou zastavit na sobotní Saunovou noc ve Wellness Horal.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz


 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý